2018. május 26., szombat

ILLUMICRATE STARFALL EDITION - SARAH J. MAAS KÜLFÖLDI DOBOZ UNBOXING (UNBOXING 3.)


Hello Molycik!
Májusban négy könyves subscription box is érkezett hozzám, úgy gondoltam a következő pár napban megkapnák a rivaldafényt a blogon. Első áldozatom az Illumicrate Starfall edition doboza, ami Sarah J. Maas A Court of Frost and Starlight könyvéhez készült, és magát a könyvet is tartalmazta.

Árát tekintve elég borsos példányról van szó, ugyanis a keménytáblás könyvvel ellátott doboz 70 fontba (+szállítási költség) került, viszont cserébe tele volt minőségi és szép termékkel. Nézzük is, hogy pontosan mik lapultak az egyébként hatalmas fehér doboz alján!

Először egy csoportkép:

A kedvencem egyértelműen a könyvvászon és a fanart. Mindkettő gyönyörű szép és minőségi. És igen, én pontosan azok közé az emberek közé tartozom, aki él, hal a rajongói rajzokért és értékeli őket. Az elmúlt pár napban rengeteg véleményt olvastam a Book a Sloth Club SJMaas fandom doboza kapcsán (lesz abból is poszt), és mindenkinek a "sok papírral" van baja. Nem igazán értem, hogy miért nem lehet a szépet értékelni, de ez ezeknek az embereknek a problémája. Nyugodtan nekem lehet ugrani és nem érteni egyet velem, hiszen ízlések és pofonok, de igenis van értéke egy szép rajznak. Nem hiába állítják ki a festők, művészek képeit is múzeumokban. Az pedig egyáltalán nem dicséretre méltó magatartás, hogy fogom és kinyomtatom netről, mert úgy olcsóbb, de nekem a dobozban ne legyen papír. #TeamFanart. Szóval Kat Adara műve valami meseszép és örülök, hogy a birtokomban van. 

A könyvvászon valami hihetetlenül vastag anyagból van, szerintem extra béléssel készülhetett a Sparrow and Wolf csapatától. A rajta lévő designtól pedig elállt a szavam, amikor először megpillantottam. A fanart színei is mesések, meg tényleg hihetetlenül szép a rajz, ráadásul nagyon vastag papírra van nyomtatva, így biztos, hogy nem teszek benne kárt a szerencsétlen kezeimmel. Egyébként Kat neve ismerős lehet a Lunar Chronicles fanoknak, ugyanis ő illusztrálta a sorozathoz készült színezőt is! 
Kat Adara munkája *.*
Kat Etsy oldala
Kat Tumblr oldala

Eleje

Háta
Maradva a színes dolgoknál, egy élénk színekkel és gyönyörű designnal ellátott vászon/bevásárlótáska is helyet kapott. Az én ízlésemnek ez már a túl színes kategória, viszont nagyon strapabírónak tűnik pár használat után (akkora dobozban érkezett, hogy csak ebbe fért bele, amikor szállítottam az albérletből haza :). A grafika az Ink & Wonder nevéhez kötődik, akik számos külföldi subscription boxba terveztek már, én főként a fa könyvjelzőiket imádom. 
Ink & Wonder oldala
Aztán van pár apróság is. Például egy ajakbalzsam, aminek elég erőteljes rózsa illata van, ami nekem személy szerint nem gyere be. Próbáltam felkeni a számra, de eléggé meg van keményedve, így csak szenvedtem vele, majd amikor sikerült felvinnem valamennyit, akkor úgy voltam vele, hogy bár ne tettem volna, mert az íze (igen, van neki!) sem tetszik, és az illata nekem túlságosan sok. Viszont szépen mutat a Truthteller :D 

Szintén kedvencem a Fable&Black kitűzője, ami már fel is került a farmerdzsekimre.
Fable&Black oldala

Ha ACOTAR sorozat, akkor biztos vagyok benne, hogy Rhysand után a wingspan is eszébe jut minden rajongónak, amit az Illumicrate vásárlók már a nyakukban is hordhatnak vagy épp a térdükre téve fotózgathatják, mint én.

Természetesen Charlie Bowater sem maradhatott ki a dobozból. Úgy gondoltam, hogy majd fanart lesz tőle is, de nem! Egy sokkal jobb dolgot talált ki az Illumicrate csapata. Nézzétek csak, egy bádogbögre:
Ha már olyan dolgok, amikre számítottam... Valahogy éreztem, hogy egy Starfallos gyertya helyet kap majd a dobozban, igazam is lett. Átmenetes és számomra Liptop zöld tea illata van, mások szerint nem, de egyben egyetértünk, hogy nagyon finom. 

A legkevésbé kedvencem az egy sál. Az udvarok rajzai, jelképei vannak rajta ábrázolva, szép is, de tudom magamról, hogy sosem fogom viselni. Majd valahogy felapplikálom a polcomra szerintem. 

