Hello molycik! :)
2016-os terveim között szerepelt, hogy megint írok egy 5 könyv, amit lehet nem a vizsgaidőszak kellős közepén kellett volna olvasnom listát, de ez sajnos nem fog megvalósulni, mivel nincs időm olvasni. Mióta elkezdődött a vizsgaidőszak csak Rácz-Stefán Tibor 2 könyvét olvastam el, illetve az ACOTARt vettem elő egy újrázásra, de még azt se sikerült befejeznem :/ Viszont valamelyik nap vizsgákra tanulás közben tartottam egy kis szünetet, és youtuben kötöttem ki, ahol megnéztem Jesse random szavas booktag videóját. Egyből el is döntöttem, hogy márpedig én ezt megcsinálom, és a Prológus tagok egy részének a segítségét fogom kérni a szavak kitalálásához.
Elöljáróban annyit, hogy tényleg random szavak lettek, amik nem kicsit kifogtak rajtam, de ezt majd ti is meglátjátok :D Kezdésként a prológus szóhoz kerestem egy könyvet, ha már tőlük kértem segítséget.
Prológus - egy könyv, aminek van prológusa
Sok ilyen könyvem van, így nehéz egyet választani. Az egyik 2015-ös legnagyobb kedvencem pont ide illik, ez pedig nem más, mint a Cassandra Clare - Holly Black párostól a Vaspróba. Ez a könyv valami hihetetlenül jó! Izgalmas, szórakoztató, egy percig nem unatkozik az ember, csak ajánlani tudom mindenki számára, legyen az gyerek vagy felnőtt :)
Alvás - egy könyv, amiben alváshiánytól küzd egy szereplő
Timitől, a Könyvek tengere bloggerinájától az alvás szót kaptam. Már itt gondban vagyok, ugyanis nem jut eszembe olyan könyv, amiben fő szerepe lenne az alvásnak, így azt agyaltam ki, hogy egy olyan címet fogok ide mondani, amiben alváshiánytól küzd, nem tud, nem képes aludni valamelyik szereplő. Az Alkonyat tökéletesen ide illik, se Edward, se a többi Cullen nem tud álomba szenderülni. A Twilighttal egyébként elég hadilábon állok, mert anno nagyon szerettem, rengetegszer elolvastam a saga összes kötetét, viszont azóta se merem újból elolvasni őket, mert félek, hogy már nem tetszene, és csak csalódást okoznék saját magamnak.
Könyv - egy olyan könyv, amiben az egyik szereplő könyvmoly.
Úgy tudtam, hogy valakitől a könyv szót fogom kapni! :D Hédi volt olyan kedves, és megkönnyítette a dolgomat, ugyanis ezt a kategóriát már előre megírtam, így csak azt kellett hozzábiggyesztenem, hogy kitől kaptam ezt a szavacskát. Szóval, ide Komal Kant - Falling for Hadie c. művét választottam, mert Hadie pontosan egy olyan szereplő, aki imád olvasni.
Szivárvány - egy szivárvány körös könyv.
Noémi drágától kaptam ezt a szót, és egyből tudtam, hogy melyik könyvet szeretném ide sorolni, Rácz-Stefán Tibortól a Fogadj el!-t . A történetet nem is olyan régen kiveséztem egy értékelésben, teljesen odavoltam a végén lévő csavarért! :D
Kikapcsolódás - egy szórakoztató irodalom, amit kikapcsolódás céljából olvastam
Netra már nagyon ki szeretne kapcsolódni, és én is. Ha megtehetném, és olvashatnék, csak azért, hogy kikapcsoljak egy kicsit, akkor tuti Holly Smale Geek Girl sorozatának egyik kötetét választanám. Harriet és a barátai nagyon viccesek, Oroszlánfiú pedig maga a tökély :)
Permetezőszer - egy szereplő, akit legszívesebben permetezőszerbe fojtanál.
Fancsali kifogott rajtam. Hihetetlenül sokat gondolkoztam azon, hogy mi a francot találjak ki a permetezőszer szóhoz. Olyan könyvet, amiben permeteznek nem olvastam, sőt még csak nem is hallottam hasonlóról. De még olyanról sem, aminek a borítóján hasonló dolog lenne. Semmi ötletem nem volt, aztán jött az isteni szikra: írok egy olyan szereplőről, akit legszívesebben belefojtanék egy kisebb folyónyi permetezőszerbe.
Hiába találtam ki, hogy mit társítok a kapott szóhoz, nem könnyítettem meg a dolgomat, ugyanis nem jutott eszembe senki, akit jelenleg nagyon utálnék. Vannak az állandóak, akikről molyon polcot vezetek, de mivel nem nagyon olvastam mostanában, így nehéz dolgom volt. Bálint a Fogadj el!-ből simán megérdemelné ezt a fajta büntetést, de úgy érzem, hogy nem neki kell ide kerülnie, hanem Adarlan királyának az Üvegtrón sorozatból. Aki olvasta már a Tűz Örökösét, az pontosan tudja, hogy miért utálom ennyire a király uraságot.
Végre - egy olyan történet, aminek az elolvasása után az jutott eszedbe: "végre vége!"
Christinetől a végre szócskát kaptam, amihez először nem tudtam egy könyvet sem társítani, mivel csak könyvcímekben gondolkoztam. Aztán szépen lassan ráébredtem, hogy a saját dolgomat könnyítem meg azzal, ha inkább olyan történeteket keresek, amiknél folyamatosan az lebegett a szemem előtt, hogy végre vége lehetne már. Sylvia Day - Megigézve, E. L. James - Grey, Kemese Fanni Pippa Kennje és Lakatos Levente könyvei is ezt a tábort erősítik. Kész kínszenvedés volt az összes.
Kulipintyó - egy szereplő, akinek a házába szívesen beköltöznél.
RavenS nem fogsz meglepődni a válaszomon! :D Tamlin "házikójába" szeretnék beköltözni. Tuti van egy szép könyvtárszobája, ahol olvasgathatnék egész nap, amikor Tamlin nem ér rá velem foglalkozni ;)
Keksz - egy könyv, amiben kekszet esznek a szereplők
Johntól kaptam egy kekszet. A kekszről pedig mindig Daemon Black jut eszembe. Szerintem ezt magyarázni sem kell! ;)
Vizsga - egy olyan könyv, amiben valamilyen módon vizsgáztatják a szereplőket
Uszámának már nagyon elege lehet a vizsgaidőszakból. Az biztos, hogyha tehetném, már túl lennék rajta, de még sajnos két hét hátravan belőle :( Ehhez a kategóriához a választott könyvem nem más, mint Veronica Roth - A Beavatott. Kedvenc részem, amikor Tris leugrik a mélybe Négyeshez. Ugrom én is!
Tetkó - egy olyan szereplő, akinek tetkója van
Lexa gondolom a Taktus utáni könyvmásnaposságban szenved, ha jól emlékszem ott a főszereplő pasinak van tetkója :D Az általam választott szereplő kivételesen nem egy pasi lesz, hanem egy nő. Méghozzá Feyre, a 2015-ös év kedvenc könyvének az ACOTARnak a főszereplője. Rhysand cuki módon megjelölte kedvenc főhősnőmet egy jó kis testfestéssel. A Beavatottból Tris madaras tetkóját szívesen elfogadnám, Tobiasét meg nagy örömmel bámulom minden alkalommal, amikor megnézem a filmet :D
Extra szó : Csoki - egy olyan történet, aminek köz van a csokihoz
Igaz, hogy Lorelei nem Prológus blogger, de mindenképpen szerettem volna tőle is kérni egy szót. Imádom a csokoládét, olyan vagyok mint Gombóc Artúr, jöhet minden mennyiségben. Pont ezért imádtam nagyon Tara Sivec - Csábítások és csemegék c. könyvét. Jó sok csoki és humor van benne. Tökéletes párosítás.
