2020. február 9., vasárnap

JANUÁRBAN OLVASTAM (WRAP-UP #14.)


Hello Molycik!

Utolsó napunkhoz érkeztünk a Várólista csökkentős projektünknél, így összegezném, hogy miket is olvastam januárban. Igazán produktív hónapon vagyok túl, csak úgy faltam az oldalakat. Vágjunk is bele az összegzésbe!

Az év elejét A Szépség és a Szörnyeteg – Egy elvarázsolt történetével kezdtem. Ismerős történet, jó kis nosztalgia faktorként szolgált. Igazából úgy került a kezembe, hogy pakolgattam a polcomon, elkezdtem lapozgatni és sikerült végigolvasnom. A kötet extrája, hogy a filmből származó képekkel illusztrálták, ami egy kis pluszt adott az olvasási élményhez. Szerettem, nagyon is. 

A Szépség és a Szörnyeteg után szintén megláttam és elolvastam módon jött a sorban következőként az Utazás a mágia történetében, ami a Harry Potter világához kapcsolódik. Az illusztrációk teljesen levettek a lábamról és érdekes infókkal volt tele, azonban annyira nem sikerült elvarázsolnia. Az pedig kicsit zavaró volt, hogy a jegyzetek és levélrészletek angolul voltak. Valahogy olyan félkésznek hatott tőle a könyv, pedig sokat olvasok angolul és nem tartott semeddig átkapcsolnom fejben egyik nyelvről a másikra. 

Tavaly kezdtem bele Connie Glynn Rosewoodi krónikák sorozatába, melynek a folytatására januárban került sor. Egyszer olvasósnak cuki és tökéletes. A sztori könnyen kiszámítható, de az első rész után már nem is vártam hatalmas meglepetéseket. Meg azért szórakoztató és egész jók a karakterek. Kíváncsi vagyok, hogy hová fut ki a hajó a végén. 

A hercegnők után még kicsit maradtam a varázslat világában és kézbe vettem a féltégla méretű Legendary-t. A Caravallal anno nem voltam kibékülve, unalmasnak találtam, nem ragadott magával. Túlzás lenne azt mondanom, hogy rajongtam a Legendary-ért, mert nem tettem, de élveztem olvasni és gyorsan a végére értem. Kiszámítható volt a sztori, mégis Tella szála számomra ezerszer érdekesebb volt, mint Scar vergődése az első részben. 

Próbáltam a varázslat világából kiszakadni egy kis időre, nem sikerült teljes mértékben. A Karolina és a krakkói babakészítő volt a próbálkozásom, ami egy meseszépen megírt, fontos és komoly témákat feszegető mű. Kötelező olvasmánnyá tenném, hihetetlenül tetszett.  R. M. Romeronak sikerült a holokausztot úgy bemutatnia, hogy akár gyerekek részére is befogadható legyen az a horror, amit akkor megéltek az emberek. Molyon csak így fogalmaztam: Egy gyönyörűen megírt borzalmakkal és rettegéssel teli történet, amelyet átjár a kedvesség. 

Karolina után sikerült megvalósítanom azt, hogy ne csak fantasy-t olvassak és kilépjek a varázslatok világából. Helen Hoang könyvére, A szerelem egyenletére esett a választásom. Egynek elment, gyorsan lehetett haladni vele, de semmi eget rengető élményt nem adott. Viszont még mindig jobban élveztem mint Emma Chase herceges csodáját, amit alig tudtam végigolvasni. Tetszett, hogy az escort fiú és az Aspergeres lány egymásra talált, de azért tele volt klisékkel, amit meg nehezen tolerálok. De hát ez vagyok én. 

Utolsó olvasmányom a hónapban Victoria Schwabtól volt a City of Ghosts. Schwab néniben sosem csalódok, mindegy milyen műfajban ír. Nagyon tetszett, hogy gyermekirodalmat olvashattam tőle és a történet is izgalmas volt. Annyira a szellemes sztorikat nem szeretem, mert félős nyuszi vagyok, de itt nem volt problémám ezzel. Cassidy kalandjai teljesen elfeledtették velem a mindennapok problémáit, pedig nem jutott olyan sok időm a hó második felében, hogy olvassak. 

Januárban tehát 6 db könyvet fejeztem be, viszont elkezdtem egy csomót. A függő olvasmányaim a következők:

Colleen Hoover: Too Late – Túl késő 
- lesz a közeljövőben egy Colleen Hoover projektünk, oda olvasom. Hát, maradjunk annyiban, hogy eddig ez az egyik leggyengébb CoHo történet. A Slammed még mindig a legalja, de közel jár a sikerhez a Too Late is. Bízom benne, hogy a végére, azért még változik a véleményem és remélhetőleg pozitív irányba. 