A poszt elején már kitértem a fanartokra, viszont nem mutattam meg akkor mindet. Tarot kártya formájában és francia kártyaként is tartalmaz a doboz illusztrációkat. A tarot rajzok meseszépek, a francia kártyáé szerintem a vicces kategóriába tartozik. Minden szereplő orra piros, mintha meg lenne fázva. Ennyire hideg lenne a Night Courtban? :D 
Keeper of the Suns design
 
Monolime design
Már csak egy tárgyi dolog, illetve a könyv maradt, amit nem mutattam. Ez a dolog egy ruhadarab, méghozzá egy zokni, amin Feyre tetkója van. Kezünk helyett a lábunkon hordhatjuk. Szép mentaszínben pompázik és a minőségre sincs panaszom, nem olcsó kínai anyag érzete van. Jó puha és vastag.
Végezetül pedig a könyv, amihez járt egy valószínűleg sablon üzenet SJMaastól és egy fém könyvjelző a Bloomsbury-től. Nem mellesleg van benne egy pecsét is, ami az exkluzivitását jelzi, de véleményem szerint sokat nem tesz a könyv értékéhez.

Még pár kép:
 
 

Összességében szerintem egy szuper kis dobozt kaparinthattam meg. Abszolút kedvencem még mindig a fanart, a kitűző és a booksleeve. De a gyertyát, a tarotkártyákat és a Bowater bögrét is nagyon szeretem. Nektek melyik a kedvenc elemetek az Illumicrate Starfall kiadásából? Na és, hogy vélekedtek a fanartokról úgy általánosságban? 

Üdv,



2018. május 15., kedd

MOZIBAN JÁRTAM (FILMAJÁNLÓ #1.)

Hello Molycik!

Márciusban és áprilisban abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy 4 filmet is megnézhettem hála A Könyvmolyképző és a Maxim Kiadónak, illetve RavenS nyert jegyet a Ready Player One-ra így az Agave is hozzájárult a mozizásunkhoz.

Először a Bosszúvágyat néztük meg a Probloggerekkel, ha jól emlékszem 8-an mentünk, 4 páros jegyünk volt. Egyébként be kell valljam én előtte nem hallottam se a könyvről, se a filmről. Még csak a trailert sem láttam, se moziban más film előtt, se Youtuben böngészéskor. Szóval a szokásos módon vágtam neki az élménynek és meglehetősen kellemeset csalódtam! Bruce Willist amúgy is bírom, hihetetlen, hogy korához képest még mindig mennyire badass. Nem vagyok filmszakértő, éppen ezért elemezgetni sem szoktam őket és most sem fogom, annyi negatívumot tudnák csak megemlíteni, hogy számomra kicsit hosszú volt. ízlések és pofonok. Pro szinten mi élveztük :D


Fülszöveg:
Add meg neki, ami jár!
Paul Benjamin átlagos, nyugodt és boldog életet él feleségével és lányával. Épp egy üzleti ebéden vesz részt, amikor egy drogos banda betör az otthonába, és brutálisan bántalmazza a feleségét és a lányát.
A támadásban felesége életét veszti, lányuk sokkos állapotba kerül. A gyásztól sújtott Paul bosszút esküszik az elkövetők ellen, akiket a rendőrség képtelen az igazságszolgáltatás elé állítani. A saját testi épségével mit sem törődve egy revolverrel járja az utcákat, hogy megtoroljon minden támadást.
Megrendítő erejű, komor történet egy férfiról, aki az események sodrában elveszíti az irányítást a saját tettei felett.
A könyvből azonos címmel kultikus thriller készült 1974-ben, Charles Bronsonnal a főszerepben.
Vadonatúj filmfeldolgozásában Bruce Willis játssza a főszerepet.
Ezen a héten egyébként beköltöztem RavenS társaságában a moziba. A bosszúvágy utáni napon a Nap nap utánt néztük meg délután (Dorkától nyertem rá jegyet ♥️), este pedig a Ready player One-t. A Nap nap után az egyik nagy kedvencem könyvben, viszont a film vetítéséről én elég csalódottan jöttem ki. Sajnos szinkronosan láttuk, ami rengeteget rontott az élményen, bár szerintem ez pontosan az a film, amin az OV sem segített volna. Kínos szünetek voltak a párbeszédek között, egyáltalán nem volt gördülékeny. Olyan érzésem volt, mintha a film fele után melegedtek volna bele a szerepbe és a színészkedésbe a szereplők. A sztoriban is voltak döcögős pontok, szóval lehet jobb lett volna, ha kimarad az életemből. Az hozzátartozik a sztorihoz, hogy számítottam rá, hogy sajnos nagy eséllyel nem fog tetszeni a film, de azért pozitívan álltam hozzá, szeretni akartam, csak éppenséggel nem sikerült. Az OST-je viszont nagyon tetszett a filmnek, hogy valami jót is kiemeljek. 
Fülszöveg:
„A" sohasem tudja előre, hogy másnap hol fog ébredni, és kinek a személyiségét fogja felvenni. Már rég beletörődött ebbe, sőt kialakította saját életstratégiáját is: Ne kötődj senkihez! Maradj észrevétlen! Ne avatkozz bele semmibe! Minden megy is a maga útján rendesen, mígnem egy reggel „A" Justin testében ébred, és találkozik a fiú barátnőjével, Rhiannonnal. Attól a pillanattól fogva „A" jól bevált szabályai értelmüket vesztik, mert főhősünk nap nap után a lánnyal akar lenni. David Levithan az írói képzelet új távlatait nyitja meg. A szerző feltárja az olvasó előtt egy magával ragadó történetben „A" életének és szerelmének bonyolultságát, melyből kiderül, vajon Rhiannon képes lesz-e igazán szeretni a mindennap valaki más testében formát öltő „A"-t.

