2018. február 25., vasárnap

GABO KIADÓS VÁRÓLISTÁM (TBR #9.)

Hello Molycik!
A mai nap az utolsó a Gabo Kiadós projekthetünkben és gondoltam összeszedem, hogy a kiadó kínálatából mely könyvek csücsülnek egy ideje a várólistámon. 

Először azokkal a könyvekkel kezdem, amelyek azért kerültek a listámra, mert barát, ismerős ajánlotta. Moskát Anita mindkét könyve pontosan ilyen. So-So, Uszáma és Poppy is csak áradozott róla, szóval biztos sort fogok keríteni idővel mind a Bábel fiaira, mind a Horgonyhelyre.

Megjelenés éve: 2014
Oldalszám: 404
Kategória: fantasy
Megrendelem
Fülszöveg:

Folyik a munka Bábelben, mert mindenki tudja: aki felhúzza a tornyot, azé a hatalom. Az építkezésnél használt ereklyék, amelyek egy másik világból származnak, kezdik felmondani a szolgálatot, a papság soraiban intrika üti fel a fejét és lázadással fenyeget. A próféta, aki a bábeli egyházat alapította, halott, a torony pedig a mi világunkból szólít magának új látnokot. 

Dávid, a korábban festőként dolgozó fiatalember egy ideje látása fokozatos elvesztésével küzd. Zavaros vízióiból megtudja, hogy a torony vette el szeme világát, ezért Bábelbe utazik, de hamarosan belekeveredik az egyházon belüli hatalmi játszmákba. Arzén, a város új főpapja, próbál kitörni édesapja árnyékából, a reformoknak azonban nincs helye ott, ahol vérrel és testrészekkel áldoznak Bábelnek. 
A bibliai Bábel történetére alapozott modern és kegyetlen regényben vallás és babona csap össze a racionalitással. Moskát Anita novellái után az elmúlt évtized egyik legizgalmasabb magyar fantasztikus könyvével jelentkezik.




Fülszöveg: 

Megjelenés éve: 2015
Oldalszám: 448
Kategória: fantasy, disztópia,
női sors
Megrendelem
Egy birodalomban, ahol a föld oda köti az embert, ahová megszületett, csak azoknak van reménye a vándorlásra, a kereskedelemre és a hatalomra, akik várandósak. Ebben a nők uralta, különös mágiával átitatott világrendben három rendkívüli személy keresi a kitörés lehetőségét. 

A könyvtárhajójához kötött Vazil titokban az egyenjogúság eszméjét hirdeti és a nők vándorlásának okait kutatja, hogy egy napon mindenki szabad lehessen. Lánya, Helga azonban szabadulna a hajótól, ahová születése óta kötődik, ezt pedig csak egyféleképpen teheti meg: ha teherbe esik, minél előbb. Lars a föld férfiak számára tiltott mágiáját űzi, ami által különleges hatalomra tesz szert – ez pedig az egész világukat felforgathatja. 
Moskát Anita merész témát feszegető, lenyűgöző regénye felülbírálja az előítéleteket, és egy sötét és kíméletlen történeten belül keresi a választ a kérdésre, hogy mi a szabadság és a mások feletti uralom ára.

Szintén ajánlásra fogom olvasni Naomi Noviktól a Rengeteget. RavenS és So-So imádják, így elég nagyok az elvárásaim. Bár parancsba kaptam, hogy ne merészeljem nyáron olvasni, úgyhogy még egy darabig ez várat magára és haverkodik a többi polclakómmal. 

Kiadás éve: 2016
Oldalszám: 488
Kategória: retelling, fantasy,
young adult
Megrendelem
Fülszöveg: 
Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.
Agnyeska szereti csendes faluját a völgyben, az erdőket és a
csillogó folyót. Kis világának peremén túl azonban a gonosz varázslattól sötétlő Rengeteg burjánzik, melynek árnyéka a lány életére is rávetül.
Népét egy szigorú varázsló oltalmazza a Rengeteg hatalmától, a Sárkányként ismert mágus azonban szörnyű árat követel a segítségéért: tízévente egy hajadont. Ahogy közeleg a kiválasztás ideje, Agnyeska félelme egyre nő, mert tudja, hogy legjobb barátnőjére, a szépséges és bátor Kasjára fog esni a Sárkány választása, és senki sem mentheti meg a rá váró rettenetes sorstól.
Amikor azonban a Sárkány eljön, nem Kasja lesz az, akit elragad.
„A Rengetegben minden megvan, amit Novik írásaiban szeretek, és ráadásnak némi óvilági mágia és a sötét tündérmesék zamata.” Patrick Rothfuss, A szél neve szerzője
„Vad, pezsdítő és mélyen, sötéten mágikus. Azonnal a klasszikusok közt a helye.” Lev Grossman, A varázslók szerzője

Még két kötet van, amit ajánlás alapján tervezek elolvasni, majd valamikor a közeljövőben. Az egyik  nem más, mint Katherine Addisontól A koboldcsászár, amit Abstractelfnél láttam először és igazából azóta szeretném a kezeim közé kaparintani a könyvet. A másik pedig Arwen olvasmánylistájáról az Ava ​Lavender különös és szépséges bánata, aminek egyébként a borítója is elég megnyerő volt már első látásra.
Kiadás éve: 2016
Oldalszám: 444
Kategória: fantasy
Megrendelem
Fülszöveg:
A császár legifjabb, félig kobold fia egész életét száműzetésben töltötte, távol az udvartól és az ottani, halálos intrikáktól. Amikor azonban apja és három fivére életüket vesztik egy gyanús balesetben, egyedüli örökösként kénytelen elfoglalni a helyét a trónon.
Maia nem ért a politikához, nincsenek sem barátai, sem szövetségesei, és bármelyik pillanatban vele is végezhet az, aki a családja elleni merényletet elkövette. Miközben láthatatlan ellenfelei a trónjára és az életére törnek, és talpnyalók próbálják saját érdekeik hálójába vonni, gyorsan meg kell tanulnia, hogyan álljon helyt császárként.

