2015. január 31., szombat

HELENA SILENCE-EZÜSTHÍD (ENIGMA #2.)

Fülszöveg:
Lena Wall boldogsága nem tarthat örökké: Enigma biztonságából kilépve a veszélyekkel teli valóságban találja magát. Egy különleges erejű férfi felfigyel érző képességére, és minden lehetséges eszközzel megpróbálja megtörni az akaratát. Lena egyetlen menedéke az emlékei a családjáról és szerelméről, Alexről. 
Vagy talán ezek sem. 
Egy jeges folyóban tér magához megmagyarázhatatlan sérülésekkel, és teljes múltját, még saját nevét is elfelejtve. Egy szabadnapos nyomozó menti meg, aki új életét kínál neki, új barátokat, és még annál is többet. 
Kialakulhat-e barátságból szerelem? Mi az összefüggés a véres, kegyetlen gyilkosságok között, amelyek Lena körül történnek? Vissza lehet-e kapni a múltat, vagy örökre elveszett? 
Kínzó látomások és egy szenvedélyes szerelemről szóló álmai labirintusában Lenának újra meg kell találnia önmagát és az utat, amely az Ezüsthídon át Enigmába vezet.


Spoilerveszély!

Amikor elkezdtem olvasni az Ezüsthidat nem gondoltam volna, hogy ennyire fogom szeretni. Ugyanis az Enigma számomra semleges volt. Nem tudtam megkedvelni a szereplőket, nem is szólt szinte semmiről persze ez csak az én véleményem, mégis adtam egy esélyt a folytatásnak. Milyen jól tettem!


Az Ezüsthíd szinte semmiben nem hasonlít az Enigmára. Kidolgozott, terjedelmes, részletes. Mintha egy teljesen más író művét olvastam volna. Folytatása az Enigmának, de mégsem. Nem ott folytatódik a történet, ahol az előző abbamaradt. Már nem Coloradóban vagyunk a Wall család birtokán, hanem valahol New Yorkban, egy pszichopata lakásának alagsorában, ahol fogva tartja Lénát. Folyamatosan adagolja nekünk az írónő az infókat, minden egyes oldal hozzásegít ahhoz, hogy rájöjjünk, hogy mi történt. 


Egy szikét vett elő, azzal simogatta végig a lány száját, majd lesiklott a nyakára, hogy ott is körbecirógassa. 
– Meg fogom ölni. Elvágom a torkát, és te végig nézed.
A szereplőkhöz végre sikerült közelebb kerülnöm, megszeretni őket, pedig féltem, hogy most sem fog sikerülni. Jól kidolgozottak, szerethetőek. A mellékszereplőket is ugyanúgy kedveltem, mint a főszereplőket. Kedvencem Léna, Victor, Alex és Miranda lett.


Mirandát, szegény kislányt nagyon sajnáltam. Borzalmas, amit átélt, ráadásul olyan fiatalon. De Lénában látott valamit, megnyílt neki, aminek őszintén örültem. Rosszul éreztem volna magam, ha egész életét magába fordulva éli le, barátok és család nélkül. Lénával együtt örültem és lettem egy picit szomorú, amikor Jude megjelent az életében.



Victort már az Enigmában is közel éreztem magamhoz, de nem annyira, mint most. Annál a bizonyos résznél zokogtam! Nem csak Lénának, Emmának és a család többi tagjának fájt. Nekem is iszonyatosan  idén először bőgtem ennyire könyvön :D. Remek apakarakter, aki teljes szívéből szereti a lányát, és próbálja kiélvezni azt a kis időt, ami kettejüknek adatott. Emmával nagyon cukik voltak együtt, egyedül azt sajnálom, hogy keveset kaptunk a kapcsolatukból. 



Lénát a könyv elejétől a végéig csodáltam, hiszen annyi mindenen ment keresztül, mégis maradt benne erő, nem adta fel, küzdött. Egészen szép új életet alakított ki magának immár másodszor. Egy igazán erős női karakterré fejlődött az első kötet óta, még így is, hogy elvesztette, száműzte emlékeit az Ezüsthíd túloldalára, Enigma szívébe. 



Theot kedveltem, de szerinte nem illenek össze Lénával. Vicces, kedves, okos és jóképű. Mégis azt éreztem, hogy nem Lénához való. Zoéval jobban eltudtam volna képzelni Theot, mint Lénával. Bárkivel jobban eltudtam volna képzelni, mint Lénával. Azért remélem kap majd egy külön történetet, ahol boldogan él, amíg meg nem hal :)



Alexet is sikerült megkedvelnem, ez lehet annak köszönhető, hogy már nem igazán emlékeztem az első rész minden mozzanatára. Sőt, egyik kedvencem lett, és a könyv negyede- fele környékén azon kaptam magam, hogy azt várom mikor jelenik már meg. Nem volt Léna az igazi nélküle, a kis civódásaikkal lett teljes a történet. Imádtam minden közös jelenetet, de ez az egyik kedvencem: 


Léna, nekem te kellesz. Kellesz. Így, ahogy vagy. 
Gondoskodni szeretnék rólad, minden nap melletted ébredni és melletted 
elaludni. Együtt felfedezni a világot, közös barátokat szerezni, jókat enni és 
inni. Pezsdítő veszekedéseket akarok, és utána észveszejtő békülős szexet. 
Idővel felnevelni egy-két olyan kislányt, mint te. Lehet kisfiúnk is, de azért nem 
vállalok felelősséget, ha olyanra sikerülnek, mint én.
Végére hagytam Sebastiant. A hideg kirázott a fickótól, főleg, amikor Madárkámnak szólította Lénát. Végig lelki terrrorban éreztem magam, féltem mikor jelenik meg, és folyamatosan beleképzeltem őt a történetbe, mindenhol ott volt lelki szemeim előtt. Paranoiás lettem olvasás közben. A báli jelenetnél számítottam a megjelenésére, de nem jött be a tippem. Utána a lovas jelenetnél is vártam, hogy mikor történik már valami. Semmi. Aztán megtörtént. Megtalálta Lénát, én pedig nem számítottam rá. Egyáltalán nem számítottam a történésekre. Itt kezdtem el bőgni...