Helen Hoang: Menyasszony rendelésre 
- Tudom, tudom. Pont fentebb írtam, hogy nem bírom a klisétengereket, erre egy újabb Hoang könyvet olvasok. Nos, ez csak így megtörtént. Megszereztem a folytatást és gondoltam elolvasom. Olyan 5-6 oldalt olvastam is belőle, azóta se többet. 

William Burnett – David J. Evans: Tervezd meg az életed 
- Mindig próbálkozom az önfejlesztő, ismeretterjesztő könyvekkel is, de sosem sikerrel. Azért még nem adom fel. Érdekes az egész design thinking felvetés, de nagy dózisban nekem sok. Van egy olyan érzésem, hogy ezt a könyvet jó pár hónapig magammal hurcolom majd. 

Stephen Chbosky: The Perks of Being a Wallflower 
- Mindig emlegetem ezt a könyvet, hiszen az egyik kedvencem. Úgy gondoltam, itt az ideje egy újraolvasásnak és el is kezdtem a buszon, majd abba maradt. Továbbra is imádom a gondolatokat, amik megjelennek benne és érzelmileg nagyon hat rám a mai napig. Folytatni fogom az újraolvasást hamarosan, az biztos. 

Alwyn Hamilton: A vég hősnője 
- Szintén újraolvasás. Igazából csak fel szeretném frissíteni az emlékeimet, mert nem ártana a fontos infókra is emlékezni mielőtt projekteznék vele. 

Erin Morgenstern: Éjszakai cirkusz 
- RavenS folyamatosan áradozik róla és az egyik kedvenc könyve, úgyhogy kölcsönkértem tőle. Viszont egy féltégla és nem akartam magammal hurcolni mindig, így abbamaradt az olvasása. Mindenképp folytatni fogom, mert egyébként teljesen magával ragadó a stílusa és egy igazán izgalmas történet kezdett el kirajzolódni előttem, ami a mai napig eszembe jut alkalomadtán. Ja és projektezünk Erin új könyvével, szóval mindenképp el szeretném olvasni mindkét könyvét márciusig. 

Ez lett volna a január számomra, ha az olvasásokat vesszük figyelembe. Magánélet tekintetében szerencsére most suli nincs, majd csak február végén, viszont nyelvvizsgára készülök és elkezdtem dolgozni is. Ezáltal pedig sokkal kevesebb időm marad úgy mindenre. Fura és még szoknom kell.

Ti miket olvastatok januárban? 
Üdv,


2020. február 3., hétfő

FEBRUÁRI TBR LISTÁM (VÁRÓLISTA CSÖKKENTÉS #21.)

Hello Molycik!

A Prológus csapatával úgy döntöttünk itt az ideje egy kis várólista csökkentésnek. Rögtön év elején, mert szükségünk van rá. Lassan ugyanis ránk szakadnak a könyvespolcok, úgyhogy szerintem 2020-ban is lesz néhány hasonló megmozdulásunk. Részemről egészen jól sikerült a projekt, rengeteg könyvet elolvastam januárban és most is az olvasós én-időmet szakítom meg a bejegyzés írással. A januári olvasmányaimról a napokban olvashattok majd, igaz nem tudom, hogy pontosan mikor, mert kedden Kisasszonyokat nézek, és nagyjából minden napom reggeltől estig tele van, de igyekszem kiírni magamból a gondolatokat. Hamarosan. Addig is, egy kis tervezgetés, mert nem tudok elszakadni ettől a szokásomtól. 

Február egy rövid hónap, ezért három könyvet tűztem ki célul. Szeretnék ennél többet olvasni, azonban ezeket a kiválasztottakat mindenképpen szeretném végre elkezdeni. 

Az egyik ilyen könyv Erin Morgenstern-től a Csillagtalan ​Tenger. Projektünk lesz vele, amiben részt veszek, így előbb vagy utóbb muszáj lesz elkezdenem vele foglalkozni ráadásul ez mozgat meg legjobban a kiválasztottjaim közül. Érdekes a fülszövegben felvázolt történet és már az Éjszakai cirkusz stílusáért is odavagyok, szóval muszáj belevágnom egy újabb Morgenstern kalandba. 