Kiadás éve: 2016
Oldalszám: 264
Kategória: mágikus realizmus,
young adult
Megrendelem

Fülszöveg: 
„A szerelem bolonddá tesz.”
Úgy tűnik, a bolond szerelem a Roux család osztályrésze, és Ava Lavender, a madárszárnyakkal született lány örökségének kulcsa is. Ava felderíti Franciaországból Seattle-be költözött, különös családja még különösebb, huszadik századon átívelő történetét, miközben egyre inkább vágyik arra, hogy helyet kapjon a közönséges emberek között. Végül felkészületlenül kimerészkedik a világba, amely még nem döntötte el, leánynak vagy angyalnak tekinti-e őt. 

Ava és családja élete egy napon fordulópontra jut, amikor megnyílnak az ég csatornái, esőcseppek és tollak záporoznak alá, és Ava sorsa mindörökre megpecsételődik.

Elbűvölő, költői történet sóvárgásról, vágyról és a szerelem fájdalmáról.

Az ajánlások után jöjjenek azok a könyvek, amelyek szimplán felkeltették az érdeklődésemet vagy a booktubenak köszönhetően vagy pedig a gyönyörű borítójuknak, esetleg magának az írónak. Gondolom az nem meglepő, hogy Lauren Graham Egy nap talán c. könyvét szeretném elolvasni, nagy Gilmore Girls rajongó lévén. 
Kiadás éve: 2013
Oldalszám: 464
Kategória: chick lit, romantikus
Megrendelem
Fülszöveg: 
Lauren ​Graham, a Szívek szállodája és a Vásott szülők rajongott sztárja szellemes, elbűvölő, humorosan szívhez szóló bemutatkozó regényt írt egy kezdő színésznőről, aki New Yorkban igyekszik előrelépni a pályáján, miközben ép elméjét is szeretné megőrizni. Az Egy nap talán reményekről és álmokról szól, arról, hogy milyen fiatalnak lenni a nagyvárosban, s valamire mélységesen, őrülten, elkeseredetten vágyakozni. Arról szól, hogyan talál rá egy fiatal színésznő a szerelemre, hogyan találja meg önmagát, s ami New Yorkban talán mindennél nehezebb: hogyan talál színészi munkát magának. „Graham tehetséggel ragadja meg, hogy milyen ambiciózus, reménnyel teli fiatalnak lenni New Yorkban." CANDACE BUSHNELL „Lauren Graham stílusa annyira friss és mulatságos, a könyv annyira tele van remek szövegekkel, hogy ez azonnal megragadott, ám hogy éjszaka is fennmaradtam olvasni, az főleg rokonszenves szereplőinek (plusz a telefirkált filofax lapoknak), az ellenállhatatlan romantikus fordulatoknak és az izgalmas cselekménynek köszönhető." MEG CABOT

Még egy kicsit a filmes szférában maradva a Suite ​française – Francia szvit is elég várós már, egészen azóta, hogy megjelent hazánkban. Történt ez 2015-ben és azóta se olvastam el szerencsétlen történetet, sőt még a filmet sem láttam. Mindent a maga idejében, ugyebár.
Kiadás éve: 2015
Oldalszám: 372
Kategória: történelmi, világháború,
filmadaptáció
Megrendelem
Fülszöveg:
1940 ​júliusa: a megszálló Wehrmacht csapatai elől menekülnek a franciák. Milliók lepik el az országutakat, szállják meg a vidéki városokat, a falvakat. Az összeomlás teljes: állam, egyház, társadalmi és emberi értékek – minden összekuszálódik. Együtt menekül a túlélésért nagypolgár, művész, „úri" prostituált táncosnő, munkáscsalád, cseléd, aggok és kisgyerekek, sőt a házimacska… 

A tragikus történelmi helyzetben a hétköznapok emberi drámái és kicsinyességei mellett a hősiesség és az önfeláldozás megrázó képsorai vonulnak el a szemünk előtt. 
Az egy évvel később, 1941-ben játszódó második rész egy idilli kisváros németek megszállta világába vezet minket. Hogyan éltek együtt a francia falusiak a német katonákkal? Hogyan is működött a kollaboráció, és kezdődött valami halvány ellenállás? Lehetségesek-e emberi kapcsolatok az ellenséges nemzetek között? Beleszerethet-e egy francia nő a nála elszállásolt német tisztbe?

Irene Némirovsky (Kijev, 1903-Auschwitz, 1942) orosz származású, francia írónő. Az 1930-as években több nagysikerű regénye jelent meg. A Suite française (Francia szvit) egy ötkötetesre tervezett regényfolyam első két tétele. A folytatásból csak jegyzetek maradtak fenn, mert a francia csendőrség a zsidó származású írónőt 1942. július 13-án sok társával együtt útnak indította Auschwitz felé, ahonnan ő sem tért vissza.

Még három könyv maradt a listámon. Az első Az árulás csókja, amivel a fantasy imádatom szeretném kielégíteni, ezt követi sorban a The Hate U Gave, azaz A gyűlölet, amit adtál, mert egyrészt szeretem a contemporary young adult regényeket, másrészt kíváncsi vagyok arra, hogy van-e alapja a hatalmas hypenak, ami körbelengi. Végezetül pedig, listám utolsó eleme a Három dolgot mondj, ami szintén a contemp YA oldalt erősíti, meg egyébként még csak jó dolgokat olvastam róla. 
Kiadás éve: 2015
Oldalszám: 406
Kategória: young adult,
high fantasy
Megrendelem
Fülszöveg:
EGY HERCEGNŐ KERESI A HELYÉT AZ ÚJJÁSZÜLETETT VILÁGBAN.
Megszökik az esküvője napján. Ősi iratokat lop el a kancellár titkos gyűjteményéből. A saját apja küld fejvadászokat utána. 

Ő Lia hercegnő, Morrighan Királyságának Első Leánya. 
Morrighan Királyságának rendjét hagyományok és egy letűnt világ történetei szabják meg, de bizonyos hagyományoknak Lia nem hajlandó engedelmeskedni. Az elrendezett házasság elől menekülő és új életre vágyó lány az esküvője reggelén egy távoli halászfaluba szökik. Egy fogadóban talál munkát, ahová hamarosan két idegen érkezik, de Lia mit sem tud arról, hogy egyikük az elhagyott herceg, a másik pedig egy ellene küldött orgyilkos. 
Megtévesztés és árulás szövi hálóját a három fiatal köré, és Lia veszedelmes titkokra bukkan, amelyek elpusztíthatják a világát. A titkokon túl azonban olyasmit is talál, amire nem számított – szerelmet.