A Ready Player One-t még sajnos nem tudtam elolvasni, egyelőre beszerzés alatt van ez a projekt, de idővel mindenképp sort fogok rá keríteni, mert a film tetszett. Kicsit hosszúnak találtam ezt is, nem minden esetben rajongok a 1,5 óránál hosszabb filmekért. Főleg olyankor nem, amikor a menüm mellé zöld teát kérek. 3D-ben néztük, szóval rohadtul látványos volt, 2D-ben szerintem kevésbé nyűgözött volna le. 


Fülszöveg:
EGY VILÁG LÉTE FOROG KOCKÁN.
EGY KÜLDETÉS A VÉGSŐ NYEREMÉNYÉRT.
FELKÉSZÜLTÉL?
2045-öt írunk, és a valóság elég ronda egy hely. Az emberiség nagy részéhez hasonlóan Wade Watts is azt a kiutat látja zord környezetéből, hogy bejelentkezik az OASIS-be, a világméretű virtuális valóságba.
Amikor az OASIS tervezője meghal, ördögi feladványsort hagy maga után, melyek megfejtéséhez a popkultúra megszállott ismeretére van szükség. Aki először megfejti mindet, az örökölheti hatalmas vagyonát – és egyben az OASIS feletti hatalmat.
Wade oldja meg az első feladványt, és ezzel életveszélybe kerül. Egyes játékosok ugyanis még a gyilkosságig is hajlandóak elmenni a mesés nyeremény megszerzéséért. A játék ezzel megkezdődik, a túlélés egyetlen módja pedig a győzelem.
Áprilisban pedig az Éjjeli napfényt néztük meg hármasban: RavenS, Cersei és én. Jött volna So-So is, de a drága az Alleeban várt minket, mi meg a Mi mozinkban őt, úgyhogy erről lecsúszott. A film nagyon is könyv hű volt, ami engem meglepett. Azt hittem lesznek kisebb és nagyobb változtatások a sztoriban, de nem. Szeretem az ilyet, amikor könyvmoly énem nem lázadozik. Egyszer nézős a film, jót szórakoztunk. Bella Thorne pedig meglepően jó volt szerintem. Mind hangilag, mind színészkedését tekintve. Mondjuk, én pont azok közé tartozom, akik nem utálják őt. Arnold Schwarzenegger fia szintén nem volt rossz.  
Fülszöveg:
A ​17 éves Katie Price egy ritka betegséggel él együtt: minimális mennyiségű napfény is halálos fenyegetés a számára. Mivel napközben muszáj a házban maradnia, társaságul csupán megözvegyült apja és legjobb (na jó, igazból az egyetlen) barátja szolgál. Katie világa csak azután teljesedik ki, hogy lement a nap: ilyenkor fogja a gitárját, és a helyi pályaudvaron játszik a jövő-menő utasoknak. 
Charlie Reed valaha sztáratléta volt, és az életében most épp nagy változások vannak készülőben – ő az a fiú, akiért Katie a távolból titokban már évek óta rajong. Miután egy este meglátja a gitározó lányt, a sorsaik összeforrnak, és egy csillagokon átívelő szerelem veszi kezdetét. 
Miközben támogatják egymást céljaik elérésében, és egymásba szeretnek a nyári éjszakák leple alatt, Katie és Charlie között olyan szoros összeköttetés alakul ki, ami elég erős ahhoz, hogy megváltoztassa őket – és mindenki mást is körülöttük –, örökre.

A könyv alapján készült film – főszerepben a Disney sztár Bella Thorne-nal és az első főszerepében Patrick Schwarzeneggerrel – már a mozikban!
„Egy szívszorító történet szerelemről, veszteségről és egy majdnem tökéletes nyárról – remek olvasmány a Csillagainkban a hiba és a Love, Simon rajongóinak.” 
Amazon

„Katie szemén keresztül újra átélhetjük az első szerelmet minden szépségével és konfliktusával együtt, a lány helyzete pedig rámutat arra, hogy minden napunkat éljük a lehető legteljesebben. Szívszorítóan szép történet!” 
Book Heaven

Ezeket a könyvadaptációkat néztem meg mostanában, képregényes részlegen mozogva pedig muszáj megemlítenem az Avengers: Infinity War-t, amit IMÁDTAAAAM. Eléggé wtf a vége, de ahw :D Nekem kifejezetten tetszik, hogy a humor is játszik a Marvel filmekben, már a Thor Ragnarokért is oda meg vissza voltam, és nem csak Chris Hemsworth miatt. Már csak 1 év és a folytatást is nézhetjük *.*
Voltatok mostanában valami jó filmen? 
Üdv, 