Sajnos rengeteg részletet elfelejtettem ez alatt a pár hónap alatt, de ez sem volt probléma, ugyanis minden fontos történést felelevenítettek a szereplők, emlékek formájában. Mindig volt utalás, vagy visszaemlékezés arra, hogy mi történt. Olyan volt az egész mintha el se felejtettem volna ezeket a dolgokat. 


Akkor tisztázzunk valamit. Felfogtam, hogy elvesztek az emlékeid. 
Elfogadtam, hogy ezalatt új életet kezdtél, és többé nem foglalkoztatott, hogy 
mit hagytál magad mögött. De azt sosem tudom elfogadni, hogy mást szeress, 
Léna! Én voltam az első szerelemed, és ha beledöglök, akkor is emlékezni fogsz 
erre!
Külön tetszett, hogy soha nem tudtam mire számítsak. Nem tudtam, hogy mi lesz Léna sorsa. Elkezd újra emlékezni? Visszajönnek neki a dolgok, vagy újra fel kell mindent fedezni? Képes lesz újra kialakítani a kapcsolatot a családjával? Még ezek előtt: Megtalálja egyáltalán őt a családja? Ha igen, hogy?? Végig bizonytalan voltam, nem tudtam letenni a könyvet. Egyszerűen nem ment. 
Az apám megtanított rá, hogy legyen bármekkora a veszteség, tovább kell élni. Úgy, hogy minden nap értékes legyen. Régen úgy éreztem, két különálló ember él bennem. Most, hogy elkezdtem emlékezni, sokkal nehezebb lett, mert ez a két ember összeolvadt, de nem feltétlenül ugyanazt akarja.
Piros pont jár a humorért is, abból is volt bőven. Hangosan felnevettem egy-egy résznél. Főként Alexhez köthetőek ezek a pillanatok, de Theo, Gili, Zoé és Victor is sokszor mosolyt csalt az arcomra. 

– Túlzol, Alex. Te szeretsz engem, ezért elfogult vagy. 
– Igen, szeretlek. De szeretnélek akkor is, ha nem lenne ilyen őrjítően 
gyönyörű szemed, vagy csókolni való szád. Téged csókolni a világon a második 
legjobb dolog számomra. 
– Mi az első? – kérdeztem meglepődve. Még végig sem mondtam, az arcán 
megjelenő vigyor válaszolt a kérdésre. – Te disznó! – Felkacagtam, és hagytam, 
hogy a nyakamba dünnyögje a választ.
Nagyon jól kezelte Helena a szálakat, el is varrta őket. Kíváncsi vagyok lesz-e harmadik része vagy sem. Mindenesetre az Ezüsthíd nálam kedvenc lett, még biztos újra fogom olvasni. 


Zsebi ;)

- Keep calm and read a lot -

2015. január 26., hétfő

5 KÖNYV, AMIT LEHET, HOGY NEM A VIZSGAIDŐSZAKBAN KELLETT VOLNA OLVASNOM... (WRAP-UP #1.)

Hello Molycik!
Számomra még nem ért véget a vizsgaidőszak. Sajnos 29-én még van egy hátra, mégis egy kicsivel több időm volt olvasni, mint az előző pár hétben. 5 könyvet olvastam el, és lehet, hogy nem ezek voltak a legjobb választások. Kezdem a legjobbal, és szépen haladok a legrosszabb döntéseim felé.


5. Denise Jaden: Never enough - Soha nem elég. ****

Loann mindig is olyan népszerű és csinos akart lenni, mint a nővére, Claire. Amikor Claire volt barátja flörtölni kezd vele, Loann bármire hajlandó lenne, hogy végre ő is különleges lehessen… még akkor is, ha ez azt jelenti, hogy el kell árulnia a nővérét. Azonban minél inkább a részesévé válik Loann a nővére életének, annál inkább tudatára ébred annak, hogy nem minden az, aminek látszik. A tökéletességért folytatott harc, amelyet a nővére vív, felemészti Claire-t, és súlyos árat kell fizetnie érte. Miközben Claire egyre inkább visszahúzódik a családjától és a barátaitól, Loann igyekszik megérteni őt és jóvátenni az elkövetett hibákat. Képes lesz-e vajon Loann rendbe hozni a kapcsolatukat – és a nővérét –, mielőtt túl késő?


A fülszöveg alapján egy romantikus, szerelmi háromszöges könyvre számítottam. Erre kaptam egy nagyon komoly témákkal foglalkozó könyvet, amit emészteni kell, át kell gondolni, bele kell mélyedni. Realista volt, jól megírt, lezárt, nem egy folytatásos könyv, hanem egy standalone. Mégsem sikerült megkedvelnem. Nem szólt semmiről, mégis annyi mindenről. A könyv első felében szinte semmi nem történik. Megismerjük Loannt, aki néha nagyon megütöttem volna a butaságai, és a felfogása miatt. Megismerjük Loann és Claire kapcsolatát, azt, hogy milyen most és milyen volt régen, hogy mennyire közel álltak egymáshoz. Elkezd kibontakozni egy barátság Loey és Marcus között, és összeomlik egy barátság Shayleen és Loann között. A könyv második felében tárul elénk a könyv igazi története, és az igazi főhőse. Hiszen a Never enough elsősorban Claireről és a betegségéről szól. Rájövünk, hogy a látszat néha csal, és hogy a népszerűségnek, a szépségnek ára van. 