Fülszöveg: 
Kiadás éve: 2017
Oldalszám: 360
Kategória: kortárs, romantikus,
young adult
Megrendelem
Jessie-vel ​csak a baj van, ő legalábbis így érzi a Los Angeles-i magániskolában töltött első héten. Már épp azon gondolkodik, hogy visszasomfordál Chicagóba, amikor e-mailje érkezik egy Valaki/Senki (VS) nevű sráctól, aki felajánlja, hogy segít neki eligazodni a Wood Valley Gimi dzsungelében. Ez valami vicc? Megbízhat VS-ben, elfogadhatja tőle a segítséget, amelyre óriási szüksége van?
Alig két éve, hogy meghalt az édesanyja, és miután az apja váratlanul feleségül vett egy interneten megismert nőt, Jessie kénytelen az ország másik felébe költözni, és mostohaszörnyével meg annak beképzelt fiával élni.
Jessie végső kétségbeesésében úgy dönt, VS-re bízza magát. A srác hamarosan a lány mentőkötelévé és szövetségesévé válik, és Jessie szeretné személyesen is megismerni. De mi van, ha egy rejtélynek jobban áll a megoldatlanság?
Julie Buxbaum művében komédia és tragédia, szeretet és veszteség, fájdalom és emelkedettség keveredik. Első ifjúsági regényének szereplőit minden bizonnyal hamarosan az olvasó is barátaivá fogadja.
Fülszöveg: 
Kiadás éve: 2017
Oldalszám: 420
Kategória: kortárs, young
adult
Megrendelem
A ​tizenhat éves, színes bőrű Starr kettős életet él: az egyik világa a gettó, ahol felnőtt, a másik pedig a menő, külvárosi elitgimi. A két élete közti egyensúly akkor bomlik meg, amikor Starr szemtanújává válik, ahogy legjobb barátját, a fegyvertelen Khalilt lelövi egy rendőr. Minden, amit Starr ezek után mond, felhasználható ellene: tönkreteheti a helyet, ahol él, önmagára és szeretett családjára is veszélyt jelent. 
A történetet a Black Lives Matter-mozgalom inspirálta, amely az afroamerikaiakkal való egyenlő bánásmódért küzd. Ebben az izgalmas és erőteljes regényben megismerhetünk egy fiatal lányt, aki pontosan ezért harcol.

Angie Thomas Jacksonban, Mississippi államban született és nőtt fel; jelenleg is ott él. Korábban rappelt, legnagyobb sikereként tartja számon, hogy megjelent róla egy cikk (képpel együtt) a Right-On tinimagazinban. Kreatív írást tanult a Belhaven Egyetemen és egy nem hivatalos diplomával is rendelkezik hiphopból. Mai napig rappel, ha kedve tartja. A The Hate U Give az első regénye. A könyvből a Fox készít filmet George Tillman rendezésében, és Amandla Stenberg (Az éhezők viadala) főszereplésével.
Ha van kedvetek nyugodtan írjátok meg, hogy milyen könyveket tettetek a saját várólistátokra vagy, hogy mely könyveket olvastatok már a listámról és, hogy ajánljátok-e?
Üdv,




LAUREN GRAHAM: GYORSAN ELHADAROM

Hello Molycik!
A probloggerekkel ezúttal egy kiadós haha hetet tartunk, a szokásos mennyiségű extrával és  értékeléssel. Fő témánk a Gabo, illetve a Ciceró Kiadó és könyveik. Ennek keretében érkezem ezúttal egy önéletrajzi könyvvel, amelynek írója nem más, mint a Szívek szállodája sztárja.

Fülszöveg:
Kiadó: Gabo
Kiadás éve: 2017
Oldalszám: 224
Megrendelem
Ebben ​a kötetben Lauren Graham egy pillanatra megállítja az időt, és végignéz eddigi életén. Hangos nevetésre késztető történeteket mesél a gyerekkoráról, a karrierje beindításának időszakáról és arról, amikor évekkel később a Vásott szülők forgatásán a lakókocsijában ülve feltette magának a kérdést: „Te most… ööö… befutottál?” Őszintén beszél arról is, milyen szinglinek lenni Hollywoodban („Már vadidegenek is aggódtak értem, olyan sokáig voltam szingli.”), arról, amikor egy alkalommal meghallgatáson vett részt a feneke, valamint arról is, milyen volt zsűritagnak lenni A kifutóban („Mintha csak divatalapú rövidzárlatot kaptam volna.”). Visszaemlékszik, milyen élmény volt, amikor megkapta a pergő nyelvű Lorelai Gilmore szerepét, valamint milyen érzés volt kilenc évvel később újra felvenni a szerepet, és mit jelentett neki mindez.
A könyvet fotók és a Szívek szállodája: Egy év az életben forgatása közben Graham által vezetett napló részletei színesítik. Olyan, mint egy kellemes, otthon töltött este, amikor mindent alaposan kibeszélünk a legjobb barátunkkal, nevetünk, történeteket mesélünk, és persze mindent gyorsan elhadarunk.

Nem tudom meséltem-e már, de hatalmas Gilmore Girls rajongó vagyok, így egyértelmű volt, hogy, amikor robbant a hír, hogy Lorelai Gilmore, azaz Lauren Graham önéletrajzi könyvet ír, akkor azonnal a kezeim közt akartam tudni. Meg kell mondjam, régen nevettem már ennyire sokat könyvön, az is biztos. Ezek után pedig tervben van az egyáltalán nem önéletrajzi ihletésű regénye az Egy nap talán olvasása is.