2018. május 14., hétfő

TRISH COOK: ÉJJELI NAPFÉNY

Hello Molycik!
Nem is olyan régen volt a Prológuson egy Éjjeli napfényes mini projektünk a magyar megjelenés és a film bemutatója alkalmából. Lehetőségem volt még megjelenés előtt elolvasni a könyvet, illetve a filmet is megnézhettem pár blogger társammal, úgyhogy igazi Éjjeli napfény szakértőnek érzem magam :D

Kiadó: Maxim Kiadó -
Dream válogatás
Kiadás éve: 2018
Oldalszám: 256
Megrendelem
Fülszöveg:
A ​17 éves Katie Price egy ritka betegséggel él együtt: minimális mennyiségű napfény is halálos fenyegetés a számára. Mivel napközben muszáj a házban maradnia, társaságul csupán megözvegyült apja és legjobb (na jó, igazból az egyetlen) barátja szolgál. Katie világa csak azután teljesedik ki, hogy lement a nap: ilyenkor fogja a gitárját, és a helyi pályaudvaron játszik a jövő-menő utasoknak. 
Charlie Reed valaha sztáratléta volt, és az életében most épp nagy változások vannak készülőben – ő az a fiú, akiért Katie a távolból titokban már évek óta rajong. Miután egy este meglátja a gitározó lányt, a sorsaik összeforrnak, és egy csillagokon átívelő szerelem veszi kezdetét. 
Miközben támogatják egymást céljaik elérésében, és egymásba szeretnek a nyári éjszakák leple alatt, Katie és Charlie között olyan szoros összeköttetés alakul ki, ami elég erős ahhoz, hogy megváltoztassa őket – és mindenki mást is körülöttük –, örökre.

A könyv alapján készült film – főszerepben a Disney sztár Bella Thorne-nal és az első főszerepében Patrick Schwarzeneggerrel – már a mozikban!
„Egy szívszorító történet szerelemről, veszteségről és egy majdnem tökéletes nyárról – remek olvasmány a Csillagainkban a hiba és a Love, Simon rajongóinak.” 
Amazon

„Katie szemén keresztül újra átélhetjük az első szerelmet minden szépségével és konfliktusával együtt, a lány helyzete pedig rámutat arra, hogy minden napunkat éljük a lehető legteljesebben. Szívszorítóan szép történet!” 
Book Heaven


Mindig is szerettem a contemporary YA könyveket, kikapcsolnak és szórakoztatnak egyszerre. Na, az Éjjeli napfényről nem merném azt állítani, hogy szórakoztatott, mert elég komoly témával foglalkozik és nem a legvidámabb könyv, amit olvastam, de azért voltak vicces pillanatai. 

A történet főszereplője Katie Price, aki egy igen ritka betegségben szenved, XP-je van, aminek következtében nem érheti őt napfény. Éjjel éli életét, mert olyankor ugyebár kevesebb UV sugárzás éri a bőrét. Ilyenkor általában vagy barátnőjével tölti az idejét vagy a vasútállomáson gitározik és pont így találkozik élete szerelmével Charlieval, akit egészen eddig csak az ablakából csodált. Ezáltal pedig kicsit kitágul a világa, sokkal több mindent tapasztal, életében először él át dolgokat, ami egy átlag fiatalnak egyáltalán nem számít újdonságnak. Katie végre úgy érzi, hogy igazán él és élvezi az életet. 
"Mindenkinek szüksége van valakire, mert alapvetően ez a boldogság kulcsa."
Őszintén megmondom először azt hittem, hogy teljesen ugyanazt fogom kapni, mint Nicola Yoon könyvénél a Minden, mindennél. Az alap szituáció és az írói stílus is egészen hasonlít, mégis az Éjjeli napfényt én a fiatalabb korosztálynak ajánlanám. A Katie és Charlie között kialakuló románc nagyon cuki és amerikai filmbe illő, nem csoda, hogy a mozik vásznára került a történet. 
"Valójában az élet bármely területére vonatkozóan ezt tudom neked tanácsolni : vágj bele, ha igazán akarod!"
Katie egy szerethető, szeleburdi lány. Charlie pedig egy tragédia okán megkomolyodott srác, akik annyira, de annyira cukik voltak együtt, hogy már szinte hihetetlen, hogy hasonló az életben megtörténhet. De hát contemporary YA könyvről van szó, ne lepődjünk meg semmin. 

Az írónő stílusa könnyed, ennek következtében a könyv is gyorsan olvasható. Pláne, hogy az oldalszám nem üti meg a 300-at, így körülbelül egy fél délutános olvasmány. Hatalmas nagy csattanókra és történetre nem kell számítani, mert nincsenek, de cserébe egy igazán romantikus könyvet kapunk. A betegség pedig egy kis komolyságot és szomorúságot ad a szerelmi szál mellé, tragikus végkifejlettel. Annyi negatívumot tudnék felsorolni, hogy én kicsit jobban kidolgoztam volna a történetet. Tényleg nagyon rövid a könyvecske és gyorsan történnek benne a dolgok. Lehetett volna ezt még mélyíteni és még drámaibbá, egészebbé tenni. 
"– Néha nem lehet másképp elviselni az igazán rossz dolgokat, csak ha nevetünk rajtuk – mondom apának."
Akik szeretik a YA contemporaryt és nem várnak hű, de nagy történetet, azoknak teljes szívből ajánlom az Éjjeli napfényt. Nicola Yoon és a CSillagainkban a hiba rajongói is érdekesnek találhatják, na meg a romantikus lelkek is, mert Trish Cook könyvére tökéletesen ráillik ez a címke. 