Rengeteg társadalmi probléma is jelen van a könyvben, amiket nagyon jól kezelt az írónő, mégis engem felidegesített csak velük! Loann-Josh úgynevezett kapcsolata!???? Már ott tartottam olvasás közben, hogy becsukom és abbahagyom. Értem én, hogy Loann fülig szerelmes volt a nővére pasijába, és hogy bármit megtett volna, hogy együtt lehessenek, de nekem ez sok volt! 
A 4*-ot egyedül Loann és Marcus kapcsolata miatt adtam meg, mert az nagyon szépen kialakul, érdekes volt végigkövetni, ahogy szépen lassan nagyon lassan egymásba szeretnek. 
Nem mondom, hogy nem tetszett, és nem olvasnám el újra, ha visszamehetnék az időben, mert az nem lenne igaz. Tanulságos volt, érdekes, viszont számomra valami hiányzott belőle. 


4. Rainbow Rowell: Attachments ***

Az Attachmentst nem a vizsgaidőszakban kezdtem el, hanem még októberben, de csak most sikerült befejeznem. Imádom Rowell írói stílusát, csak ennek köszönhető, meg annak, hogy könyvet nem hagyok félbe csak akkor, ha már elviselhetetlenül rossz. hogy végigolvastam. A történet arról szól, hogy Lincoln egy újságnál, a The Couriernél informatikus. Éjjel dolgozik, és az a dolga, hogy figyelje a hálózati e-maileket, amik fenn akadnak a WebFence programon, bizonyos szóhasználat miatt. Így figyel fel Lincolt Bethre és Jenniferre. A két lány a munkahelyén beszéli meg a mindennapjait egymással, és folyamatosan megjelennek a WebFence mappában, amit Lincoln el is olvas, majd szép lassan bele is szeret Bethbe. 
Ez mind szép és jó, de olyan unalmas volt a könyv első 60%-a, hogy hiába szeretem Rowell írói stílusát egyszerűen nem ment. Elolvastam egy fejezetet, aztán abbahagytam. Majd megint. Ugyanazt éreztem, mint a Fangirlnél. Untam. Egyedül a két lány üzenetváltása érdekelt. 
Lincoln csak felidegesített a tutyimutyiságával, és az anyuciszoknyája alá bújunk magatartásával. A nővére szintén idegesített, mert értem, hogy jót akart az öccsének, de néha már túlzottan olyan volt, mint az anyja.  Összesen 2 szereplőt sikerült megkedvelnem: Dorist, aki feltöltötte az automatákat a kajáldában és Betht. Doris egy üde színfolt volt a könyvben, imádtam a beszélgetéseit Lincolnnal. Betht meg nekem is sikerült az üzeneteken keresztül megkedvelnem. Érthető, hogy Lincoln látatlanban is beleszeretett. 
3,5 *-gal értékeltem, főként Rowell egyedi stílusának köszönhetően.


3. K. A. Tucker: Ten Tiny Breaths- Tíz apró lélegzet ***

Négy évvel ezelőtt Kacey élete borzalmas fordulatot vett, mikor egy részeg sofőr miatt elvesztette szüleit, a barátját és a legjobb barátnőjét. A baleset emléke még mindig kísérti, még mindig hallja édesanyja utolsó lélegzetét, és nem akar mást, mint hátrahagyni a múltat. Kacey és tizenöt éves húga, Livie, két buszjeggyel felfegyverkezve maga mögött hagyja a michigani Grand Rapidsot, hogy mindent újrakezdjen Miamiban. Először alig tudnak megélni, de Kacey nem aggódik. Ő mindennel elbír – kivéve titokzatos szomszédjával az 1D lakásból.
Trent Emersonnak ragyogó kék szeme van és mély gödrécskéi az arcán, mikor nevet. És hibátlanul egyensúlyozik a jó fiút a veszélyestől elválasztó, ellenállhatatlan vonalon. Tragikus múltja miatt Kacey eldöntötte, hogy senkit sem enged közel magához, de a kettejük közötti vonzalom tagadhatatlan, és Trent minden eszközt felhasznál, hogy bejusson a Kacey szívét védő falak mögé – akár még egy olyan titokról is hajlandó lerántani a leplet, ami mindkettejüket tönkre teheti.
Annyira szerettem volna szeretni ezt a könyvet. Rengeteg jó értékelést olvastam róla, és Rubin Pöttyös könyvben még csak egyszer csalódtam. Itt a második.
Utálom azokat a könyveket, ahol a könyv elején, vagy a felénél rájövök a csattanóra. Ez után már nem is érdekel. A Ten tinynál is ez volt a helyzet- Amikor Trent elkezdte kérdezgetni Kaceyt a balesetről, meg elmondta, hogy mit jelent a tetkója rájöttem az egészre. Ehhez hozzájött még, hogy Kaceyt is utáltam. Egy kifejezetten irritáló női-férfi szereplőpárost kaptunk. Ehhez jön még az instalove és a tragikus baleset. Köszönöm nem! Nagyon jól meglettem volna e könyv nélkül is :( Eddig az év csalódása számomra.
2. Julie James: Az a gyanúm, szerelem **