Mielőtt elkezdtem volna olvasni, voltak kétségeim, hiszen önéletrajz, lehet, hogy nem is fog tetszeni, nem lesz humoros és hasonló dolgok fordultak meg a fejemben, de szerencsére mindez teljesen alaptalannak bizonyult, ugyanis két oldal után fülig ért a szám úgy vigyorogtam Laurenen. Amikor pedig a sok ismerős név és arc is visszaköszönt még jobban. 
"Hollywoodban tárgyalni olyan, mint egy borzalmas pasival járni, akivel csak azért találkozunk újra és újra, mert tőle függ a fizetésünk. Ha szeretnénk megkapni a pénzünket, egy csomó hülyeséget kell eltűrnünk, és közben még úgy is kell tennünk, mintha élveznénk. Ha végre kifizet, már szakíthatunk vele, de csak addig, amíg nem lesz megint szükségünk rá, mert akkor majd úgy kell tennünk, mintha újra beleszerettünk volna, és a múlt teljesen kitörlődött volna az emlékezetünkből."
Ugyebár a könyv maga a Szívek Szállodájától a Szívek szállodájáig és ami a kettő között van alcímet viseli. Viszont Lauren jóval előtte elkezd mesélni, így a siker előtti korszakaiba is betekintést nyerhetünk azáltal, hogy az oldalakat faljuk. Egészen az első színpadi szerepléséig visszautazunk az időben és olyan dolgokat is megtudunk, ami valószínűleg még a hardcore Lauren Graham rajongóknak is újdonságként hatottak. Nagyon nagy kedvencem volt az a pár oldal, amikor újranézte a kedvünkért a Gilmore Girls évadokat és mellé pedig kommentálta. Ettől már csak az új részek fogatása alatt írt naplójának részleteit szerettem jobban. De jó volt olvasni a Vásott szülők béli szerepléséről és a Kifutó forgatásáról is.

Számomra minden mondatból sugárzott az eredeti, hamisítatlan Lorelai Gilmore, akit már annyira hiányoltam, pedig nem volt az olyan régen, hogy megnéztem a négy új részt. A stílus ezáltal kicsit bohókás, vicces és persze pörgős. Maga Lauren pedig egy igazán erős és intelligens személyiség. Elvégre Hollywood kerítései sem vattacukorból vannak, meg kellett szenvedni és küzdeni a sikerért. Nem lehet mindenki olyan szerencsés, hogy kapásból színészként keresi a kenyerét, igenis fagyit kell hozzá árulni vagy éppen pincérkedni kell, de feladni sosem szabad. Tisztelem a kitartását és az erejét, amivel felküzdötte magát oda, ahol most tart.
"Egy dolgot megtanultam: ha túl alacsonyak az elvárásaink, halálbiztos, hogy találunk valakit, aki megfelel nekik."
Mindezek mellett pedig Lauren Graham számomra egy igazi példakép. Hihetetlen, hogy mennyire inspiráló a könyve és mekkora energiabombát adott, egy kis színt és fényt hozott a szürke mindennapokba. Úgy gondolom, hogy nem csak a sorozatban, de a való életben is nyugodt szívvel fordulhatunk hozzá tanácsokért, így az önéletrajzán keresztül. Motivációnak is tökéletes, legalábbis engem folyton arra ösztönzött egy-egy fejezet, hogy ha volt valami kis problémám, hogy fejezzem be a nyafogást, keljek fel és tegyek végre azért, hogy minden úgy alakuljon, ahogy én szeretném és ne ijedjek meg, ha valami nem úgy sikerül, mint ahogy azt elképzeltem. 
"– Majd eljön, csak nem te határozod meg, hogy mikor. 
Ez bizony hasznos lecke, és nemcsak akkor, amikor várjuk a párunkat, hanem akkor is, amikor jobb munkára, vagy egy sötét időszak utáni fellélegzésre vágyunk."
Imádtam a könyvnek minden sorát és nem csak azért, mert a sorozaton nőttem fel és mai napig az egyik örök kedvenceim közé tartozik. Nem csak ezért, de részben mindenképp. Igazán érdekes és izgalmas volt Lauren Graham szemén keresztül látni a világot és magát Hollywoodot, látni azt hogy miképp élte meg az első nagyobb szerepét, a Gilmore forgatásokat, hogy mennyire jól kijött a szereplőtársaival. Teljesen olyan érzés volt, mintha Lorelai Gilmore mesélné el nekem az életét Luke kávézójában, mellé pedig mutatna pár képet is, hogy még érdekesebb legyen. Na, meg természetesen elhadarná az egészet. 

Most pedig megyek és folytatom a Szívek szállodája maratonomat. Remélem tényleg cliffhanger az a kegyetlen vég! :D Oh, és #TeamLuke&TeamLogan!

Üdv,

2018. február 18., vasárnap

VÁRÓLISTA CSÖKKENTÉS (TERVEK #7.)

Hello Molycik!

A mai bejegyzésben azokról olvasmányaimról lesz szó, amiket a jövőhéttől tervezek elkezdeni olvasni. Lényegében ezeket a könyveket szeretném még februárban elolvasni, de azt sem bánom, ha marad belőlük márciusra is. Azt vettem észre, hogy mióta belekezdtem abba a kihívásba, hogy naponta minimum 50 oldalt elolvassak sokkal jobban várom, hogy végre könyv kerüljön a kezembe és olvashassam. Szokás szerint most sem csak egy könyvet tettem a listára, ahogy jelenleg sem olvasok egyszerre 6 könyvet. Á nem, hisz miért is tenném?


Szerintem már az előző terves posztomban is benne volt Lauren Grahamtől a Gyorsan elhadarom és Victoria Schwabtól a This Savage Song. Mindkettő nagyon régóta várós könyv,  Graham főként a Szívek szállodája rajongásom miatt, Schwab meg azért mert felőlem ő bármit írhat. Bármit. Ha papírfecnire felír random szavakat az is jöhet.  Egyébként mindkét könyvet elkezdtem már olvasni és szerintem a napokban be is fejezem őket.

A Gyorsan elhadarom nagyon szórakoztató, olyan mintha Lorelei Gilmore mesélne az életéről, pedig amúgy Lauren Graham teszi ezt. Még nem tartok ott, hogy hogyan kapta meg Lorelei szerepét, de az elmond valamit, hogy már az első 3 oldal után sírtam a röhögéstől. Imádom a stílusát, Laurent és mindent, ami a Gilmore Girlshöz köthető, szóval telitalálat a könyv számomra.

A This Savage Song kicsit darkosabb hangulatú, szörnyekkel meg rossz emberekkel, viszont a szokásos Schwab stílusában, úgyhogy ezt is imádom. Pedig még eléggé az elején járok, olyan 100-120 oldal körül, de a szereplők és a történet is érdekes, a történet pedig olvastatja magát. Ha nem olvastatok még Schwab nénitől, akkor ne habozzatok tovább, egy zseni! Amúgy tudtátok, hogy hozza Könyvfesztre vagy Könyvhétre a Fumax? Vicious és a Savage Song is jön, egyik ide, másik oda. Alig várom, hogy kiderüljön melyik borítóval érkeznek.