Üdv,


2018. május 11., péntek

TARRYN FISHER: THIEF - TOLVAJ (COVER REVEAL #30.)

Hello Molycik!
Folytatódik a borítóleleplezős sorozat, ma az egyik kedvenc New Adult trilógiám utolsó kötetéről hull le a lepel. Őszintén megmondom, hogy nekem nem tetszik. Majd látni fogjátok, hogy nem tartotta meg a kiadó az eredeti külsőt. Nem mondom, hogy az nagy kedvencem lenne, de ez... Mióta megláttam a processing folyamatban ragadtam és nagy nemek villognak a szemem előtt, ha meglátom. Minek az az "Érted bármit, Hercegnő!" idézet az elejére? Nem mintha ez lenne vele a legnagyobb probléma. Szerintem úgy ahogy van nem illik a trilógiához. 

Ettől függetlenül bátran ajánlom mindenkinek Tarryn Fisher könyveit!

Fülszöveg:
Emlékeztetőül magamnak: 
A szerelem türelmes. A szerelem kedves. 
A szerelem nem dicsekszik, nem henceg. 
A szerelemben nincs arrogancia. 
Sohasem durva, nyers vagy illetlen – nem öncélú. 
A szerelmet nem könnyű felforgatni. 
A szerelem nem kövezi meg a rosszat. 
A szerelem bízik, remél és mindent kibír. 
A szerelem sohasem évül el. 
Küzdeni fogok érte. 
A tolvaj

>> Várólistára/Kívánságlistára teszem
>> Előrendelem
A szerzőről:
Tarryn Fisher, New York Times és USA Today sikerkönyves szerző. Lehet, hogy vagányabb nálad, de ezt nem dörgöli az orrod alá. Az első diplomáját a Roxfort Varázsló és Boszorkányképző Szakiskolában szerezte. Az emberi természet nagy tisztelője, egy hús-vér gonosz, mégpedig a Mardekár házból. A szíve sötét, de az olvasóit azért kedveli. Jelenleg Washingtonban él fiával és lányával.

Tarrynről még azt is lehet tudni, hogy jóban van Colleen Hooverrel és imádják egymást Facebookon szívatni. Na, meg az olvasóikat a lélektipró csavarokkal.

Üdv,

2018. május 10., csütörtök

KIRSTY MOSELEY - ÁLMAIM ŐRZŐJE (COVER REVEL #29.)

Hello Molycik!

Közeledik a Könyvhét ezzel együtt beindulnak a Könyvmolyképzős borítóleleplezések!

A mai napon egy romantikus YA lesz a központban. Lássuk is először a fülszöveget, majd pedig a borítót. Egy kis extra infó a borítóról, hogy Rácz-Stefán Tibor tervezte. Szerintem nem rossz, illeszkedik a Vörös Pöttyös romantikus könyvek sorába. Mindenesetre nem a borító miatt venném le a polcról, ha véletlenül arra adnám a fejem, hogy elolvasom.


Fülszöveg:

Volt egyszer egy lány.
És egy fiú.
Meg egy ablak.

Amber Walkert és a bátyját, Jake-et bántalmazza az apjuk. Egy éjszaka Jake legjobb barátja, Liam észreveszi a zokogó Ambert, és bemászik a szobája ablakán, hogy megvigasztalja. Ezzel kezdődik szeret/nem szeret-kapcsolatuk, ami meghatározza a következő nyolc évet. Liam mára magabiztos csajozógép lett, aki egyetlen csaj mellett sem tud kikötni, még sohasem volt igazi barátnője. Amber máig nem dolgozta fel a bántalmazó apjától elszenvedett lelki sebeket. Ő és Liam bizarr párost alkotnak. A kapcsolatuk mindig is viharos volt. De mi történik akkor, ha Amber egyszer csak máshogy tekint a bátyja legjobb barátjára? És mit szól a túlféltő báty, amikor megtudja, hogy a húga és a barátja egyre közelebb kerülnek egymáshoz?

A legmeghatóbb történet arról, mire képes a szerelem.
>> Várólistára/Kívánságlistára teszem
>> Előrendelem
A szerzőről
Kirsty Moseley bevallása szerint a férje, Lee a legnagyobb támogatója, és úgy érzi, a bátorítása nélkül ma nem tartana ott, ahol. 2005-ben született meg közös fiúk, akit a legjobb dolognak tart, ami valaha történt vele.
2012-ben jelent meg Amerikában magánkiadásban az első regénye, az Álmaim őrzője, azóta pedig sorra érkeznek a sikeres könyvei, immáron nagy kiadóknál, és világszerte egyaránt.


Holnap újabb leleplezéssel jelentkezem!
Üdv, 

2018. május 7., hétfő

MÁJUSI TBR (TBR#12.)

Hello Molycik!
A halogatás mesterségét űzve sikeresen összeállítottam egy listát arról, hogy miket szeretnék még májusban elolvasni. 