A nő nyugalomra vágyik.
Egy milliárdos lányaként és a város legjobb borkereskedőjeként Jordan Rhodes állandó résztvevője az exkluzív chicagói partiknak. Ám a sors megáldotta egy felettébb zűrös ikertestvérrel is, aki miatt kénytelen segíteni az FBI-nak leleplezni a maffiának pénzt mosó közismert étteremtulajdonost. Ennek érdekében olyan kísérővel kell elmenni egy adománygyűjtő rendezvényre, akit a háta közepére sem kíván.
A férfi teljesen másra gondol.
Nick McCallnak, Chicago legjobb beépített ügynökének egyszerű a filozófiája: soha ne keveredj személyes kapcsolatba, különösen azzal ne, akivel együtt dolgozol! Csak az a baj, hogy Jordan Rhodes okos, gyönyörű és izgalmas is. Ők ketten minél hamarabb szeretnék megoldani azt a megbízatást, amely Jordan testvérének szabadulást, Nicknek pedig dicsőséget hozhat. Már csak azért is sietnének, mert öt percet sem bírnak ki parázs szópárbaj nélkül.
Ám ami egyszerű megbízatásnak indul, az hirtelen kezd valami nagyon más lenni…
Szintén egy olyan könyv, amiről rengeteg jót lehet olvasni. A maga módján jó is, ha az ember egy kis limonádéra vágyik. Már az első résszel sem voltam megelégedve, mert olyan semmilyen volt. Nem tudtam közel kerülni a főszereplőkhöz, jobban érdekeltek a mellékszereplők. Ezeket itt is elmondhatom, hiszen az egész könyv alatt arra vágytam, hogy legyen már egy igazi, nem telefonon keresztül lezajló jelenet Nick anyjával! Jordan oldaláról, meg alig vártam, hogy az ikertestvére többet legyen jelen. 
Egy kérdés jutott eszembe a végén: Miért kell minden Julie James könyvben elutaznia a két főszereplőnek, együtt, hogy összejöjjenek? Először Pallas és Cameron, most meg Nick és Jordan. Nem értem :D
A listám végén pedig nem is állhatna más, mint Sylvia Day: Captivated by you. *
Nem most kezdtem el olvasni, hanem még a megjelenésekor, viszont kb. 3 hónapja ülök az utolsó 15% felett. Olyan szinten csöpög, nyáladzik, amit már nem tudtam elviselni. Az elején nagyon megörültem annak, hogy végre nem csak Ana Eva nyávogását kell olvasnom, hanem Gideon szemszögét is megismerhetem. Bárcsak ne ismertem volna meg! A csávó rosszabb, mint Eva!!!! Hol van az a sikeres üzletember, az alfahím, akit az előző kötetekben megismertünk?? Sehol! 
A történet meg másról sem szól, csak arról, hogy Gideon féltékeny Brettre. Eva kíváncsi, hogy mi a baja már megint Gideonnak, akiről kiderül, hogy féltékeny Brettre. Gideon nyáladzik, hogy mennyire szereti Evát, és hogy Eva mennyire tökéletes, meg szexi. Eva rózsaszín felhőn keresztül látja Gideont. Isteníti őt, mert még énekelni is tud. Meg persze mennyire isteni teste van. Van még benne rengeteg szex is. Ennyi. Nem is tudom, miért vártam többet, meg azt se, hogy miért olvastam el? Fájt. Sylvia Day most sem okoztál csalódást. 
Tényleg nagyon akartam szeretni ezeket a könyveket, főleg az első hármat, de nem ment. Vagy hiányzott valami, vagy untam, tele volt klisékkel és csöpögött a nyáltól. Azt kell mondanom tökéletesen kiválasztottam azokat a könyveket, amiknek köszönhetően még jobban fogok szenvedni a műtöri kötelezőim felett. Mert, hogy az lett volna a célom, hogy elolvasok pár nagyooon szuper könyvet, és akkor majd a a Tartüffe és Erasmus is könnyebben csúszik. Szerintem ezek után csak mg jobban fogok szenvedni. 
Ha tudtok tényleg nagyon jó könyveket, szívesen várom az ajánlatokat! Már csak egy hét és beindul az olvasási szezon! :D
Zsebi ;)
- Keep calm and read a lot -

2015. január 14., szerda

RUBIN PÖTTYÖS KIHÍVÁS - 15+1 KÉRDÉS (KIHÍVÁS #2.)

Láttam moly.hu-n a Rubin Pöttyös 15+1 napos kihívást. Amilyen tyúkeszem van tuti, kihagynák napokat, elfeledkeznék róla, ezért úgy gondoltam, hogy megcsinálom egyben, nem napokra lebontva. Úgyis szeretem a RP könyveket, olvastam is közülük elég sokat. Na, akkor lássunk is neki! :)

Mi is lehetne más az első kérdés, mint hogy melyik a kedvenc Rubin Pöttyös könyved? 
Nehéz kérdés, mert egy kivételével mindet imádtam. Ez a legnagyobb bajom, hogy túl gyorsan megszeretek egy könyvet. Ajajjjajjj. *egy levelet felkapott a vihar* Legyen a Nyugalom tengere! Szerintem az állt hozzám legközelebb. 

2, Igaz, mind remek. :D De mégis melyik sikerült a leggyengébben?

Ez egyszerű. Flat-out-love. 4 vagy 5 fejezet után rájöttem a csattanóra. Julie meg felidegelt, de nagyon. Pedig maga az alapötlet tetszett :(


3, Tele van gyönyörű szerelmes, érzelmes gondolatokkal az összes könyv. Kedvenc idézeted? 

Hűha... Tudom! Kettő is van, de mindkettő egy könyvből, a Kihasznált alkalomból.

"Végre elfogadtam, hogy minden tettnek következménye van. Kiérdemeltem őket, jogosan viselem őket. Nincs idő a rossz döntésekre. Minden lépés értékes. Az életem kulcsa a kezemben van."
"Az élet mindig megy tovább. Még akkor is, ha csak vonszol magával rugdosva és kiabálva. "
4, Ki volt a kedvenc női főszereplő? 
Nastya és Olivia között nem tudok dönteni. Mindketten erőteljes, magabiztos, női karakterek. Határozottan ők a kedvencek :D


5, És a kedvenc férfi főszereplő? 
Caleb és Dean Holder. Nem tudnám megmondani, hogy melyikőjüket szerettem jobban, de elég visszagondolnom rájuk , és elgyengülök teljesen. *Crushtime.gyertekaháremembedemostazonnaaaaaal!*

6, Szerencsére sok jó mellékszereplővel is találkozhatunk bennük. Ki volt a kedvenc?
Igaz, hogy a Flat-out-love nem lett kedvencem, de Celestet nagyon megkedveltem.  Nagy kedvencem lett még Eddie a Slammedből. Viszont a kérdés a kedvencemet kérdezi, ő pedig nem más mint Drew a Nyugalom tengeréből! Imádom a beszólásait :D


7, Biztos akadt idegesítő karakter is, ki volt az? 