Kihívás - akiket kihívsz a booktag elkészítésére
Ajánlom figyelmébe minden Pro bloggernek, Loreleinek és Abstractelfnek ;)
Bárki viheti a taget, aki szeretné, csak annyit kérek, hogy jelöljetek meg forrásnak. További szép napot!
2016. január 16., szombat
2016. január 15., péntek
RÁCZ-STEFÁN TIBOR INTERJÚ (INTERJÚ #2.)
Hello Molycik!
Ma egy Rácz-Stefán Tiborral készült interjút olvashattok, melyben írásról, könyveiről, életéről faggattam. Jövőbeni terveiről is kérdeztem, melyből megtudhatjátok, hogy mely története folytatódik tovább akár több részen keresztül is.
Az első könyved, a Fogadj el! megjelenése után fordultak hozzád segítségért az olvasóid?
Igen, volt egy megkeresésem egy fiatal srác irányából, aki sokáig nem tudta eldönteni a szexuális beállítottságát, így többször is kért tanácsot tőlem, hogy miként tudná elfogadni saját magát. Írtam neki pár dolgot, tanácsot, ami remélem, hogy segített. Nem túl régen írt nekem újra, és elmesélte, hogy azóta már párkapcsolatban él, van egy barátja, akivel nagyon jól kijönnek, bár a szülők még nem teljesen békéltek meg a helyzettel, szerencsére kezdenek helyrejönni. Emellett úgy érzi jelenleg, hogy a lányokat is kedveli, de most boldog a barátjával, így egy szinten megoldódott a probléma. Hihetetlen érzés, hogy a segítségére lehettem, még ha csak egy kicsit is.
Igen, volt egy megkeresésem egy fiatal srác irányából, aki sokáig nem tudta eldönteni a szexuális beállítottságát, így többször is kért tanácsot tőlem, hogy miként tudná elfogadni saját magát. Írtam neki pár dolgot, tanácsot, ami remélem, hogy segített. Nem túl régen írt nekem újra, és elmesélte, hogy azóta már párkapcsolatban él, van egy barátja, akivel nagyon jól kijönnek, bár a szülők még nem teljesen békéltek meg a helyzettel, szerencsére kezdenek helyrejönni. Emellett úgy érzi jelenleg, hogy a lányokat is kedveli, de most boldog a barátjával, így egy szinten megoldódott a probléma. Hihetetlen érzés, hogy a segítségére lehettem, még ha csak egy kicsit is.
Fantasztikus, hogy megkeresnek ilyen jellegű kérdésekkel is, és bizalommal fordulnak hozzád!
Ez egy kettős helyzet, hiszen egyrészt nagyon örülök, hogy bizalommal fordulnak felém, illetve, hogy a könyveim, az írásaim inspirálják és motiválják az olvasókat arra, hogy hozzám forduljanak kételyeikkel, kérdéseikkel kapcsolatban, és az felemelő érzés, ha tudok segíteni is. Másrészt viszont hatalmas felelősség, mivel ha olyan tanácsot adok az illetőnek, ami nem jó tanács, vagy nem úgy értelmezi, ahogyan azt én gondolom, hogy értelmezni fogja, akkora valamilyen szinten az én felelősségem is, ha esetleg kisiklik az élete, valami tragikus történik vele, azt pedig végképp nem szeretném. Sokszor nehéz is a válaszadás, mivel nincs pszichológus képzettségem, csak megéltem és láttam helyzeteket, szituációkat. Mindent magamtól adok át, az én véleményemet és meglátásaimat közvetítem a kérdező felé, így ez egy nehéz helyzet, hiszen mindig van bennem egy kis félelem, hogy mit tanácsoljak, vajon helyénvaló-e, amit mondok. Ha tudok, akkor természetesen szívesen segítek és remélem, hogy sikerül is.
Ez egy kettős helyzet, hiszen egyrészt nagyon örülök, hogy bizalommal fordulnak felém, illetve, hogy a könyveim, az írásaim inspirálják és motiválják az olvasókat arra, hogy hozzám forduljanak kételyeikkel, kérdéseikkel kapcsolatban, és az felemelő érzés, ha tudok segíteni is. Másrészt viszont hatalmas felelősség, mivel ha olyan tanácsot adok az illetőnek, ami nem jó tanács, vagy nem úgy értelmezi, ahogyan azt én gondolom, hogy értelmezni fogja, akkora valamilyen szinten az én felelősségem is, ha esetleg kisiklik az élete, valami tragikus történik vele, azt pedig végképp nem szeretném. Sokszor nehéz is a válaszadás, mivel nincs pszichológus képzettségem, csak megéltem és láttam helyzeteket, szituációkat. Mindent magamtól adok át, az én véleményemet és meglátásaimat közvetítem a kérdező felé, így ez egy nehéz helyzet, hiszen mindig van bennem egy kis félelem, hogy mit tanácsoljak, vajon helyénvaló-e, amit mondok. Ha tudok, akkor természetesen szívesen segítek és remélem, hogy sikerül is.
Ha már említetted a pszichológusokat, felkerestél, beszélgettél szakemberrel a könyvedben is megjelenő komoly témákról, vagy azokkal kapcsolatban, amivel felkerestek téged, és esetleg nem érezted úgy, hogy megfelelő választ tudnál adni?
Nem kerestem fel pszichológust, vagy szakszerű segítséget, hogy „közvetítőként” segédkezet nyújthassak. Ha úgy éreztem, hogy nem tudok tanácsot adni, ebben az esetben megkérdeztem az illetőt, hogy hol lakik, megtudva a helyiség nevét kerestem megfelelő szakembert az interneten, és elmondtam neki, hogy hol tud segítséget kérni a problémájával kapcsolatban, mivel nem éreztem magamat alkalmasnak, hogy tanácsot adjak neki az adott témakörben.
Nem kerestem fel pszichológust, vagy szakszerű segítséget, hogy „közvetítőként” segédkezet nyújthassak. Ha úgy éreztem, hogy nem tudok tanácsot adni, ebben az esetben megkérdeztem az illetőt, hogy hol lakik, megtudva a helyiség nevét kerestem megfelelő szakembert az interneten, és elmondtam neki, hogy hol tud segítséget kérni a problémájával kapcsolatban, mivel nem éreztem magamat alkalmasnak, hogy tanácsot adjak neki az adott témakörben.
Milyen visszajelzéseket kaptál az eddig megjelent két könyvedről?
A Fogadj el! esetében a legelső kritika, amit olvastam egy eléggé negatív hangvételű vélemény volt, viszont nagy örömömre utána jöttek pozitív vélemények is, de kellett egy kis idő, míg sikerült helyretennem magamban ezt az új helyzetet. Egy idő után olvasva a negatív kritikákat, a felsorolt hibákat, jól szórakoztam azon, hogy valójában, ezt és ezt nem így kellett volna megírnom, esetleg lehetett volna másképp is. Kezdetben nem gondoltam volna, hogy fogok tudni nevetni, mosolyogni a rosszalló kritikákon, de még ez is megvalósult, hiszen sokan szórakoztatóan fogalmazták meg kialakult véleményüket.