A következő olvasmányaim egyike tuti, hogy Christelle Dabos: A tél jegyesei lesz. Láttátok már azt a borítót? Valami gyönyörűűűű, úgyhogy a Prológus borítómániás hetére biztosan ezzel fogok érkezni. Plusz pont, hogy So már olvasta és csak jókat mesélt róla, úgyhogy már nagyooon várom, hogy nekikezdjek a babának. Már csak abban bízom, hogy nem brutál függővéges, mert csak ősszel jön a folytatása, franciául meg nem tudok annyira, hogy elkezdjem. Bár van az a könyv, amiért képes lennék. Ki tudja, lehet ez is azok közé fog tartozni...

Lesz majd egy Fumaxos hetünk is, oda már most tudom, hogy miket fogok olvasni. Dan Wells Sorozatgyilkos trilógiáját ezer éve elkezdtem és mivel kapcsolódik a szakdolgozatom témájához is, mikor máskor kezdeném el olvasni, mint amikor egyébként pont az előbb említett szakdolgozattal kellene foglalkoznom. Könyvmoly logika, plz. Így legalább ráfoghatom, hogy John Cleaver karakterén keresztül az antiszociális személyiségzavar kialakulásával is foglalkozom és nem csupán az időt húzom. A sorozatgyilkosok mellé veszem majd még az assassinokat is, mert why not. Az Assassin's Creed filmet imádtam, kíváncsian várom mit tud adni a YA-ban.

Utolsó tervem pedig egy már szintén elkezdett könyvem befejezése. Jeff Wheelertől olvasom már egy ideje A királynő méregkeverőjét. Igazából nem olvasom, mert tényleg elkezdtem, de félretettem, mert nem értem épp rá, aztán meg inkább Puszi, Erzsit és társait olvastam, úgyhogy már ideje lenne pontot tenni a mondat végére és kideríteni, hogy a szép borító milyen belsőt takar. Remélem izgalmasat, mert már be van készítve a folytatás is a Kindle-re. 


Ti miket terveztek még februárban elolvasni? 
Üdv,

2018. február 17., szombat

HOMONNAY GERGELY: AZ ELNÖKASSZONY

Hello Molycik!

Folytatódik, sőt lassan záródik a Diktatúrák és diktátorok hete, aminek keretében újra Erzsébet Fenevadova életművét vettem kezembe. Szavazz Te is Erzsire!

Kiadó: Libri
Kiadás éve: 2017
Oldalszám: 176
Megrendelem
Fülszöveg: 
Erzsébet ​Fenevadova, a szőrös fülű bajszos polihisztor, díva és szupermodell az ország legbefolyásosabb bundása. Igazi véleményvezér macska, akinek útmutatásaira szomjazik a nép. Napi huszonkét órás alvása és egyéb bokros teendői mellett ezért szakított időt arra, hogy lediktáljon egy újabb remekművet első számú szolgájának, Gergelynek.
Erzsébet nem rejti véka alá a véleményét. Legyen szó bármiről, bátran osztja az észt, és minden szava azt bizonyítja, hogy joggal pályázik az elnökasszonyi posztra. Nála ugyanis nincs tökéletesebb lény e földtekén. 

A könyvben lerántja a leplet minden két- és négylábúról: megismerhetjük a menhelyről kukázott félszemű albínó macska eltitkolt múltját, de bepillantást nyerhetünk Erzsi féltve őrzött magánéletébe is. 

A könyv Erzsi rendkívüli képességeiről is tanúskodik, melyet rajongói nem egyszer versben is megénekelnek:
"Ha kínoz a betegség, vagy kedélyed savanya, 

Csúz, isiász, kehesség, bármiféle nyavalya, 

SZTK-ba ne merészkedj, úgysem segít senki, 
A reményed csak Ő lehet, a Királynőnk: Erzsi."

Az Elnökasszony által vidámság költözik majd végre a világba, nem lesz gyűlölködés, széthúzás. Mindent elsöprő kormányprogramja mellett egyedi és sziporkázó macskahumora erre a garancia.