Leah! Buta liba... Rich bitch szindróma nála is játszik.

8, Melyik jelenet volt számodra a legemlékezetesebb? 

Legemlékezetesebb vicces vagy szomorú? Mert mindkettő volt.
Vicces az a Hopelessben volt. Két jelenetnél konkrétan szakadtam a röhögéstől, anyum nem tudta mi bajom van *elégsokszorelőfordulazilyenXD*


1. – Szedsz fogamzásgátlót? (…)  
– Nem. Nem volt rá okom, mielőtt megismertelek – vallom be. 

– Akkor itt az ideje – állapítja meg ellentmondást nem tűrően. – Menj el a dokihoz a héten. 
Elhúzom a számat. Nem szeretem, ha helyettem döntenek. 
– Tudod, kérhetted volna egy kicsit kedvesebben is. 
(…) 
– Bocs…. – Akkor mondom másképp. Terveim között szerepel, hogy szeretkezzünk, Sky. Jó sokat. Tulajdonképpen amikor csak lehet, a körülmények ellenére nagyon élveztem a társaságod hétvégén. Tehát ennek érdekében, hogy minél többször szeretkezzek veled, nagyra becsülném, ha felelős döntés hoznál, átgondolva a fogamzásgátlás lehetséges alternatíváit. Így elkerülhetnénk a nem kívánt terhesség miatt megkötött, lejárati idővel rendelkező házasságot. Mi a véleményed, képes lennél ezt az áldozatot meghozni? Hogy nagyon-nagyon-nagyon sokat szexelhessünk?

2. Behajlítja a könyökét, hogy még közelebb hajoljon hozzám. Kis híján a fülemhez érinti a száját, és belesuttog. 


– Sky… – búgja érzékien. – Szükségem van rád… Hogy megmozdulj. Különben nem tudom kinyitni a hűtőajtót. 

(…) 
– Akkora egy idióta vagy! 
Nevetve nyitja ki a hűtőajtót. 

– Bocs, de nem hagyhattam ki. Olyan durván vonzódsz hozzám, hogy nehéz nem szívatni vele. 
A szomorú jelenet, pedig a The Coincidence of Callie and Kaydenben volt. A legvégén. Az nagyon megmaradt :( 


9, A cselekmény alakulásával se lehetünk mindig elégedettek. Melyik könyvből tudnál kiemelni egy igazán idegesítő fordulatot, és persze melyik az? 
Kihasznált alkalomból az esküvő! Az meg miiiiiiiiii volt???

10, Melyik folytatását várod legjobban? 

Losing Hope, azaz a Hopeless folytatását. Meg persze Calliéket is várom, de már olvastam, így hátrább kerül a listán. Mondjuk a Losing hope-ot is olvastam már. Akkor legyen a Point of Retreat! A Slammed folytatását még nem sikerült elolvasnom :D *ez egy nehéz szülés volt*

11, Melyik borító lett a legszebb? 

The Sea of tranquility, azaz A nyugalom tengere. Imádom, hogy tökéletesen átadja a könyv értelmét, a rejtett tartalmat. I-M-Á-D-O-M! A borítója miatt vettem meg. Milyen jó választás volt :)

12, Máshonnan megközelítve, pedig melyik illik legjobban az adott könyvhöz?A nyugalom tengere. Előbb már említettem, hogy nagyon jól illik a történethez. Meg a Slammed borítója is illik hozzá, de ott a külföldi nekem jobban tetszik, a fekete borítós.


13, Melyik cím fogott meg legjobban? 

Bajban vagyok, mert ide megint A nyugalom tengerét tudnám írni. Viszont a Kihasznált alkalom, és a Hopeless is nagyon megfogtak. 

14, Melyik cím tükrözi legjobban a könyv tartalmát? 

Erre a kérdésre, akkor legyen a válasz a Kihasznált alkalom, mutatom is, hogy miért: 

"Elhatározom, hogy kihasználom az alkalmat.Ha kevés az időm, akár vele is tölthetek belőle annyit, amennyit csak lehet."
15, Van olyan könyv, ami szerinted kilóg a sorból, akár nem is illik igazán ebbe a kategóriába? 
Úgy gondolom, hogy az eddig általam is olvasott könyvek alapján nincs ilyen könyv. Persze, ez csak az én véleményem :)

+1, Érzékeny lelkem kedvenc kérdése. :D Melyik könyv csalt könnyeket is a szemedbe? 

Elég érzékeny típus vagyok, képes vagyok bármin elkezdeni bőgni. Pont ezért meglepő, hogy nem könnyeztem meg egyiket se

Ez lett volna a Rubin pöttyös kihívás! Olvassatok Ti is RP-s könyveket, mert nagyon jóóóók!!!!!!!! :D Jelenleg én is egy Rubin pöttyössel barátkozom, ha végeztem hozom az értékelést. Csak legyen már vége ennek a hülye vizsgaidőszaknak, mert sírva fakadooook!

Zsebi ;)
- Keep calm and read a lot -

2015. január 13., kedd

COLLEEN HOOVER, TARRYN FISHER- NEVER, NEVER (NEVER, NEVER #1.)