A Fogadj el! esetében a legelső kritika, amit olvastam egy eléggé negatív hangvételű vélemény volt, viszont nagy örömömre utána jöttek pozitív vélemények is, de kellett egy kis idő, míg sikerült helyretennem magamban ezt az új helyzetet. Egy idő után olvasva a negatív kritikákat, a felsorolt hibákat, jól szórakoztam azon, hogy valójában, ezt és ezt nem így kellett volna megírnom, esetleg lehetett volna másképp is. Kezdetben nem gondoltam volna, hogy fogok tudni nevetni, mosolyogni a rosszalló kritikákon, de még ez is megvalósult, hiszen sokan szórakoztatóan fogalmazták meg kialakult véleményüket.
Kézzel, vagy géppel írsz? Esetleg vázlat alapján, vagy csak egyszerűen jön az ihlet?
Biztos vagyok benne, hogy senki sem díjazná, ha kézzel írnék, még én sem, mert olyan csúnyán írok, hogy nem tudnám elolvasni utána. Így számítógépen írok. Regényenként változó, hogy csinálok-e vázlatot, vagy, hogy mennyire haladok a történettel. Van, amikor megírom fejezetenként, hogy mi fog történni, aztán amikor elértem a kézirat feléig, valószínűleg minden borul, mert a szereplők döntik el, hogy mi lesz velük, ezért általában meg van az eleje, a közepe és a vége a könyvnek. A fejemben tudom, hogy hova akarok elérni, mit akarok átadni a történetben, ez alapján haladok, és rengeteget gondolkodok rajta, majd leülök és megírom. Nálam a „leülök és írom” módszer működik, ilyenkor szerencsére nem érzem azt, hogy nincs kedvem hozzá. Inkább idő kérdése.
Biztos vagyok benne, hogy senki sem díjazná, ha kézzel írnék, még én sem, mert olyan csúnyán írok, hogy nem tudnám elolvasni utána. Így számítógépen írok. Regényenként változó, hogy csinálok-e vázlatot, vagy, hogy mennyire haladok a történettel. Van, amikor megírom fejezetenként, hogy mi fog történni, aztán amikor elértem a kézirat feléig, valószínűleg minden borul, mert a szereplők döntik el, hogy mi lesz velük, ezért általában meg van az eleje, a közepe és a vége a könyvnek. A fejemben tudom, hogy hova akarok elérni, mit akarok átadni a történetben, ez alapján haladok, és rengeteget gondolkodok rajta, majd leülök és megírom. Nálam a „leülök és írom” módszer működik, ilyenkor szerencsére nem érzem azt, hogy nincs kedvem hozzá. Inkább idő kérdése.
Véleményed szerint melyik korosztály olvassa leginkább a könyveidet?
Ez elég vegyes. Szerintem leginkább az ifjúsági korosztály, mondjuk 14 és 30 év között, de szerencsére vannak idősebb olvasóim is, aminek kifejezetten örülök, mert ez is azt jelzi, amit írok, korosztálytól függetlenül élvezhető lehet. De nem tagadom, elsősorban a Young és New Adult korosztály a célcsoport, a könyveim főszereplői is ilyen korúak.
Ez elég vegyes. Szerintem leginkább az ifjúsági korosztály, mondjuk 14 és 30 év között, de szerencsére vannak idősebb olvasóim is, aminek kifejezetten örülök, mert ez is azt jelzi, amit írok, korosztálytól függetlenül élvezhető lehet. De nem tagadom, elsősorban a Young és New Adult korosztály a célcsoport, a könyveim főszereplői is ilyen korúak.
Kikkel olvastatod el a már elkészült kézirataidat?
Vannak előolvasóim, elküldöm pár barátnak átnézésre, véleményezésre, akik a megjelenés előtt elolvassák a kéziratot. Például amikor Hédi előolvasta az új kéziratomat, akkor ő sokat segített a főszereplőm karakterének a csiszolásán, akárcsak Deszy. Hálával tartozom az író ismerősöknek is, amiért előolvassák és/vagy bétázzák is a kézirataimat. Róbert Katalinról és Kae Westáról van szó. Fontosak az előolvasóim, és úgy gondolom, hogy nagy szükségem is van rájuk. Hálás vagyok, amiért időt szánnak rám.
Vannak előolvasóim, elküldöm pár barátnak átnézésre, véleményezésre, akik a megjelenés előtt elolvassák a kéziratot. Például amikor Hédi előolvasta az új kéziratomat, akkor ő sokat segített a főszereplőm karakterének a csiszolásán, akárcsak Deszy. Hálával tartozom az író ismerősöknek is, amiért előolvassák és/vagy bétázzák is a kézirataimat. Róbert Katalinról és Kae Westáról van szó. Fontosak az előolvasóim, és úgy gondolom, hogy nagy szükségem is van rájuk. Hálás vagyok, amiért időt szánnak rám.
A Túl szép az LMBT kategóriába sorolható, mennyire volt nehéz megírnod, mennyire nehéz írni erről a témáról?
LMBT témáról nagyon könnyű számomra az írás, pláne mert a Túl szép „kirobbant” belőlem. Volt olyan hétvége, hogy írtam belőle körülbelül 60 oldalt. Vannak olyan jelenetei, amiket könnyebben írtam meg, amiket a legtöbbet javítottam, mert egy döbbenetes, másfél éves folyamat volt, mielőtt megjelent volna. Imádtam írni a Túl szépet!
LMBT témáról nagyon könnyű számomra az írás, pláne mert a Túl szép „kirobbant” belőlem. Volt olyan hétvége, hogy írtam belőle körülbelül 60 oldalt. Vannak olyan jelenetei, amiket könnyebben írtam meg, amiket a legtöbbet javítottam, mert egy döbbenetes, másfél éves folyamat volt, mielőtt megjelent volna. Imádtam írni a Túl szépet!
Mit gondolsz, egyedülállót alkottál, vagy van kortársad a magyar irodalomban, aki ugyanezt a témát felhasználva írta a könyvét?
Nehéz erről úgy beszélni, hogy az ember ne tűnjön nagyképűnek. Ezért inkább azt mondom, hogy én se Magyarországon, se külföldön nem találkoztam olyan könyvvel, ami arról szól, hogy egy túlsúlyos fiú összejön egy helyes fiúval, és a helyes fiút nem zavarja, hogy a párja túlsúlyos. Igazából, ebből a szempontból egyedülálló, hogy ezzel a problémával foglalkozik a regény, és eleve, azt tekintve, hogy a romantikus regények általában arról szólnak, hogy találkozik két személy, belátják, hogy milyen szépek, és akkor egymásba szeretnek. Ez a regény egy picit más, Márk meglátja Olivért, és tudja, hogy milyen szép, pontosan ezért rá se mer nézni, túl szépnek látja Olivért. Olivér pedig nem lát semmit Márkban, de aztán megismeri, rájön mennyire kedves, ártatlan és imádnivaló a srác, és úgy alakul ki a kapcsolatuk. Szerintem ez ebből a szempontból egyedülálló, hogy nem a külső számít, csak a belső.