A Puszi, Erzsi után eléggé egyértelmű volt, hogy a folytatást is szeretném olvasni, hiszen kíváncsi voltam az Elnökasszony kampányára. Engem aztán egy jól megírt szöveggel simán meg lehet venni, meg velem együtt a szavazatomat is. Maradéktalanul azonban nem voltam elégedett ezzel a könyvvel, de erről majd egy picit később. Előtte beszéljünk a történetről. 
"Szakítani kell azzal a nézettel, hogy az ember a teremtés koronája! Bár az agyatok nagyobb, de a történelem azt bizonyítja, hogy ettől még nem lesz jobb sem nektek, sem a világnak."
Továbbra is apróbb kis történeteken keresztül élhetjük át mindazokat, amit a bundás Elnökasszony nap, mint nap megtapasztal. Hogy mennyire nehéz hűséges és épeszű kétlábú szolgát találnia egy királyi családból származó macskának. Mi emberek elég szerencsétlenek vagyunk, nem vagyunk képesek felkelni korán reggel, hogy a ritmikus gimnasztika iránti szeretetünknek éljünk és rossz szolga módjára még az almot is elfelejtjük kiszitálni. Na, meg időben kaját adni, igazi luxus és prémium minőségű tonhalat adni szerencsétlen kis négylábúinknak, akik ezért az elsorvadás szélére kerülnek, amikor mi épp lustálkodnánk. Rogán Ciliről is megtudunk egyet s mást, és én őszintén a szívembe zártam a kis cicmákot. Sanyarú sorsa ellenére is talpra állt, igaz először Garfield szintre hízlaltatta magát hűséges, Mazsi nevű szolgájával, majd nevéhez méltó visszatérést produkált. 
"Az emberek gyakran nem merik felvállalni a konfliktust, pedig néha az hozza meg a megnyugvást."
Gombóc és Erzsike
Szeretem az Erzsi könyvekben, hogy igazából tökmindegy mikor és milyen sorrendben olvasod, önálló kis történetekként is megállják a helyüket, ugyanez igaz a Puszi, Erzsire és Az elnökasszonyra is. Úgyhogy, ha azt terveznétek, hogy nem a Puszi, Erzsivel kezditek is nyugodtan vágjatok bele, mert egyedülálló kötetként is olvasható. Az illusztrációk mindkét kötetet színesítik és még szerethetőbbé teszik, illetve számomra néha befogadhatóbbá is tették a történetet. Jelen van ugyanis egy kis társadalomkritika is a kötetekben, amit mindenki máshogy dolgoz fel, fogad be és számomra könnyedebbé tették a humoros, cuki rajzok, amik a sztori után következtek.
"A karácsonyt mi is úgy ünnepeljük, mint más normális család."
Ezúttal is voltak olyan történetek, amely során elöntött a nosztalgia, mert Öcsi, Gombóc vagy Zizi, a saját cicáim alkottak. Egyik kedvencem ezek közül az előző kötetben már felmerülő probléma: a karácsonyfa és a cica kapcsolata. Idén karácsonykor ugyanis nekünk se tartott sokéig a karcsonyfa, mert Öcsi előszeretettel mászta meg és borult fel a fával együtt. Kis műfenyő nem a Garfieldi babérokra törő macska súlyához lett megteremtve, így folyamatosan felborult. Miután már körülbelül 5-6. alkalommal kellett felkaparni a fát a földről, anyum úgy döntött január 2-án, hogy viszlát karácsonyfa. A lakás egyébként azóta is csillámlik, főleg a fürdő, mert kellett nekünk ezüst glitteres díszekkel teleaggatni a fát...
"Karácsony szent ünnepe végeztével, mikor a város lenyugodott, a béke angyala költözött Budára. A körülöttem lévő összes kétlábú – ahogy az ilyenkor lenni szokott – 25-én reggel mákot kakált a bejglitől, majd 26-án estére kajakómában fetrengett, keservesen jajgatott, és Bila-Gitért kiáltott."
Míg a Puszi, Erzsi-t maradéktalanul imádtam, itt már szerintem kicsit kevésbé volt vicces a könyv. Hamarabb éreztem úgy, hogy most már letenném és inkább olvasnék valami mást. Félre ne értsetek, még mindig imádom Erzsébetet és örökké hű imádója maradok, ahogy a cicáknak is, de míg az első könyvben folyamatosan fel-felnevettem hangosan, annyira szórakoztató volt, itt ez nem történt meg. Kevesebbnek éreztem és egyébként szerintem komolyabb is, már csak a témáját tekintve is. A politika sosem volt az én terepem, meghagyom inkább másoknak és nem is nagyon érdekel, lehetséges, hogy ennek köszönhető a lelkesedésem csökkenése is. 
"Mielőtt valaki szexizmussal vádolna, azaz hogy a nőket felsőbbrendűnek gondolom, rögtön megjegyezném, hogy erről szó sincs. A nőstények között is akadnak kivételesen nagy lúzerek, akik csak azért képesek életben maradni, mert van, aki kiszolgálja őket."
Összességében még mindig Erzsi for President! Simán szavaznék az Elnökasszonyra, inkább rá mint bárki másra. Cica rajongóknak még mindig ajánlom ezerrel, ugyanis nagyon okos dolgokat megtudhatunk a cicákról és arról, hogy mit, mikor, miért és hogyan csinálnak. Meg arról is, hogy korán reggel igen is fel kell kelni azt az almot kiszitálni és a tonhalat az etetőbe varázsolni. Ha valaki pörgős fantasyra vágyik, az nem fogja megtalálni, de ha cicabarát és egy könnyed szórakozásra vágyik, akkor talán mégis rálelhet arra, amit keres. Akkor is, ha épp életigazságok után kutatsz, mert Erzsébet Fenevadova megmondja a tutit!




Értékelés: 4,5/5
Kedvenc szereplő: Erzsi és Gergely
Kedvenc rész: a galambocska és Erzsi találkozása

Puszi,

2018. február 15., csütörtök

HOMONNAY GERGELY: PUSZI, ERZSI

Hello Molycik!
Ma az állatkedvelőknek, közülük is inkább a cicásoknak kedvezek értékelésemmel, amely a Prológus Diktatúrák hetének keretén belül született meg. Kezeket fel ki ismeri már Erzsébet Fenevadova elnökasszony jelöltet?

Kiadó: Libri
Kiadás éve: 2016
Oldalszám: 186
Megrendelem
A könyvet köszönöm szépen
a Libri Kiadói csoportnak!
Fülszöveg:
Erzsébet ​Fenevadova minden idők legnagyobb celebritása. Egy igazi bundás királynő, szőrös fülű, bajszos díva, szupermodell, politikai szakkommentátor asszony… Sokoldalúsága szinte felsorolhatatlan, bölcsessége káprázatos – többek között ezért is teljesen jogos várományosa az elnök asszonyi posztnak.
Hívei tudják, hogy életük Erzsébet útmutatásai nélkül mit sem érne. Nagyságát gyakorta versben is megéneklik, az írástudatlanok pedig Erzsébet kifinomult ízlésének eleget téve tonhalban fejezik ki mélységes tiszteletüket.
Erzsébet jelenleg Budán, a Hotel Wardrobe Wellness Superior***** Elnöki Lakosztályában él. Sajnos szingli. Pillanatnyilag csak egyetlen, hozzá méltatlan udvari szolgálója, Gergely, próbálja megteremteni a kivételes nagyságához illő körülményeket.
"A szépség nem az arcodon van, nem is a mosolyodban, de még csak nem is a szívedben. A szépség a bundádban van, a tappancsod párnácskáiban és a bajszod végében, ahogy pöndörödik, és ami csiklandozza a másikat – akár egy életen át.
Erzsébet Fenevadova