Hatalmas nagy terveim nincsenek amúgy, de valószínűleg még mindig több könyvet tűztem ki célul mint, amit majd el tudok olvasni. Az biztos, hogy Pierce Browntól a Hajnalcsillagot be fogom fejezni pár napon belül és a Káosz éveivel folytatom majd a sort. Imádom a sorozatot, nem értem miért halogattam eddig az olvasását. 

Fülszöveg:
A ​Vörös lázadás-trilógia hőseként felemelkedett Darrow-t mostanra sokféle néven ismerik bolygószerte. Van, aki apának hívja. Más felszabadítónak. Megint más hadvezérnek. S vannak, akik Aratónak. Ő azonban mindennek ellenére ismét fiatal fiúnak érzi magát, miközben nehéz szívével a sápadt kék bolygó felé zuhan vörös páncéljában, hatalmas seregével. A háború tizedik, Darrow életének harminckettedik évében járunk.
Egy évtizeddel ezelőtt Darrow volt annak a forradalomnak a hőse, amitől azt remélték, hogy majd felszabadítja a Társadalmat. Béke és szabadság helyett azonban végtelen háború dúl a világokban. Darrow-nak ezért egy újabb, elkeseredett küldetésre kell most indulnia, mellyel kockára tesz mindent, amiért eddig harcolt. Továbbra is hisz abban, hogy megmenthet mindenkit, de vajon képes lesz-e arra, hogy közben ne változzon át borzalmas szörnyeteggé? 
A különböző bolygókon átívelő útját ráadásul olyan új szereplők fonják körbe, akik örökre megváltoztatják a sorsát: egy menekülttáborból érkező vörös lány, aki olyan életet kap, amiről álmodni sem mert; egy megtört szürke ex-katona, akinek a galaxis legnagyobb értékét kell ellopnia akár az élete árán is; és egy kitaszított arany trónörökös, aki mentorával vándorol a csillagok közt, siratva azt a világot, amit Darrow eltörölt, de bízva a visszatértében.

Míg a Vörös lázadás-trilógia egy univerzum végét örökítette meg, A káosz évei egy új kezdetének az első krónikája. A New York Times bestsellerszerző Pierce Brown új ciklusa ismét bukásról és felemelkedésről szól, ám ezúttal népszerű hőse mellett új szereplőket is megismerhetünk ebben az epikus történetben, ami új izgalmaival és emlékezetes jeleneteivel méltó folytatása Darrow küzdelmének.
Aztán még év elején elkezdtem a Plastic magiciant Charlie N. Holmbergtől és azóta minden egyes hasonló bejegyzésemben megemlítem, de most már tényleg ideje lenne befejeznem. Cuki és imádom, de egyszerűen mindig mást kezdek el előbb ezt pedig háttérben hagyom sínylődni. 

Fülszöveg:
Alvie Brechenmacher has arrived in London to begin her training in Polymaking—the magical discipline of bespelling plastic. Polymaking is the newest form of magic, and in a field where there is so much left to learn, every Polymaker dreams of making the next big discovery. 
Even though she is only an apprentice, Alvie is an inventor at heart, and she is determined to make as many discoveries—in as short a time frame—as she can. Luckily for her, she’s studying under the world-renowned magician Marion Praff, who is just as dedicated as Alvie is. 
Alvie’s enthusiasm reinvigorates her mentor’s work, and together they create a device that could forever change Polymaking—and the world. But when a rival learns of their plans, he conspires to steal their invention and take the credit for it himself. 
To thwart him, Alvie will need to think one step ahead. For in the high-stakes world of magical discovery, not everyone plays fair…


Senkit nem fog meglepni, de Victoria Schwabtól is szeretnék olvasni. Most jelent meg Könyvfesztiválra a Viszály, nekem meg pont megvan a polcomon angolul és magyarul is, szóval már ideje lenne. So-So mindig mondja, hogy kezdjem már el, de annyi könyv van, ami még rám vár, Victoriától meg már csak a Viszály az, amit nem olvastam még. Be kell osztani!

Fülszöveg:
Lehetnek ​szuperképességeid, de attól még nem leszel jobb ember…
Victor és Eli két különc kollégiumi lakótárs, akiket nagyravágyásuk és átlagon felüli intellektusuk egyaránt összeköt. Diplomamunkájukhoz az adrenalin hatásait, és a halálközeli élményeket kutatják, egészen a nyugtalanító eredményig: megfelelő körülmények között bárki szert tehet emberfeletti képességekre. Amikor az elméletet gyakorlattá változtatják, az események nem várt, és borzalmas fordulatot vesznek.
Tíz évvel később Victor megszökik a börtönből, hogy esküdt ellenségévé vált egykori barátja nyomába eredjen. Segítője egy fiatal lány, aki zárkózottságával leplezi bámulatos képességeit. Eközben Eli semmilyen eszköztől nem riad vissza, hogy eltörölje a föld színéről a szuperképességekkel rendelkező egyéneket – kivéve társát, egy vasakarattal bíró, rejtélyes nőt. Az árulás és a veszteség fájdalmától hajtott ősellenségek mindkét oldalon emberfeletti erőkkel felfegyverkezve készülnek beteljesíteni bosszújukat – de vajon melyikük éli túl a végső összecsapást?
A hatalmas népszerűségnek örvendő V. E. Schwab magával ragadó stílusban kelt életre egy jelmezek nélküli, karcos világot, ahol a szupererőtől nem válik valaki automatikusan jófiúvá, és ahol idővel mindenkinek le kell lepleznie igazi indítékait.