Nehéz erről úgy beszélni, hogy az ember ne tűnjön nagyképűnek. Ezért inkább azt mondom, hogy én se Magyarországon, se külföldön nem találkoztam olyan könyvvel, ami arról szól, hogy egy túlsúlyos fiú összejön egy helyes fiúval, és a helyes fiút nem zavarja, hogy a párja túlsúlyos. Igazából, ebből a szempontból egyedülálló, hogy ezzel a problémával foglalkozik a regény, és eleve, azt tekintve, hogy a romantikus regények általában arról szólnak, hogy találkozik két személy, belátják, hogy milyen szépek, és akkor egymásba szeretnek. Ez a regény egy picit más, Márk meglátja Olivért, és tudja, hogy milyen szép, pontosan ezért rá se mer nézni, túl szépnek látja Olivért. Olivér pedig nem lát semmit Márkban, de aztán megismeri, rájön mennyire kedves, ártatlan és imádnivaló a srác, és úgy alakul ki a kapcsolatuk. Szerintem ez ebből a szempontból egyedülálló, hogy nem a külső számít, csak a belső.
Melyik a kedvenc könyved a saját témádban, kategóriádban?
Young Adultból nem tudok csak egyet kiemelni. LMBT-ből Róbert Katalintól a Szívből, színből igazán című könyve a kedvencem, az egy nagyon jó regény, én imádom. Ez az a könyv a Harry Potter után, amit a legtöbbször elolvastam
Young Adultból nem tudok csak egyet kiemelni. LMBT-ből Róbert Katalintól a Szívből, színből igazán című könyve a kedvencem, az egy nagyon jó regény, én imádom. Ez az a könyv a Harry Potter után, amit a legtöbbször elolvastam
Kedvenc műfajod?
Egyértelműen a disztópia. Ha látom egy disztópikus könyv fülszövegét, azon gondolkozom a legkevesebbet, hogy elolvassam-e.
Egyértelműen a disztópia. Ha látom egy disztópikus könyv fülszövegét, azon gondolkozom a legkevesebbet, hogy elolvassam-e.
Mennyire más egy blog bejegyzést, és mennyire más egy könyvet megírni?
Abszolút más. Egy blogposztnál nincsenek bennem gátlások, mert már rutinosan nekiülök és megírom, amit szeretnék, kétszer átolvasom publikálás előtt és kész. Egy könyvnél természetesen máshogy zajlik a folyamat, a regény megírása után sokszor hónapokon keresztül csiszolom a szöveget, javítgatom, szépítgetem, így természetesen a kettőt nem is nagyon lehet összehasonlítani.
Abszolút más. Egy blogposztnál nincsenek bennem gátlások, mert már rutinosan nekiülök és megírom, amit szeretnék, kétszer átolvasom publikálás előtt és kész. Egy könyvnél természetesen máshogy zajlik a folyamat, a regény megírása után sokszor hónapokon keresztül csiszolom a szöveget, javítgatom, szépítgetem, így természetesen a kettőt nem is nagyon lehet összehasonlítani.
Blogod olvasói, hogy fogadták a könyveket?
Úgy érzem, hogy szerették, és van ezzel kapcsolatban egy történetem, amit imádok. Van egy srác, aki régebben csak sorozatokat nézett, és ismerte az oldalamat, szerette, emiatt pedig úgy döntött, hogy esélyt ad a Fogadj el!-nek, és olyannyira bejött neki, no meg az olvasás is, hogy azóta alig néz sorozatot, sokkal inkább csak olvas. Erre annyira büszke vagyok, hogy úgymond olvasóvá tettem. Tehát szerintem jól fogadták, van, akinek tetszett, van, akinek nem, de szerintem örülnek neki, hogy ez is van. Legalábbis úgy érzem.
Úgy érzem, hogy szerették, és van ezzel kapcsolatban egy történetem, amit imádok. Van egy srác, aki régebben csak sorozatokat nézett, és ismerte az oldalamat, szerette, emiatt pedig úgy döntött, hogy esélyt ad a Fogadj el!-nek, és olyannyira bejött neki, no meg az olvasás is, hogy azóta alig néz sorozatot, sokkal inkább csak olvas. Erre annyira büszke vagyok, hogy úgymond olvasóvá tettem. Tehát szerintem jól fogadták, van, akinek tetszett, van, akinek nem, de szerintem örülnek neki, hogy ez is van. Legalábbis úgy érzem.
Mi változott az életedben mióta megírtad a könyveket?
Rengeteg minden változott. Például kaptam egy új állást, egy kiadónál dolgozom marketingesként, és ez a munka feje tetejére állított mindent, nagyon szeretem. Ezen kívül, ami változás az az, hogy jobban beosztom az időmet.
Rengeteg minden változott. Például kaptam egy új állást, egy kiadónál dolgozom marketingesként, és ez a munka feje tetejére állított mindent, nagyon szeretem. Ezen kívül, ami változás az az, hogy jobban beosztom az időmet.
Hogyan, hol látod magad öt év múlva?
Legfőbb tervem az, hogy öt év múlva már ne lakjak vidéken, mert szeretnék elköltözni a fővárosba, már régóta, de igazából ugyanott látom magam, mint most, maximum szeretnék előrébb lépni szakmai téren. De egyébként nem sok mindent változtatnék ahhoz képest, mint ami most van. Ugyanúgy szeretnék írni, és a mostani munkáimat végezni.
Legfőbb tervem az, hogy öt év múlva már ne lakjak vidéken, mert szeretnék elköltözni a fővárosba, már régóta, de igazából ugyanott látom magam, mint most, maximum szeretnék előrébb lépni szakmai téren. De egyébként nem sok mindent változtatnék ahhoz képest, mint ami most van. Ugyanúgy szeretnék írni, és a mostani munkáimat végezni.
Készülsz-e könyvsorozattal, vagy valami olyan történettel, ami picit a földtől elrugaszkodottabb?
A témát szeretem olvasni, de írni nem tudnék róla. Egy fantasy, egy disztópia íráshoz más típusú gondolkodás és mentalitás kell, mint az enyém, más dolgokat kell fontosnak tartani az életben, és teljesen más habitusú írót kíván, mint azok a történetek, amiket én írok.
Viszont könyvsorozattal készülök, a Túl szépnek tervezem a folytatását. A 2. részben Márk és Olivér legjobb barátainak, Vikinek és Botondnak a kapcsolatáról lesz szó, és talán lesz egy harmadik kötet is, ha szeretnék az olvasók.
A témát szeretem olvasni, de írni nem tudnék róla. Egy fantasy, egy disztópia íráshoz más típusú gondolkodás és mentalitás kell, mint az enyém, más dolgokat kell fontosnak tartani az életben, és teljesen más habitusú írót kíván, mint azok a történetek, amiket én írok.
Viszont könyvsorozattal készülök, a Túl szépnek tervezem a folytatását. A 2. részben Márk és Olivér legjobb barátainak, Vikinek és Botondnak a kapcsolatáról lesz szó, és talán lesz egy harmadik kötet is, ha szeretnék az olvasók.
Köszönöm a válaszokat!
2016. január 14., csütörtök
RÁCZ-STEFÁN TIBOR - FOGADJ EL!
Már nagyon régóta tervezem, – pontosabban a megjelenés óta – hogy elolvasom Tibi könyvét. A fülszöveg felkeltette az érdeklődésemet, és amúgy is próbálok minél több magyar művel megismerkedni. Habár jobban preferálom a külföldi írók könyveit, szerencsémre eddig sikerült nagyon jól választanom, amikor hazai író regényét olvastam. Egy-két „gyöngyszem” kivételével mind nagyon tetszett. A Fogadj el! is ebbe a kategóriába tartozik. Miután beindult a történet, teljesen levett a lábamról, és sokkolt.