Kezdetnek azt tudnotok kell rólam, hogy hatalmas cicapárti vagyok. Jelenleg is három komisz cicmók boldogítja az életemet és tesznek róla, hogy Gergelyhez hasonlóan én se unatkozzam, meg úgy a családban senki. Milyen szolgák lennénk akkor? Erzsébet nevével először facebookon találkoztam és igazából nem is a nevével, hanem a képével. Valamelyik ismerősöm likeolta egy bejegyzését, amin nagyon jót mosolyogtam és attól kezdve lényegében beléptem a Puszi, Erzsi fanklubba. Amikor pedig megtudtam, hogy majd 200 oldalon keresztül élvezhetem Erzsébet Fenevadova életmód tanácsait és iránymutatását ahhoz, hogy purrfect szolgálója legyek a cicáimnak, azonnal tudtam, hogy be kell szereznem a könyvet. 
"A szépségem titka ugyanis két halfaj: az egyik a tonhal, a másik pedig életem mottója, a szarok rája."
A könyvben közelebbről is megismerhetjük Erzsi mindennapjait, megtudhatjuk, hogyan került Gergelyhez, miért kapta a nevét, az első nagy szökésre is fény derül és az is világossá fog válni, hogy az embereknek is ivartalanításra van szüksége, akkor majd nyugodtabb lesz az életük is és végre foglalkozhatnak az igazán fontos dolgokkal, például azzal, hogy tonhallal szolgálják ki kedvencüket. Közben pedig elmerenghetünk azon, hogy szegény cicáknak mennyire nehéz sorsuk van, el kell viselniük minket, kétlábú halandókat.
"Aludj sokat, mozogj rendszeresen, egyél tonhalat, és ne csak az alomba szarj, hanem a világra is. Ez a hosszú, boldog élet titka."
Az Erzsébet által elmesélt történetek számomra nagyon szórakoztatóak voltak, némelyiknél pedig azonnal elkapott a déjá vu érzése... Kivel nem történt még meg az, hogy a cicc szétrágta az iPhone kábelét? Valahogy nagyon át tudtam érezni Gergely fájdalmát, tényleg piszok drága egy zsinór és Gombóc pont a múlt héten döntött úgy, hogy jobb lesz nekem nélküle. Az elhullott kis madárkákról lassan megemlékezést is tarthatnánk a kertben és még csak most jön majd a tavasz meg a nyár. Az üvegpoharakért és mindenért, ami a földön összetörve végezte is mormolhatnánk egy imát. És ez a sor még rohadt hosszú lenne, ha folytatnám, de engedjétek meg, hogy két történetet elmeséljek még, utána abbahagyom a sztorizgatást. 
"Minden áldott nap hinned kell abban, hogy ami a tiéd, az a tiéd lesz. Amit neked szántak, az nem pottyanhat más ölébe. 

A cinegemadár viszont az enyém!"
Öcsi és Erzsébet
Mindkettő főszereplője a vörös, nagyságban lassan Garfieldhoz hasonlító cicám: Öcsi. Hatalmas lakberendező a mafka, ebből volt is már párszor problémánk, amikor nem egyezett az ízlésünk. Az első esetben úgy döntött, hogy az ablakpárkányon nincs jó helyen, öhm ... semmi, így sikerült a nyakamba borítania a tanulás mellé félretett energiaitalomat. Mondhatom megtanultam a leckét, azóta se tettem a fejem a párkányra semmiféle folyadékot. A másik eset alkalmával felmérte, hogy elég strapabíró és stabil-e az éjjeliszekrényem, aminek mindkét kihúzós fiókja nyitva volt, tetején foglalt helyet a nyomtatóm, mert lusta dög voltam eltenni előtte való este, használat után. Cicmák megmászta a szekrényt, nagyon profin, ha olimpiai szám lenne a szekrénymászás tuti arany érmet kapott volna, csak nem számolt azzal, hogy még annak ellenére is, hogy a szekrény tetején ott volt a nyomtató, nem volt eléggé megpakolva. A szekrény felborult, nyomtató összetört, mellé természetesen a földön volt a laptopom és a telefonom, amire ráborult macskástul minden. A laptop szerencsésen túlélte, a telefonnak az üvegfólia volt a megmentője és a cica is jól van. A nyomtató kevésbé, de járulékos veszteségnek betudtuk, máskor hagyom hadd rendezkedjen Öcsi és nem veszek instabil szekrényt vagy legalább megpakolom rendesen. 

Gombóc és Erzsike
Ja, szóval jó pár helyzetnél ismerős helyzetekkel találtam magam szemben, ami csak még személyesebbé és szórakoztatóbbá tette számomra a könyvet. Az illusztrációk még jobban színesítették, a stílus pedig elragadó volt. 

Összességében, aki követi az elnökasszonyt Facebookon az a könyvet is biztosan szeretni fogja, mert lényegében ugyanaz csak kicsit hosszabban, de még sem annyira hosszan, hogy az már sok legyen és ne akarná a szerencsétlen, tanácsra vágyó kétlábú tovább olvasni. Aki pedig nem ismeri Erzsébet Fenevadovát, de van cicája vagy volt az se aggódjon, tuti, hogy jó pár helyzet ismerős lesz számára. 

"Addig szeresd a cicádat, amíg veled van, ha átment a szivárványhídon, sírni fogsz."
Értékelés: 5/5
Kedvenc szereplő: Erzsébet Fenevadova, ki más? 
Kedvenc rész: az egész, de az iPhone töltő elrágós eset nagyon közel áll a szívemhez

Szeretitek a cicákat vagy inkább kutyások vagytok? :)
Üdv, Puszi, 

2018. február 13., kedd

JORDANNA MAX BRODSKY: THE IMMORTALS (OLYMPUS BOUND #1.)

Hello Molycik!
Egy ideje megfogadtam, hogy kiürítem a blogom piszkozatok mappáját, ráadásul mániám minden, ami a görög mitológiával kapcsolatos, így ma egy olyan könyvről hozok nektek értékelést, amely a görög Istenek mitológiájához nyúl, és amelynek már körülbelül egy éve esedékes az értékelése.

Kiadó: Orbit
Kiadás éve: 2016
Oldalszám: 464
Megrendelem!
Fülszöveg:

Manhattannek számos titka van, néhány öregebb, mint maga a város.

Manhattan. 
Ugyan a város még alszik, Selene DiSilva a kutyát sétáltatja a Hudson partján. Egyedül van - pont ahogy szereti. Nem hisz a barátokban és nem beszél a családjával. Legtöbbjük egyszerűen csak túl veszélyes.

Gyilkosságok.
A hajnal küszöbén Selene egy fiatal nő partra mosott hulláját találja, hátborzongatóan megcsonkítva és babérba csavarva. A rég elfeledett harag feléled benne, vele együtt egy ígéret is, amit még nagyon régen tett. Hogy megvédi az ártatlanokat, és megbünteti azokat, akik az útjába állnak. 