Utolsó elem a listámon Kerstin Gier Silber trilógiájának befejező része. Annyira cukik ezek a könyvek, hogy ha rossz kedvem lesz és valami könnyed kikapcsolódásra vágyom majd, akkor ez lesz a purrfect választás. 

Fülszöveg:
Kerstin ​Gier nagy sikerű trilógiájának grandiózus befejező része.
„A sok különböző ajtó és a lágy fény akár derűs és békés hangulatot is teremthetett volna a folyosón, de nem így történt. A síri csendben mintha valaki folyton hallgatózott volna, és képtelenség volt kideríteni, vajon honnan jön a fény. Mégis szerettem ezt a helyet, és a gondolatot, hogy minden ajtó mögött egy másik lélek álmodik éppen, és hogy ez a labirintus az összes embert összeköti a világon. Mágikus hely volt, titokzatos és veszélyes…”
Március van, Londonba lassan megérkezik a tavasz, Liv Silber pedig mindjárt három problémával is küzd.
Először is: hazudott Henrynek.
Másodszor: az álmok egyre veszélyesebbek. Arthur olyan titkokra jött rá, amelyek segítségével az álomvilágban borzalmas dolgokat tehet. Feltétlenül meg kell állítani.
Harmadszor: Liv anyja, Ann, és Grayson apja, Ernest júniusban össze akarnak házasodni. És a gonosz Bokkernek, Grayson nagymamájának nagy tervei vannak a fia esküvőjét illetően, de legalábbis egészen más tervei, mint a menyasszonynak.
Liv alig győzi elhárítani a fenyegető katasztrófák sorát…
Merülj el e csodálatos világban!

A napi minimum ötven oldalt szeretném továbbra is tartani, eddig egész jó vagyok. Jót tesz nekem, hogy van motivációm. Ti miket terveztek májusban elolvasni? 
Üdv,



2018. május 5., szombat

ÁPRILISI WRAP-UP (WRAP-UP #10.)

Hello Molycik!
Hihetetlen mennyire gyorsan szalad az idő, máris május van és itt a vizsgaidőszak meg a záróvizsga és minden ilyen borzalom, amitől rosszul vagyok már csak akkor is, ha rágondolok. Ilyenkor szoktam minden alkalommal erőteljesen lázadni és tenni minden fontos teendőmre magasról. Most is épp ezt csinálom....


Elég sok könyvet elolvastam áprilisban. A hónapot Victoria Schwb This savage songjának a befejezésével kezdtem. Még január végén kezdtem el olvasni és nagyon lassan haladtam vele, mert mindig akadt más, amit sürgetőbb volt befejeznem. Magát a történetet nagyon imádtam, megszokott Schwab stílus és egyedi világfelépítés szörnyekkel és bűnökkel. Megsúgom, ha még nem tudnátok, hogy a Fumaxos srácok hozzák magyarul a Könyvhétre, szóval érdemes lesz letámadnotok őket!


Fülszöveg:
Kate Harker and August Flynn are the heirs to a divided city, a grisly metropolis where the violence has begun to create real and deadly monsters. All Kate wants is to be as ruthless as her father, who lets the monsters roam free and makes the inhabitants pay for his protection. August just wants to be human, as good-hearted as his own father-but his curse is to be what the humans fear. The thin truce that keeps the Harker and Flynn families at peace is crumbling, and an assassination attempt forces Kate and August into a tenuous alliance. But how long will they survive in a city where no one is safe and monsters are real…

Savage után azonnal belekezdtem az Éjjeli napfénybe, mert mindenképp el szerettem volna olvasni mielőtt a filmet megnézném. Egynek elment a történet, kis romcsi contemp YA, de nem volt semmi extra. Fordítással nekem mondjuk voltak problémáim, de hát nem lehet minden tökéletes. Értékelés jövőhéten várható a könyvről és a filmről is.

Fülszöveg:
A ​17 éves Katie Price egy ritka betegséggel él együtt: minimális mennyiségű napfény is halálos fenyegetés a számára. Mivel napközben muszáj a házban maradnia, társaságul csupán megözvegyült apja és legjobb (na jó, igazból az egyetlen) barátja szolgál. Katie világa csak azután teljesedik ki, hogy lement a nap: ilyenkor fogja a gitárját, és a helyi pályaudvaron játszik a jövő-menő utasoknak. 
Charlie Reed valaha sztáratléta volt, és az életében most épp nagy változások vannak készülőben – ő az a fiú, akiért Katie a távolból titokban már évek óta rajong. Miután egy este meglátja a gitározó lányt, a sorsaik összeforrnak, és egy csillagokon átívelő szerelem veszi kezdetét. 
Miközben támogatják egymást céljaik elérésében, és egymásba szeretnek a nyári éjszakák leple alatt, Katie és Charlie között olyan szoros összeköttetés alakul ki, ami elég erős ahhoz, hogy megváltoztassa őket – és mindenki mást is körülöttük –, örökre.