Hiszel magadban?
Petra a pénztelen, vidéki lány elit gimnáziumba kerül, ahol mindenki gazdag és menő, így aztán hazudik, hogy ne lógjon ki, hiába figyelmezteti Dávid.
Petrát a lányok befogadják, barátokat szerez, egy fiú is tetszik neki, de kiderül az igazság. És ettől kezdve pokollá válik az élete.
Túl lehet-e élni a bosszút, az iskolai megalázásokat?
Dávidnak is van egy kínos titka, a lányok nem izgatják, de a szívét nagyon is megdobogtatja Áron, a jóképű padtársa, aki pontosan tudja ezt, és gonoszkodva ki is használja.
A két barát szerelemmel, árulással és szenvedéllyel teli útja döbbenetes eseménybe torkoll.
Van egy pont, amikor már nincs tovább.
Van egy pont, ahol a szerelem már fáj.
A regény a 2013. évi Aranymosás Public Star könyve.
Petra a pénztelen, vidéki lány elit gimnáziumba kerül, ahol mindenki gazdag és menő, így aztán hazudik, hogy ne lógjon ki, hiába figyelmezteti Dávid.
Petrát a lányok befogadják, barátokat szerez, egy fiú is tetszik neki, de kiderül az igazság. És ettől kezdve pokollá válik az élete.
Túl lehet-e élni a bosszút, az iskolai megalázásokat?
Dávidnak is van egy kínos titka, a lányok nem izgatják, de a szívét nagyon is megdobogtatja Áron, a jóképű padtársa, aki pontosan tudja ezt, és gonoszkodva ki is használja.
A két barát szerelemmel, árulással és szenvedéllyel teli útja döbbenetes eseménybe torkoll.
Van egy pont, amikor már nincs tovább.
Van egy pont, ahol a szerelem már fáj.
A regény a 2013. évi Aranymosás Public Star könyve.
A műnek két fő szereplője van: Petra és Dávid. Két nézőpontból követhetjük végig a Szép Remények Gimnáziumban történt eseményeket.
Petra. |
Petra a maga módján egy erős karakter, mégis számomra kevésbé volt szimpatikus, mint Dávid. Azt vettem észre a lánynál, hogy picit hasonlít a helyzete, és a személyisége Jenny Humphreyéra a Gossip Girl című sorozatból. Míg Jenny Blairnél próbál bevágódni, addig Petra Barbaránál és a sleppjénél. Érdekes volt végigkövetni a történéseket, főleg úgy, hogy azért valamennyire „szakmai” szemmel néztem a dolgokat. Szociológus hallgatóként azt hiszem, nagyobb figyelmet fordítottam a könyvben megjelenő deviáns viselkedésre és a társadalmi problémákra, amiket nagyon is realisztikusan ábrázolt Tibi.
Komoly bajokat vet fel a mű, és próbál is foglalkozni velük, de néhol azért hiányérzetem volt. Felmerül a gyermekpornográfia, és a vele járó traumák feldolgozásának nehézsége, de ezen felül annyira nem boncolgatja a témát az író. Megtudjuk, hogy viszonyulnak a dologhoz a falusiak, Petra édesanyja, illetve az iskolatársak viselkedését is végigkövethetjük, azonban ettől többet lényegében nem tudunk meg. A lány elkezd magába fordulni, és hiába keresi az élet értelmét, nem találja. Ennek, valamint a kirekesztettség, a magány, és a további lelki sérelmek hatására kezdi egyre jobban elfelejteni, hogy igenis van miért élnie, és hogy a történtek ellenére ott van neki Dávid, aki kitart mellette, és próbálja átsegíteni Petrát élete egyik legnehezebb időszakán.
Ugyan ez volt a problémám a szegények-gazdagok közötti különbségek bemutatásánál is. Nem éreztem kidolgozottnak, pedig végig jelen van a történetben, pont úgy, mint a való életben. Nap mint nap szembesülhetünk vele az utcán közlekedve, és igazából pont ez a szép benne, hogy általában a való életben is elmegyünk az ilyesfajta a problémák mellett, ettől valósághű a történet.
Szintén mindennapos probléma az iskolai kiközösítés, bántalmazás, amikor egyes diákok lelki terrorban élnek a saját diáktársaiknak köszönhetően. Viszont! Ennél a témánál is csak karcolgatta a felszínt az író. Számomra ez nagyon zavaró volt, főleg az elején, amikor egy picit még untam is a könyvet.
Igazából, ezek voltak a legnagyobb problémáim olvasás közben, de a végére a sokkhatásnak, és a drámának köszönhetően teljesen elfelejtettem mindent. Olyan szinten meglepődtem, hogy azt leírni is nehéz. Tibi, nagyon örülnék neki, ha a jövőben krimi témában is olvashatnék tőled, mert valami eszméletlen jó lett a végkifejlet!
Egyik pillanatban még azon bosszankodtam, hogy nem történik semmi izgalmas, a másikban pedig hirtelen minden a feje tetejére állt, és tátott szájjal olvastam. Az utolsó száz oldalon nincs megállás, végigizgultam a történéseket a szereplőkkel együtt, és szorítottam a kedvenceimnek. Na, meg persze szurkoltam, hogy a számomra nem szimpatikus karakterek ne ússzák meg szárazon. Nem akartam a happy endet, mert úgy túl szép, és mesébe illő lett volna a történet, amit ennél a könyvnél nem tudtam volna elfogadni.
Dávid. |
A másik főszereplőről még nem tettem említést. Dávid, Petrával ellentétben, az első pillanattól kezdve nagy kedvencem volt. Annyira komplex, összetett karakter, hogy öröm volt a gondolatait olvasni. Folyamatosan küszködött saját magával, az érzéseivel, és ez picit furán fog hangzani, de pont ez tetszett benne. Az, hogy nehezen fogadta el magát, és vágyakozott a szeretet után, hiába gondolta úgy, hogy nem sok esélye van rá. Szurkoltam neki, hogy sikerüljön elfogadnia azt az életet, identitást, és sorsot, amit neki szántak . Pontosan ezért örülök annak, hogy ha másnak nem is, de számára viszonylag boldog véget szánt Tibi. Megérdemelte, mert rengeteg dolgon ment keresztül, pont úgy, mint Petra, aki elég rosszul járt.
Dávid esetében is érződött az író különféle sorozatok iránti rajongása, főként egy bizonyos Gossip Girl nevezetűé, ami persze nem baj, csak kicsit zavart, hogy egy idő után a sorozat szereplői jelentek meg a fejemben. Úgy érzem, hogy elhappolták előlem annak az esélyét, hogy saját magam képzeljem el, hogy nézhetnek ki a szereplők, és mit tennének egy adott szituációban.
A mellékszereplők közül végig Ákos és a barátnője voltak a legnormálisabbak, legszerethetőbbek. A maguk módján, de legalább megpróbálták megvédeni, segíteni Petrát. Igaz, hogy idő kellett ahhoz, hogy rájöjjenek a viselkedésük, magatartásuk helytelenségére, de egyedül ők realizálták Dávidon kívül, hogy valami nagyon nincs rendben azzal, ahogy az osztály többi tagja, és a tanárok Petrával bánnak. Ezzel pedig elnyerték a szememben a legszerethetőbb mellékszereplők, és a legcukibb szerelmespár címet a Fogadj el! esetében.