Istenek.
Miután a rendőrség (NYPD) nem jut semmire az üggyel, Selene úgy dönt maga vadássza le a gyilkost. Viszont, amikor Theo Schultz, ókori történelem professzor megfejti az ősi mitológia mögött rejlő titkot, a magányos Vadásznő azon kapja magát, hogy egy olyan emberrel dolgozik együtt, aki a teljes ellentettje. Együtt szembenéznek egy rég elfeledett szektával, amely a gyilkosságok mögött áll, viszont ehhez szükségük lesz azoknak a segítségére, akikben Selen a legkevésbé bízik: a város többi Halhatatlanjának a segítségére.


Mint azt a bevezetőben is említettem a görög mitológia az egyik kedvenc témáim közé tartozik, ezért kíváncsian vártam, hogy Jordanna Max Brodsky milyen perspektívában mutatja be számomra az olimposzi istenek életét a modern, mai világban.
A történet főszereplője Artemisz istennő, aki jelen esetben Selene DiSilva néven éli mindennapjait halhatatlanként, maradék erejét arra használva, hogy megvédje Manhattan női lakosait az őket valamilyen módon bántalmazó, fenyegető férfiaktól. Pont, ahogyan fénykorában tette, csak az idő múlásával kicsit megváltoztak a módszerei. Ugyan az emlékei megfakultak, és már eltűnőben vannak a késztetést, hogy segítsen a nőknek, nem tudja leküzdeni, így amikor egy holttestet talál a parkban kutyasétáltatás közben - ráadásul görög rituálénak megfelelően beöltöztetett női holttestet -, nyomozásba kezd, fejébe veszi, hogy megtalálja a gyilkost. A magánakciója során Selene kap maga mellé egy társat is, Theot, egy egyetemi tanárt, akinek a szakterülete a görög mitológia, és a meggyilkolt nőhöz is van némi köze.

Selene, azaz Artemisz az a tipikus belevaló, keményfejű, erős nő, akit minden könyv főszereplőjének kívánunk. Kiáll magáért és a női nemért, harcol értük, még évezredekkel később is őket védelmezi. Olyan karakter, aki mindent komolyan vesz, múltjából adódóan nem nagy rajongója a technikai újításoknak, egy erőteljesen maradi, konzervatív nézőpontú szereplő. A férfiakkal való viszonya sem a legjobb, de legalább manapság már megpróbálja nem megölni őket.
Eleinte Theot sem kedveli, és leginkább nem foglalkozna a professzorral, de idővel belátja, hogy szüksége van a segítségére, ha meg szeretné oldani a gyilkosságokat.

Artemis/Selene esetében azt is megemlíteném, hogy az írónő eleinte úgy ábrázolta őt, hogy leginkább egy jégkirálynőhöz tudtam volna hasonlítani, akit egyáltalán nem érdekelnek a férfiak, sőt megveti őket, és ez alapján szerintem Artemiszre jobban illett volna az aszexualitás, mint az, hogy végül szerelmes lesz Theoba.

Ha már Theo, a legnagyobb problémám az volt, hogy elég kevés információ derült ki a múltjáról, csak a Helennel kapcsolatos dolgokról tudunk meg apróságokat. Egyébként egy intelligens, humoros fiatalemberről van szó, aki jól kiegészíti Selenet, egy kis modernitást hoz az istennő életébe, és kisegíti, ha épp arra van szüksége, nem az a tipikus sablon bad boy karakter, amit már megszokhattunk manapság. Talpraesett és tettre kész, ami egyes esetekben nem válik az előnyére, de összességében egy szerethető karakter. Mégis néha az az érzésem volt, hogy a mellékszereplőkről több mindent megtudtam, mint Theoról. Apolló és Artemisz kapcsolatáról mindenképp.

A mellékszereplők közül Apolló, illetve Perszephoné és Hádész volt a kedvencem, Hermészt nem sikerült annyira megkedvelnem. Sőt, egy kis ideig úgy éreztem ő lesz a rosszfiú a történetben, aki a szálakat mozgatja a háttérben, majd átterelődött a rituálé és a gyilkosságok mögött álló igazi „gonoszra”. Kicsit furcsa volt, hogy teljesen más oldalát ragadta meg az isteneknek Brodsky, mint az általam eddig olvasott könyvekben, ahol Apolló vicces volt és szórakoztató, Hádész pedig hátborzongató, mégis kedvelhető Perszephonéval együtt. Az Immortalsban ehhez képest Apolló számomra eléggé karót nyelt volt, Hádészék kapcsolata meg bizarr, főként az, hogy Perszephoné viszont szereti őt, és mindketten kicsit megzakkantak az évezredek múlásával.

Nagy előnye a könyvnek, hogy már az elejétől kezdve fenntartja az olvasó figyelmét, ugyanis mindig történik valami olyan, ami miatt folytatni akarja az olvasást. Végig pörögnek az események, mindig képbe jön egy újabb csavar, amin gondolkodhatunk. Viszont, számomra túlságosan hosszú, elnyújtott volt a könyv, ami elég sokat rontott az olvasási élményen. Hiába élveztem a történetet, sokszor azt vettem észre, hogy az oldalszámok múlását figyelem, mert már rég lezártam volna a történetet, amikor megint történt valami, ami miatt plusz száz oldallal hosszabbodott a történet. Beismerem, kellett bele az Orionos csavar, ami egyébként egy idő után egész könnyen kitalálható volt, mégis végig az volt az érzésem, mintha egy még szerkesztés előtt álló vagy egy kimaradt jelenetekkel bővített változatát olvastam volna a könyvnek. A fülszövegen feltüntetett Percy Jacksonos ajánlással pedig végképp nem értek egyet, mert egyedül a görög mitológia, a görög istenek, istennők az összes közös eleme a két történetnek.

Összességében tetszett a könyv, jó volt a világfelépítés, kidolgozott volt a háttérvilág, tetszett az ez az egész eltűnnek, legyengülnek, és már szinte halandóként élnek az istenek, mert már nem istenítik őket úgy, mint anno, amikor fénykorukat élték. Viszont véleményem szerint kicsit jobban ráfeküdhetett volna az írónő a karakterek hátterére, arra, hogy jobban megismerjük legalább a főszereplőket, hogy könnyebben kedvelhetőbbek legyenek. Ha én lettem volna a könyv szerkesztője, biztosan kivettem volna pár olyan részt, amit feleslegesnek tartok, hogy ne érződjön túlnyújtottnak a történet.

Ti szeretitek a görög mitológiával megfűszerezett történeteket?
Üdv,

designed by Charming Templates