A könyv alapján készült film – főszerepben a Disney sztár Bella Thorne-nal és az első főszerepében Patrick Schwarzeneggerrel – már a mozikban!
„Egy szívszorító történet szerelemről, veszteségről és egy majdnem tökéletes nyárról – remek olvasmány a Csillagainkban a hiba és a Love, Simon rajongóinak.” 
Amazon

„Katie szemén keresztül újra átélhetjük az első szerelmet minden szépségével és konfliktusával együtt, a lány helyzete pedig rámutat arra, hogy minden napunkat éljük a lehető legteljesebben. Szívszorítóan szép történet!” 
Book Heaven

Projektre kezdtem el még februárban a Királynő méregkeverőjét és sajnos hatalmasat csalódtam. Nagyon untam a történetet és ez egészen a kötet végéig fenn állt. Nem tudtam a szereplőket se megszeretni és a kislány nevétől a mai napig frászt kapok, annyiszor elismételte, hogy hívják. A folytatásnak még valószínűleg adok egy esélyt, abban már idősebbek lesznek jó pár évvel, remélem a sztori előnyére válik majd. 
Fülszöveg:
Egy fiúból férfi lesz – és nagyszerű ember.
Severn Argentine király messzi földön hírhedt: trónbitorló, a törvényes örökösök gyilkosa, az árulás kegyetlen megtorlója. Kiskaddon hercege veszélyes játékba kezd, hogy a királyt letaszítsa a trónról… de veszít. Cserébe a király fogságába kell adnia fiát, Owent. Így ha a herceg hűsége ismét megrendülni látszik, azért a fia fizet az életével.
Owen a király kémeit elkerülve és szövetségeseket keresve igyekszik túlélni a mindennapokat Királyforrás udvarában. Amikor azonban újabb bizonyíték derül ki apja árulásáról, és a sorsa megpecsételődni látszik, a fiúnak különleges eszközökre van szüksége. Meg kell mutatnia a bosszúszomjas királynak, hogy élve igenis nagyobb hasznát veheti. Az elkeseredett próbálkozásban pedig csakis egyvalaki lehet a segítségére: egy titokzatos nő, akinek valóban hatalma van élet, halál és sors felett.
Úgy képzeljétek el, hogy Könyvfeszten nem kezdtem őrült vásárolgatásba, összesen 1 db könyv jött velem haza. Nem tudom, hogy sikerült megoldanom, de büszke vagyok magamra. A Könyvfesztet egyébként nem véletlenül említem, ugyanis kint voltam 3 napot is, liveoltunk Prológus Facebook oldalán, meg meglátogattuk a kedvenc kiadósainkat. A Fumaxnál megint a fél életünket eltöltöttük, mindig ott a legszuperebb a hangulat :D Plusz a pénteki napon volt egy Pierce Brown interjúnk, amit már a Youtube csatornánkon meg is nézhettek, feliratozva is van. Vasárnap ezután kötelező volt kinéznünk, hiszen Peti és Pierce beszélgettek és annyira jó volt *.* Na, de azért hoztam fel, mert Áprilisban két Red Rising kötetet is elolvastam, a Red Risingot és a Golden Sont. Ezekkel zártam a hónapot és nyitottam a következőt, ugyanis más a Morning Start olvasom. Ha kétségeitek lennének a sorozattal kapcsolatban: ne legyenek! Még engem is meglepnek a benne lévő fordulatok, pedig ezt ritkán érik el nálam a könyvek. A szereplők is halál királyak és a magyar fordítás valami nagyon szuper lett. Felváltva olvasom angolul és magyarul, de mindkét verzióban nagyon élvezem. 
Fülszöveg:
„Elképesztő ​fordulatokban bővelkedő, letehetetlen regény… egyaránt kötelező a klasszikus sci-fit és az új iskola epikus dísztópiáit kedvelőknek.” 
Examiner.com

A fiatal Darrow a Marson él, bányász, és Vörösnek született, a színekről elnevezett kasztokra épülő társadalom legalacsonyabb rétegébe. Fáradtságot nem ismerve kockáztatja az életét a beomló alagutak és lándzsaviperák közt abban a hitben, hogy sorstársaival lakhatóvá teszi a bolygó felszínét a jövő generációi számára. Darrow még sosem látta a szabad égboltot, ám a kötelességét mégis teljesíti, mert reméli, hogy emberfeletti munkájával a saját gyermekeinek is jobb életet teremt. Egy nap azonban megtudja, hogy a Vörösök elől eltitkolják az igazságot, ugyanis a Mars felszíne már alkalmas az emberi életre. Méghozzá nem is akármilyenre. 
Igazságot követelve a kasztjának és bosszúra szomjazva meggyilkolt szerelme miatt Darrow csatlakozik a földalatti ellenálláshoz, hogy megdöntse az Aranyak zsarnoki uralmát. S céljának elérésében semmi sem gátolhatja meg… Még az sem, hogy olyanná kell válnia, mint gyűlölt ellenségei.

Hamarosan a májusi terveimmel is jelentkezem.
Üdv, 

designed by Charming Templates