Aztán ott volt még Áron, aki számomra egy igazi péklapát karakter. Legszívesebben fejen vágtam volna párszor, hogy térjen már észhez! Értem én, hogy kereste a maga útját, próbált elfogadóbb lenni. Azt is megértem, hogy vannak az életben egyes befolyásoló tényezők, amik a viselkedését előidézték, de könyörgöm, miért kell megkeseríteni más életét, csak azért, mert a sajátod nem fenékig tejföl? Nem egyszer felidegesített a viselkedésével, és jó párszor eljutottam addig a pontig, hogy abba kellett hagynom az olvasást, mert úgy felhúztam magam idegileg.
Bálintról és Barbaráról nem kívánok nyilatkozni, mert ők még jobban feldühítettek, mint Áron. Egymásnak valók, mind a ketten ugyanolyan rosszak és felszínesek, csak a saját érdeküket nézték, az már nem foglalkoztatta őket, hogy kin gázolnak át, és hogy ez mivel jár együtt.
Örülök annak, hogy megismerkedtem ezzel a könyvvel, kár lett volna kihagynom. Ha egy olyan történetre vágytok, ami nagyot üt, és maradandó nyomokat hagy bennetek, akkor a Fogadj el! a ti könyvetek. Felzaklat, és rávilágít arra, hogy milyen kegyetlen dolgok sülhetnek ki az elutasításból és megszégyenítésből.
Összegzés
- Értékelés: 4/5
Az író másik könyvét, a Túl szépet előbb olvastam, és szerintem érezhető, hogy ez az első könyve Tibinek. A fogalmazással néhol voltak problémáim, ez pedig a rengeteg káromkodással karöltve rontott az olvasási élményen. Az elején picit unalmasnak tartottam azt, hogy nem történik semmi, csak úgy vannak a szereplők. Volt időm a saját dolgaimon gondolkodni, sőt egészen sokszor el is kalandoztam olvasás közben, de egy idő után nem tudtam letenni a könyvet. Nagyon izgalmassá vált, folyamatosan történt valami, hihetetlenül pörögtek az események, én pedig a fejem kapkodtam, hogy mi történik.
- Borító: 5/5
Tökéletesen illik a könyvhöz. A cím mögött lévő fekete szalag pont eltakarja Petra és Dávid száját, ezzel is kifejezve, hogy néha nem minden az, aminek látszik, és hiába tűnünk kívülről boldognak, megeshet, hogy vannak dolgok, amiket nem mondunk, nem mondhatunk el.
- Szereplők: 4/5
A két főszereplő közül Dávid a szimpatikusabb számomra. Véleményem szerint ő a legerősebb, legkidolgozottabb karakter az egész könyvben. Petrát inkább sajnáltam, mint szerettem. Nem tudtam megérteni, hogy miért kellett titkolóznia, hogy miért nem volt képes elfogadnia a saját anyagi helyzetét. Áron azok közé a szereplők közé tartozik, akiknél nem tudom eldönteni, hogy hányadán állunk. Nagyon csúnyán viselkedett Dáviddal többször is.
2016. január 7., csütörtök
COVER REVEAL #8.: KRISTIN HANNAH - ÚT AZ ÉJSZAKÁBA
Hello Molycik!
A többi bloggerrel, bloggerinával közösen elhoztuk számotokra 2016 első borítóleleplezős posztját.
Engem teljesen megvett magának a borító, azt hiszem megjelenés után a polcomon fog landolni nem csak ez, de Kristin Hannah másik könyve is. Coverwhore for life! :D
2016 elején jelenik meg a Könyvmolyképző Kiadó gondozásában Kristin Hannah New York Times bestseller szerző regénye, az Út az éjszakába. Az írónő magával ragadó stílusát tavaly már mindenki megismerhette a Szentjánosbogár lányok olvasásakor, most pedig újra belemerülhetünk az érzelmek világába. Egy történet a testvéri szeretetről, a barátságról és a veszteségekről. Szükség lesz a zsebkendőkre!
Fülszöveg:
Lexi és Mia a középiskola első napjától fogva elválaszthatatlanok.
Sokban különböznek – Lexi árva, és egy lakókocsiparkban él, Mia pedig szerető családban, szép otthonban nevelkedik. Mégis találnak egymásban valamit, amitől ők ketten kiválnak a tömegből.
Mia imádott, jóképű ikertestvérének élete egyszerűbb kissé. Az anyjuk, Jude azt hiszi, nincs miért aggódnia, hiszen a fia könnyedén navigál az életben, könnyedén elér bármit, amit ő vagy a családja kíván. De aztán szerelmes lesz.
Az érettségi nyarát soha nem felejtik el. A barátság, a bizalom és az ígéretek nyarán egyetlen éjszaka mindannyiuk életét megváltoztatja: a szívek összetörnek, a remények köddé válnak, és eljön az idő, hogy maguk mögött hagyják a gyermekkort, és megtanuljanak szembenézni a jövővel.
A könyv adatai:
Oldalszám: 480
Kötéstípus: kartonált
Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó Kft.
Eredeti cím: Night Road
Fordító: Gazdag Tea
ISBN: 9789633738887
(Az előjegyzés nem minősül rendelésnek. Előjegyzés esetén értesítést küldünk, amikor előrendelhetővé/rendelhetővé válik a könyv. Természetesen amint változik a könyv státusza, megrendelni is ezeken a linkeken lehet majd, nem fognak elavulni.)
A szerzőről:
Kristin Hannah 21 regény New York Times bestseller szerzője. Hawaiion él férjével és fiával, ahol gyakran hódol egyik kedvenc foglalatosságának: az olvasásnak. Kislányként balerina szeretett volna lenni, végül jogász lett belőle. Íróvá egy utólag szerencsésnek bizonyuló nehézség miatt vált: amikor kisfiát várta, ágynyugalomra ítélték - így minden keze ügyébe kerülő könyvet elolvasott. Akkor jött az ötlet az íráshoz, amit azóta töretlenül folytat is.
Ha van kedvetek, írjátok meg, hogy mi a véleményetek a borítóról! :)
2016. január 3., vasárnap
2016-BAN SZERETNÉM OLVASNI (TERVEK #4.)
Sziasztok molycik!
Tavaly nem csak a reading challenget buktam el, de még a saját várólista csökkentős projektemet is. A kiválasztott 50 könyvből összesen 19-et sikerült elolvasnom. Ennek ellenére megint felállítok egy számos elemből álló várólistát, amit mindenképp el szeretnék olvasni a 2016-os év során. Majd meglátjuk idén sikerül-e.
2016-ban mindenképp el szeretném olvasni: 30/70.