Fülszöveg:
Legjobb barátok mióta járni tudnak. 14 éves koruk óta szerelmesek egymásba. 4 éve járnak.
Charlie mindent megtenne, amit tud, hogy soha ne felejtsen. Silas mindent megtenne, hogy soha ne emlékezzem. Túl kár, hogy nem rajtuk múlik...
Nagyon-nagyon röviden, semmi poén nem lelőve, ezzel lehetne összefoglalni, hogy miről is szól a történet. Többet nem is szeretnék elárulni róla, mert ez tipikusan az a könyv, amit mindenkinek el kell olvasnia, hogy átérezze, megértse. 



Azt tudni kell rólam, hogy imádom Colleen Hoover könyveit, így kétség sem fért hozzá, hogy nekem a Never, Never kell! Megjelenés előtti pár napban már minden bajom volt, pedig el se szabadott volna kezdenem február elejéig! Tényleg nem kellett volna nekiesnem, mert most ezer meg egy kérdésem van, amire májusig tuti nem kapok választ!!!!! Bele fogok őrülni. Na, de visszatérve a lényegre...

Őszintén szólva voltak kétségeim a könyvvel kapcsolatban, amikor elkezdtem, mert addig oké, hogy két zseniális író összeül és megír egy szintén zseniális, fantasztikus, hiperszuper történetet. Csak pont azt nem tudtam, hogy mennyire lesz a két írónőtől megszokott színvonalú a könyv. Nem voltam benne biztos, hogy ketten együtt is zseniálisat tudnak-e alkotni. Jelentem, igen! 



A történet tehát ott kezdődik, hogy Charlie nem tudja, hogy kicsoda, csak van. Semmit nem tud a környezetéről, magáról. Silasnál ugyanez a helyzet. Összesen annyit tudnak meg, hogy ők ketten elvileg járnak. Azt viszont nem tudják, hogy a másik sem emlékszik semmire.  Így kezdődik el az a nyomozás, amit végigkísérhetünk, ha elolvassuk a könyvet. Olvasás közben én is annyira össze voltam zavarodva, mint Charlie és Silas, velük együtt tapogatóztam a sötétben, és próbáltam rájönni, hogy mi a franc történhetett. Természetesen nem sikerült, százezer kérdésem van, választ akarok kapni rájuk, és a folytatást akarom!!! A kiborulás után, na meg persze, ha kicsit sikerült lehiggadnom, folytatom a szereplőkkel...




Charlie részét Tarryn Fisher (The Opportunist írónője) írta, Colleen Hoover-nek (Hopeless, Slammed) pedig a Silas szemszögeiből íródott fejezeteket köszönhetjük. Ők a főszereplők, és őket ismerhetjük meg, ha nem is igazán, de valamennyire. Számomra nagyon szimpatikusan voltak, nem nyafogtak, nem borultak ki, nem volt felesleges szenvedés. Charlieban felfedeztem Olivia (The Opportunist) pár vonását, Silasban pedig Colleen eddig írt összes férfiszereplőjének egy-egy vonását. Néha Will, néha Miles máskor pedig Dean jutott eszembe róla. Imádtam, amikor próbálta Charliet ugratni. Két kedvenc részem kapcsolódik Silashoz. Az egyik, amikor nagy lazán közli Charlieval, hogy el fogja érni, hogy újra belé szeressen. A másik pedig a vége, amikor a levelet írja, és jajjjj...

“I’m gonna make you fall in love with me again.”



Egy nagyon egyedi történetet kapunk az írónőktől, legalábbis én ehhez hasonlót még nem olvastam. Végig azon agyaltam, hogy mi történhetett, mit tudunk meg legközelebb, most mi lesz? Minden információt Silassal és Charlival együtt tudunk meg, hogy ki Brian, ki is a tanácsadónő, mióta járnak. Azt hogy milyen a kapcsolatuk a családjukkal, hogy állnak a szüleik a kapcsolatukhoz. Minden velük együtt tudunk meg!!! Iszonyatosan jó volt!!!!!! Tudom, hogy még csak év eleje van, és még nem is olvastam sok könyvet, de abszolút kedvencem lett, csak ajánlani tudom, és tuti, hogy május 17-e előtt még egyszer el fogom olvasni, ugyanis akkor jön a Never, never part 2! Igen! Nem elég, hogy végig húzzák az agyunkat, tudatlannak érezzük magunkat, még ketté is szedték, csak hadd szenvedjen az olvasó! Az sem volt elég CoHo-éknak, hogy semmit nem tudtam meg, mire a regény végére értem! Csak még több kérdésem lett! Ez nem igazság!!!!! Akarom a folytatást. Kérem szépen. *bociszemeketmeresztvebámullakcsakaddmáride!*




Szóval ez lett volna az egyáltalán nem kifakadós értékelésem. Remélem sikerült kedvet csinálnom az olvasáshoz! :)

Zsebi ;)
- Keep calm and read a lot -


2015. január 11., vasárnap

MARNI BATES - SEGÍTSÉG, YOUTUBE-SZTÁR LETTEM! (SMITH GIMI #1.)

Ismertnek lenni nagyon menő, ugye? Tévedés! A tizenhét éves Mackenzie-t például egyáltalán nem zavarja, hogy két barátján kívül a többi diák csak akkor vesz tudomást a létezéséről, ha a leckéjüket kell megírnia. Szóval igazi lúzer. 
Ám a békés névtelenségnek vége, amikor hátizsákjával véletlenül padlóra küldi az egyik izomagyú focistát, sőt egy hisztirohammal kombinált újraélesztést is bemutat a fél suli előtt… A kínos jelenetről készített videó azonnal fölkerül a YouTube-ra, és több millió kommentelő, meg persze az egész gimi Mackenzie-n röhög. De amikor egy népszerű rockbanda klipet készít a felvételről, a lány egy csapásra sztár lesz. A szerelemben viszont ugyanolyan lúzer, mint volt. Mert mi van, ha túl későn jön rá, hogy a nagy médiacirkusz közben elszalasztotta a tökéletes srácot, akinek egyáltalán nem kellett a felhajtás ahhoz, hogy észrevegye őt…

Érezted már úgy, hogy nincs energiád semmi megerőltető olvasmányhoz? Lefárasztott a munka, a tanulás, vagy az egész napos lustálkodás, és csak arra vágysz, hogy végre nevess egy jót? Igen? Az ilyen esetekre ajánlom Marni Bates könyveit, hiszen a nevetés nála garantált. Most, hogy itt a vizsgaidőszak, és teljesen lefoglalnak a vizsgáim, nincs olyan sok időm olvasni, max. 1-2 fejezetet kikapcsolódásként. Így esett a választásom a Segítség, Youtube-sztár lettem c. könyvre Marnitól. Rövid, vicces és kikapcsol. Pont erre volt szükségem a sok szakirodalom mellé.