Márciusban érkezik az
Agave Könyvek jóvoltából!
Fülszöveg:
A ​rajongók millióit világszerte meghódító Éjszakai cirkusz szerzője egy titkos föld alatti világban játszódó, kortalan szerelmi történettel tér vissza, melynek a szereplői kalózok, festők, szeretők és hazugok, valamint egy gyönyörű, csillagtalan tenger.
Zachary Ezra Rawlins egy nap rejtélyes könyvet talál az egyetemi könyvtárban. A szerelmes rabokról, kulcsgyűjtőkről és névtelen őrzőkről szóló történetek olvasása során ugyanis felfedez valami furcsát: a lapok egyszer csak a saját gyermekkorát kezdik el leírni hihetetlen pontossággal. Miközben értetlenül áll a megmagyarázhatatlan jelenség előtt, és kétségbeesetten igyekszik rájönni, hogyan örökítették meg az élete történetét, Zachary rábukkan néhány nyomra – egy méhre, egy kulcsra és egy kardra –, amelyek elvezetik egy titkos New York-i klub álarcosbáljába. Nem sokkal később pedig egy régi könyvtárban találja magát, amely mélyen a föld alatt rejtőzik, és igazi csodákat rejt.
Ezen a helyen elveszett városok vannak, és szeretők lakják, akik az idő határait átlépve az ajtórések alatt csúsztatják be egymásnak a leveleiket, miközben a halottak elfeledett történeteket suttognak. Zachary megismeri az őrzőket, akik nagy áldozatot hoztak azért, hogy megvédjék ezt a világot, akik feláldozták a szemük világát és a nyelvüket, hogy megóvják az archívumot. És találkozik azokkal is, akik el akarják pusztítani. Összefog Mirabellel, a hely elszánt, rózsaszín hajú védelmezőjével, és Doriannel, a jóképű, mezítlábas férfival, majd bejárja a kanyargós alagutakat, a félhomályos lépcsőket, a zsúfolt báltermeket és a varázslatos világ édes ízű tengerpartjait, közben pedig ráébred, hogy mit is kell tennie. Nemcsak abban a rejtélyes könyvben, hanem a saját életében is.
Erin Morgenstern új regénye arannyal átszőtt fantázia, ami végig azt a kérdést feszegeti, hogy mit jelent valójában a történetek ereje. A Csillagtalan Tenger egy könyvrajongókhoz írt szerelmes levél. Álomszerű és nyugtalanító, tele érzelmekkel, rejtéllyel és szenvedéllyel.
A következő választottam, a Jellicoe Road, ami azért került listára, mert akármikor szóba kerül, So-So állítja, hogy meglepően jó. Neki köszönhetően szereztem be és minél előbb elolvasom, annál előbb tudom eldönteni, hogy igaza volt-e. Mostanában kicsit csalódtam a különböző pöttyös könyvekben és besokalltam tőlük. Remélem nem lesz ez is egy a tucat közül. 
Fülszöveg:
Ebben a lírai, lebilincselő, díjnyertes regényben semmi sem az, aminek látszik, és minden nyom újabb kérdésekhez vezet.
Taylor Markhamet tizenegy éves korában elhagyja az édesanyja. Tizennégy évesen megszökik a bentlakásos iskolából, ám egy rejtélyes idegen a keresésére indul, és visszaviszi. Most, tizenhét évesen Taylor nem túl lelkes vezetője az iskolai titkos társaságnak, aminek a Városiakkal és az odalátogató Kadétokkal vívott éves harca épp most veszi kezdetét. Idén azonban a Kadétokat Jonah Griggs vezeti, akinek átható tekintetét Taylor nem sokáig tudja kerülni. Ráadásul Hannah, az egyetlen felnőtt, akiben Taylor megbízik, váratlanul eltűnik. Ha Taylor össze tudja rakni a Hannah által hátrahagyott nyomokat„ a feltáruló igazság nemcsak múltjának kérdéseire ad választ, de a jövőjét is megváltoztatja.
Utolsó a listában pedig Pullman bácsitól a Por könyve. Nem is olyan régen befejeztem a trilógia újraolvasását és a sorozat megnézését, így kell valami, ami pótolja az űrt. Ráadásul hamarosan, remélhetőleg tavasszal kezemben tarthatom az új részt is. 
Fülszöveg:
A tizenegy éves Malcolm Polstead és daimónja, Asta a szüleivel él az Oxford környéki Pisztráng Fogadóban. A Temze folyó túloldalán – amelyen Malcolm gyakran hajózik imádott kenuján, a La Belle Sauvage-on – áll a Goodstow Apátság, az apácák otthona. Malcolm megtudja, hogy az apátságban féltve őriznek egy leány csecsemőt, Lyra Belaquát, akit többen is el akarnak rabolni… Közben a sűrű esőzések miatt az emberek soha nem tapasztalt árvíz közeledtéről beszélnek…
„Mindig szerettem volna elmesélni, hogy Lyra hogyan került a Jordan Kollégiumba. Miközben ezen gondolkoztam, megjelent előttem egy hosszú történet, amely Lyra csecsemőkorában kezdődik és felnőttkorában végződik. Ebben a kötetben Lyra még kisbaba, a következőben pedig húsz éves. A harmadik és egyben utolsó résszel kapcsolatban lakat van a számon…” (Philip Pullman)
Olvastátok már a fentebb említett regényeket? Miket terveztek februárban olvasni? Várom a Ti listáitokat is! :)
Üdv,
designed by Charming Templates