1. Sarah J. Maas: The assasin's blade
2. Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury
3. Sarah J. Maas: Throne of glass 5.
4. Rick Riordan: Demigods & magicians
5. Colleen Hoover - Tarryn Fisher: Never, never pt3.
6. Rick Riordan: The Hammer of Thor
7. Colleen Hoover: Confess
8. Rick Riordan: The Hidden Oracle
9. Jennifer A. Nielsen: Mark of the thief
10. Dan Wells: Partials
11. Renée Ahdieh: The rose and the dagger
12. Kiera Cass: The Crown
13. Anthony Doerr: Láthatatlan fény
14. Ava Dellaira: Kedves halottak
15. Holly Smale: A lány, aki távolról tökéletes
16. James Dashner: The eye of minds
17. B. N. Toler: Lélekvesztők
18. Jojo Moyes: Mielőtt megismertelek
19. Ilona Andrews: Magic Bites
20. Jennifer L. Armentrout: White hot kiss
21. Leiner Laura: Bexi 4.
22. Marissa Meyer: Heartless
23. Kerstin Gier: Silber
24. Marissa Meyer: Cress
25. Marissa Meyer: Fairest
26. Marissa Meyer: Winter
27. Marissa Meyer: Stars above
28. Melissa Landers: Elválasztva
29. Dianne K. Salerni: The Inquisitor's mark
30. Meg Cabot: Royal wedding
31. Meg Cabot: Royal wedding disaster
32. Rainbow Rowell: Landline
33. Rainbow Rowell: Carry on
34. Sabaa Tahir: An ember in the ashes
35. Victoria Aveyard: Vörös királynő
36. Erika Johansen: Tear királynője
37. Stephanie Perkins: Isla and the happily ever after
38. E. K. Johnson: Thousand Nights
39. A. M. Aranth: Oculus
40. A. M. Aranth: A Liliom kora
41. Tarryn Fisher: Dirty red
42. Maria V. Snyder: Magic study
43. A. M. Aranth: Frostbítan
44. Holly Black - Cassandra Clare: The bronze key
45. Colleen Hoover: It ends with Us
46. Colleen Hoover: This girl
47. On Sai: Scar
48. On Sai: Calderon
49. On Sai: Apa randizhatok egy lovaggal?
50. Jay Kristoff - Amy Kauffman: Illuminae
51. Jessica Alcott: Even when you lie to me
52. Dan Wells: Nem vagyok sorozatgyilkos
53. Dan Wells: Az ördög egyetlen barátja
54. E. C. Meyers: The Silence of Six
55. Marie Lu: The young elites
56. Rachel Hawkins: Rebel Belle
57. Kate A. Boorman: Winterkill
58. Melissa Landers: Starflight
59. Lindsay Cummings: The murder complex
60. Jennifer Niven: All the bright places
61. Lily Blake: Hysteria
62. Kelly Oram: Serial Hottie
63. Kelly Oram: If we were a movie
64. Claudia Gray: Thousand pieces of you
65. Brigid Kemmerer: Spirit
66. Sara Raasch: Snow like Ashes
67. Somain Chainani: Jók és rosszak iskolája
68. Kerstin Gier: Rubinvörös
69. Julie Cross: Tempest
70. Bella Thorne: Autumn's kiss
Utoljára frissítve: 2018. 12.14.
Boldog leszek, ha ezt a 70 könyvet sikerül elolvasnom idén. Ha nem, hát az se fog meglepni :D Ti miket terveztek elolvasni? Hány könyv van a várólistátokon? :)
Tavaly nem csak a reading challenget buktam el, de még a saját várólista csökkentős projektemet is. A kiválasztott 50 könyvből összesen 19-et sikerült elolvasnom. Ennek ellenére megint felállítok egy számos elemből álló várólistát, amit mindenképp el szeretnék olvasni a 2016-os év során. Majd meglátjuk idén sikerül-e.
2016-ban mindenképp el szeretném olvasni: 30/70.
1. Sarah J. Maas: The assasin's blade
6. Rick Riordan: The Hammer of Thor
7. Colleen Hoover: Confess
9. Jennifer A. Nielsen: Mark of the thief
10. Dan Wells: Partials
13. Anthony Doerr: Láthatatlan fény
16. James Dashner: The eye of minds
17. B. N. Toler: Lélekvesztők
20. Jennifer L. Armentrout: White hot kiss
22. Marissa Meyer: Heartless
29. Dianne K. Salerni: The Inquisitor's mark
30. Meg Cabot: Royal wedding
31. Meg Cabot: Royal wedding disaster
32. Rainbow Rowell: Landline
33. Rainbow Rowell: Carry on
34. Sabaa Tahir: An ember in the ashes
36. Erika Johansen: Tear királynője
37. Stephanie Perkins: Isla and the happily ever after
38. E. K. Johnson: Thousand Nights
42. Maria V. Snyder: Magic study
43. A. M. Aranth: Frostbítan
45. Colleen Hoover: It ends with Us
47. On Sai: Scar
51. Jessica Alcott: Even when you lie to me
53. Dan Wells: Az ördög egyetlen barátja
54. E. C. Meyers: The Silence of Six
56. Rachel Hawkins: Rebel Belle
57. Kate A. Boorman: Winterkill
58. Melissa Landers: Starflight
59. Lindsay Cummings: The murder complex
60. Jennifer Niven: All the bright places
61. Lily Blake: Hysteria
62. Kelly Oram: Serial Hottie
63. Kelly Oram: If we were a movie
64. Claudia Gray: Thousand pieces of you
65. Brigid Kemmerer: Spirit
68. Kerstin Gier: Rubinvörös
69. Julie Cross: Tempest
70. Bella Thorne: Autumn's kiss
Utoljára frissítve: 2018. 12.14.
Boldog leszek, ha ezt a 70 könyvet sikerül elolvasnom idén. Ha nem, hát az se fog meglepni :D Ti miket terveztek elolvasni? Hány könyv van a várólistátokon? :)
2016. január 2., szombat
EGY ELBUKOTT READING CHALLENGE 2015 (KIHÍVÁS #3.)
Hello 2016! :)
Tavaly úgy gondoltam, hogy letesztelem magam, kiderítem menne-e a reading challenge. Jelentem sikeresen elbuktam! Nem is egy ponton.
Voltak olyan kategóriák, ami szerintem esélytelen, ilyen például egy olyan könyvet találnom, ami a szülővárosomban játszódik. Ha valaki tud Pásztón játszódó könyvet sikítson! :D
Klasszikusokat hanyagoltam idén, nem volt rá időm, és őszintén kedvem se volt hozzá, így ez a pont is bukta. Ez legalább teljesíthető lett volna, ha egy picit jobban megerőltetem magam. Ugyanez a helyzet a gyerekkori könyvnél is.
Ismeretterjesztő könyvekért nem vagyok oda, így ezt is a felejtős kategóriába soroltam.
Pulitzer-díjas könyvhöz kész tervem volt: elolvasom az All the lights we cannot see-t (Láthatatlan fény), vagy ha más nem újraolvasom Harper Lee Ne bántsátok a feketerigóját, azt úgy is szeretem. Valahogy ez is elfelejtődött a napok, hónapok során.
Anyukám nem szeret olvasni, szerintem nincs is kedvenc könyve. Apa kedvenc könyvei közül meg hiába választottam volna, mert ő a klasszikusokat szereti, és ahhoz nem volt kedvem.
Olyan könyvet találni, akinek egyezik a monogramja az enyémmel nehéz. Ezt sikeresen megállapítottam a tavalyi év során.
Utolsó pont, amin elbuktam a kihívást az a jövőben játszódó könyv. Egyébként lehet, hogy olvastam ilyen könyvet, de hirtelen semmi nem jutott eszembe. Melissa Landers Elidegenítvéjére gondoltam, de őszintén fogalmam nincs, hogy mikor játszódik a történet.
Az idei Reading Challenge is érdekes, bár szerintem nem akkora kihívás, mint a 2015-ös volt. Megpróbálom majd teljesíteni, de nem dőlök kardba, ha nem jön össze.
Kinek sikerült teljesítenie a 2015-ös reading challenge minden pontját? Várom a jelentkezőket! :)
Tavaly úgy gondoltam, hogy letesztelem magam, kiderítem menne-e a reading challenge. Jelentem sikeresen elbuktam! Nem is egy ponton.