A történet és a szereplők, mind átlagosak. Nem kell semmi extravagánsat, paranormálisat várni. Mackenzie és barátai is hétköznapi diákok, akik élik a mindennapi életüket. Na, igen ilyen történetet már mindenki olvasott párat, de Marni hozzátesz a történethez egy jó adag humort is. Ennek köszönhetően, pedig garantáltan jól szórakozik mindenki, aki elkezdi olvasni a könyvet (vagy végighallgatja, ahogyan áradozom róla *.*)

A történet ott kezdődik, hogy Mackenzie a suli egyik legokosabb diákja, akit senki nem vesz észre, csak, ha szüksége van valamire. Nem mellesleg a suli egyik legmenőbb srácát, Logan-t korrepetálja történelemből. Egy nap Mackenzie-nek sikerül fellöknie a suli egyik focistáját, majd eszeveszett újraélesztésbe kezd, amikor a srácnak igazából semmi baja, csak az, hogy Mack rajta ül. Kedves iskolatársai megörökítik, hogy mit össze nem bénázik Mackenzie, és feltöltik a Youtube-ra. Itt indul be Mack eddigi stréber, láthatatlan társadalmi élete, így lesz híres.

Számomra a könyvet a humoron kívül a jól megírt szereplők teszik különlegessé. Kedvenceim Corey, Mack és Logan voltak. Corey-ban azt szeretem legjobban, hogy szókimondó és igazi egyedi karakter. Kedvenc részeim azok voltak, amikor Mack-et öltöztette, meg amikor kilökte őt táncolni és énekelni a koncerten.


Mack és Logan a főszereplők, akik között meg van az a bizonyos kémia (legalábbis szerintem nagyon is ott van a levegőben!). A fél könyvet a kedvenceim közé sorolhatnám, mert annyiraaaaaa jó volt! Mégis legnagyobb kedvenc a végén a hokipályás jelenet, amikor közösen rájönnek, hogy Mack valamiben nem is olyan szerencsétlen. Ha már Mackenzie… Szegény csaj, olyan szinten szerencsétlen, hogy folyamatosan magamra emlékeztetett. Komolyan, az egész könyv alatt azt éreztem, hogy akár rólam is szólhatna a könyv, akár velem is megtörténhetett volna mindez.

Nagyon hamar megkedveltem szinte az összes mellékszereplőt is, tényleg csak pár olyan szereplő akadt, akit nem sikerült megkedvelnem. Ők a következők: Chelsea, Patrick, Alex.


Mindhárman a viselkedésükkel nyerték el a nemtetszésemet. Teljesen a „menő” kategóriájuknak megfelelően viselkedtek. Gratulálok nekik! :D


Ami még tetszett:
1. Diszlexia. Örülök neki, hogy Marni beleírta, mert így egyrészről nem olyan tökéletes Logan. Másrészről meg valamennyire én is átéreztem, hiszen öcsém is diszlexiás, pontosan tudom, hogy szegény mennyire megszenvedi ezt az egészet.

2. Logan szülei hiper-szuper jófejek :)

3. Díjaztam a józan sofőrös-bulis dolgot is. Lényege, hogy Spencer partyján elvették a kocsi kulcsokat, és volt egy-két józan sofőr, aki minden résztvevőt hazaszállított a buli végén. Szerintem ez egy nagyon is jó ötlet!

4.  Dylan. Annyira cuki volt, ahogy védte a nővérét, még ha néha volt is egy kis hátsó szándéka.

5. A borító. Tökéletesen illik a könyvhöz!

6. ReadySet. A banda, aki felhasználta Mack szerencsétlenségét a videoklipjükben. Hatalmas arcok a srácok. Örülök, hogy megismerhettem őket!

Azért volt pár dolog, ami picit nem tetszett:
1. Jane-ről összesen annyit tudtunk meg, hogy Corey és Mack legjobb barátja, Smith a vezetékneve pont, mint a sulijuknak, és stréber. Tudom, hogy a Láthatósági mellényben Jane a főszereplő, de ez nálam egy negatív dolog volt. Jane egy értelmes, szerethető és vicces karakter. Picit többet szerettem volna belőle már a kezdőkötetben is.

2.  Mackenzie nem lehet annyira vak, hogy nem vette észre csak 211 oldal (igen, pontosan megnéztem és bejelöltem az ominózus pillanatnál a könyvben, hogy hol és mikor jött rá Mack…) után, hogy szerelmes Loganbe, és ez fordítva is igaz! Már az elején le lehetett vágni, 2-3 fejezet után!

3.  Szintén Mackhez kötődő pont. Annyira, de annyira beszűkült látótere van! Nem csak a Láthatatlanok és a Menők alkotják a sulit! Logant leginkább egyik kategóriába se sorolnám, inkább a kettő közé. Mondjuk, legyen a normális kategóriában.

4.   A magyar címet nem tudom megszokni. Nem azt mondom, hogy nem szeretem, mert találó. Egyszerűen nem tudom megszokni. Nálam mindig az eredeti marad a best. Az pedig nem más, mint AWKWARD. Egyszerű, mégis nagyszerű.