Teljesítve: 42/50.
✔ 1. Egy több mint 500 oldalas könyv ->Helena Silence: Ezüsthíd
2. Egy klasszikus romantikus történet
✔ 3. Egy könyv, amelyből filmet forgattak -> Federico Moccia: A felhők fölött 3 méterrel
✔ 4. Egy idén megjelent könyv ->Jennifer A. Nielsen: The runaway king
✔ 5. Egy könyv, amelynek szám van a címében -> K. A. Tucker: 10 apró lélegzet
✔ 6. Egy 30 évnél fiatalabb szerző könyve ->Leiner Laura: Késtél. Amikor olvastam a könyvet még 30 alatt volt Laura :)
✔ 7. Egy könyv, amelynek szereplői nem emberek -> Sarah J. Maas: Heir of fire- A Tűz örököse
✔ 8. Egy vicces könyv -> Marni Bates-Segítség, Youtube-sztár lettem!
✔ 9. Egy női szerző könyve -> Kelly Oram-Szívzűrterápia strébereknek
✔ 10. Egy detektívtörténet/thriller -> Colleen Hoover-Tarryn Fisher: Never, never
✔ 11. Egy egyszavas című könyv -> Rainbow Rowell: Attachments
✔ 12. Egy novelláskötet -> Stephanie Perkins->My true love gave it to me
✔ 13. Egy másik országban játszódó könyv ->Brigid Kemmerer: Storm
14. Egy ismeretterjesztő könyv
✔ 15.Egy népszerű szerző első könyve -> Cassandra Clare: Csontváros
✔ 16. Egy kedvenc szerződ olyan könyve, amit még nem olvastál -> Leiner Laura: Hullócsillag
✔ 17. Egy olyan könyv, amit egy barátod ajánlott -> Denise Jaden: Never enough-Soha nem elég
18. Egy Pulitzer-díjas könyv
✔ 19. Egy igaz történeten alapuló könyv -> Zsolt Béla: Kilenc koffer
✔ 20. Egy könyv a várólistád legaljáról -> Jay Asher&Carolyn Mackler: Kezünkben a jövő
21. Anyukád egyik kedvenc könyve
✔ 22. Egy könyv, amitől félsz -> A. M. Aranth: Cleadur és Acorenu
✔ 23. Egy több mint 100 éves könyv -> Múrus Tamás: Utópia, eredetileg 1516-ban jelent meg.
✔ 24. Egy könyv, amit kizárólag a borítója miatt választasz ->Catherine Fisher: Incarceron
✔ 25. Egy kötelező olvasmány, amit nem olvastál el annak idején -> Christopher Marlowe: Dr. Faustus tragikus históriája
✔ 26. Egy önéletrajz/memoár -> Neil Patrick Harris: Így jártam az életemmel
✔ 27. Egy egy nap alatt elolvasható könyv ->Melanie Harlow:Frenched
✔ 28. Egy könyv, amelynek a címében egy ellentétpár van -> George R. R. Martin&Elio M. García Jr: A tűz és jég világa
✔ 29. Egy könyv, amely olyan helyen játszódik, ahova mindig is szerettél volna eljutni->Nicolas Barreau:A nő mosolya; Párizsban játszódik.
✔ 30. Egy könyv, amely abban az évben jelent meg, amikor születtél -> Max Weber: Gazdaság és társadalom (A megértő szociológia alapjai), 1992.
✔ 31. Egy rossz értékeléseket kapott könyv -> Marosi Katalin: Teddy bosszúja
✔ 32. Egy trilógia ->Jennifer A. Neilesen: Hatalom trilógia (False prince, runaway king, shadow throne.
33. Egy könyv, amelyet gyerekként olvastál
✔34. Egy könyv, amelyben szerelmi háromszög van ->Miranda Kenneally: Kivédhetetlen szerelem
35. Egy jövőben játszódó könyv
✔ 36. Egy gimiben játszódó könyv -> Bridig Kemmerer: Spark
✔ 37. Egy könyv, amelynek valamilyen szín van a címében -> E. L. James: Grey
✔ 38. Egy könyv, ami megríkat(ott) -> Komal Kant: Falling for Hadie
✔ 39. Egy könyv, amiben mágia/varázslás van -> Cassandra Clare- Holly Black: Iron trial
✔ 40. Egy rajzolt regény -> Jeff Kinney: Egy ropi naplója 8.
✔ 41. Egy könyv egy olyan szerzőtől, akitől még nem olvastál semmit ->Tara Sivec: Seduction and snacks
✔ 42. Egy könyv a magánkönyvtáradból, amit még nem olvastál -> Sarah J. Maas: Queen of Shadows
43. Egy könyv, amely a szülővárosodban játszódik
✔ 44. Egy idegen nyelvből fordított könyv -> Julie James: Az a gyanúm, szerelem
✔ 45. Egy karácsonykor játszódó könyv -> Nádasi Krisz: Könyvbe zárt karácsonyok
46. Egy könyv egy olyan szerzőtől, akinek ugyanaz a monogramja, mint neked
✔ 47. Egy színdarab -> Shakespeare:Hamlet
✔ 48. Egy betiltott könyv -> Janne Teller: Semmi
✔ 49. Egy tévésorozaton alapuló könyv, vagy olyan könyv, amelyből sorozatot forgattak ->Lilly Blake:Reign
✔ 50. Egy olyan könyv, amit egyszer elkezdtél, de soha nem fejezted be -> George R. R. Martin: Trónok harca
Voltak olyan kategóriák, ami szerintem esélytelen, ilyen például egy olyan könyvet találnom, ami a szülővárosomban játszódik. Ha valaki tud Pásztón játszódó könyvet sikítson! :D
Klasszikusokat hanyagoltam idén, nem volt rá időm, és őszintén kedvem se volt hozzá, így ez a pont is bukta. Ez legalább teljesíthető lett volna, ha egy picit jobban megerőltetem magam. Ugyanez a helyzet a gyerekkori könyvnél is.
Ismeretterjesztő könyvekért nem vagyok oda, így ezt is a felejtős kategóriába soroltam.
Pulitzer-díjas könyvhöz kész tervem volt: elolvasom az All the lights we cannot see-t (Láthatatlan fény), vagy ha más nem újraolvasom Harper Lee Ne bántsátok a feketerigóját, azt úgy is szeretem. Valahogy ez is elfelejtődött a napok, hónapok során.
Anyukám nem szeret olvasni, szerintem nincs is kedvenc könyve. Apa kedvenc könyvei közül meg hiába választottam volna, mert ő a klasszikusokat szereti, és ahhoz nem volt kedvem.
Olyan könyvet találni, akinek egyezik a monogramja az enyémmel nehéz. Ezt sikeresen megállapítottam a tavalyi év során.
Utolsó pont, amin elbuktam a kihívást az a jövőben játszódó könyv. Egyébként lehet, hogy olvastam ilyen könyvet, de hirtelen semmi nem jutott eszembe. Melissa Landers Elidegenítvéjére gondoltam, de őszintén fogalmam nincs, hogy mikor játszódik a történet.
Az idei Reading Challenge is érdekes, bár szerintem nem akkora kihívás, mint a 2015-ös volt. Megpróbálom majd teljesíteni, de nem dőlök kardba, ha nem jön össze.
Kinek sikerült teljesítenie a 2015-ös reading challenge minden pontját? Várom a jelentkezőket! :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)