Tavaly a Móra Kiadó – LOL Könyvek Facebook oldalán nyertem egy általam választott könyvet, amit elküldtek az írónőnek és személyre szólóan dedikálta is. Természetesen Marni-t választottam, mert imádom őt! (meg, mert a Szívzűrterápiából már nem szerettem volna egy harmadik példányt is.) :D Nézzétek csak milyen jópofa dedikálást kaptam:



Köszönöm a Móra Kiadónak, hogy a magyar olvasók is olvashatják ezt a remekművet! :)
Remélem elnyerte a tetszéseteket a könyv, és legalább annyira jól szórakoztok majd az olvasása alatt, mint én!
Zsebi ;)
- Keep calm and read a lot -

2015. január 5., hétfő

2015 READING CHALLENGE (KIHÍVÁS #1.)

Tavaly kimaradt az életemből a Reading Challenge, pont ezért szeretném idén mindenképp teljesíteni.

Maga a kihívás 50 pontból áll:

1. Egy több mint 500 oldalas könyv ->Helena Silence: Ezüsthíd
2. Egy klasszikus romantikus történet
3. Egy könyv, amelyből filmet forgattak ->Suzanne Collins:Éhezők viadala
4. Egy idén megjelent könyv ->Jennifer A. Nielsen: The runaway king
5. Egy könyv, amelynek szám van a címében -> K. A. Tucker: 10 apró lélegzet
6. Egy 30 évnél fiatalabb szerző könyve ->Leiner Laura: Késtél (ekkor még 30 alatt volt :D)
7. Egy könyv, amelynek szereplői nem emberek  -> Kemese Fanni: A napszemű Pippa Kenn
8. Egy vicces könyv -> Marni Bates-Segítség, Youtube-sztár lettem!
9. Egy női szerző könyve -> Kelly Oram-Szívzűrterápia strébereknek
10. Egy detektívtörténet/thriller -> Colleen Hoover-Tarryn Fisher: Never, never
11. Egy egyszavas című könyv -> Rainbow Rowell: Attachments
12. Egy novelláskötet -> Stephanie Perkins->My true love gave it to me
13. Egy másik országban játszódó könyv ->Brigid Kemmerer: Storm

14. Egy ismeretterjesztő könyv 
15.Egy népszerű szerző első könyve 
16. Egy kedvenc szerződ olyan könyve, amit még nem olvastál -> Leiner Laura: Hullócsillag
17. Egy olyan könyv, amit egy barátod ajánlott -> Denise Jaden: Never enough-Soha nem elég

18. Egy Pulitzer-díjas könyv 
19. Egy igaz történeten alapuló könyv 
20. Egy könyv a várólistád legaljáról -> Cassandra Clare: Csontváros
21. Anyukád egyik kedvenc könyve 
22. Egy könyv, amitől félsz 
23. Egy több mint 100 éves könyv 
24. Egy könyv, amit kizárólag a borítója miatt választasz 
25. Egy kötelező olvasmány, amit nem olvastál el annak idején 
26. Egy önéletrajz/memoár -> Neil Patrick Harris: Így jártam az életemmel
27. Egy egy nap alatt elolvasható könyv ->Melanie Harlow:Frenched
28. Egy könyv, amelynek a címében egy ellentétpár van 
29. Egy könyv, amely olyan helyen játszódik, ahova mindig is szerettél volna eljutni ->Nicolas Barreau:A nő mosolya; Párizsban játszódik.
30. Egy könyv, amely abban az évben jelent meg, amikor születtél 
31. Egy rossz értékeléseket kapott könyv ->Paulo Coelho: Házasságtörés
32. Egy trilógia ->Jennifer A. Neilesen: Hatalom trilógia (False prince, runaway king, shadow throne.

33. Egy könyv, amelyet gyerekként olvastál 
34. Egy könyv, amelyben szerelmi háromszög van ->Miranda Kenneally:Kivédhetetlen szerelem
35. Egy jövőben játszódó könyv 
36. Egy gimiben játszódó könyv -> Bridig Kemmerer: Spark
37. Egy könyv, amelynek valamilyen szín van a címében 
38. Egy könyv, ami megríkat(ott) -> Komal Kant: Falling for Hadie
39. Egy könyv, amiben mágia/varázslás van -> Cassandra Clare- Holly Black: Iron trial
40. Egy rajzolt regény ->Jeff Kinney: Egy ropi naplója 8.

41. Egy könyv egy olyan szerzőtől, akitől még nem olvastál semmit ->Tara Sivec: Seduction and snacks
42. Egy könyv a magánkönyvtáradból, amit még nem olvastál -> Sarah J. Maas: Heir of fire

43. Egy könyv, amely a szülővárosodban játszódik 
44. Egy idegen nyelvből fordított könyv -> Julie James: Az a gyanúm, szerelem
45. Egy karácsonykor játszódó könyv Marni Bates: Rocksztárt kaptam karácsonyra!

46. Egy könyv egy olyan szerzőtől, akinek ugyanaz a monogramja, mint neked 
47. Egy színdarab -> Shakespeare:Hamlet
48. Egy betiltott könyv  ->Janne Teller: Semmi
49. Egy tévésorozaton alapuló könyv, vagy olyan könyv, amelyből sorozatot forgattak ->Lilly Blake:Reign

50. Egy olyan könyv, amit egyszer elkezdtél, de soha nem fejezted be


Ezek lennének  a teljesítendő kihívás egyes pontjai, és bizony akad közte olyan, aminél már most fogom a fejem, hogy OMG mire is vállalkoztam :D
Majd meglátjuk, hogy sikerül-e maradéktalanul teljesítenem, vagy sem.

Zsebi ;)
- Keep calm and read a lot -
designed by Charming Templates